Mapa

Tanie loty do Tuluzy

Francuska Tuluza nosi przydomek „la ville rose”(różowe miasto), przyczynkiem do powstania którego był blado – różowy kolor cegły zdobiącej elewacje wielu budynków w mieście. Ale czy tylko to? Po krótkim pobycie przekonamy się, że choć kilka chwil w Tuluzie wystarczy, by widzieć świat przez… różowe okulary!

Czego nie można przegapić

Tuluza to miasto spokojne i nieśpieszne. Możemy być pewni, że jego atmosfera udzieli się nam od pierwszych chwil pobytu. Garonna płynie tu leniwie, co krok skosztować możemy doskonałych serów czy wina, a spacer urokliwymi uliczkami nastraja niezwykle optymistycznie.

Poznawanie miasta i jego historii oraz architektury warto rozpocząć od Bazyliki Saint-Sernin. Wybudowana w XI wieku uchodzi za najbardziej niezwykłe dzieło sztuki romańskiej w kraju. Niezwykłe jest jej wnętrze, w którym zaskoczy nas miękkie, różowe światło. Zobaczymy tu między innymi grobowiec św. Saturnina – pierwszego biskupa Tuluzy, czy freski. Bazylika była też przystankiem obowiązkowym pielgrzymów podążających do Santiago de Compostela już w średniowieczu.

Dalej znajduje się położony w centrum Plac Du Capitole, z ratuszem i teatrem. Nieopodal placu ulokowany jest niezwykły kościół Jakobinów, w którym przechowywane są relikwie teologa i filozofa św. Tomasza z Akwinu.

Tuluza osiągnęła mistrzostwo w dawaniu drugiego życia pozornie niepotrzebnym i nieatrakcyjnym lokalizacjom i miejscom. I tak dawna wieża ciśnień gości w swych progach znakomitą galerię fotografii, hala targowa przejęła rolę sali koncertowej, a galeria sztuki Les Abattoirs ulokowana została w… rzeźni. Nieczynnej, oczywiście.

Sztukę podziwiać tu możemy również w klasycznym muzeum – Musee des Augustins. W zbiorach znajdują się portrety, rzeźby, a także wielkie figury apostołów i świętych. Budynek muzeum znajduje się w dawnym klasztorze Augustynianów.

Oczami mieszkańca

Tuluza jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich Francji. Z tego powodu miasto pełne jest młodych ludzi, a nocą kwitnie życie towarzyskie i kulturalne. Jeśli chciałbyś poczuć ich atmosferę udaj się do All Roosevelt oraz na plac du President.

Warto wiedzieć, że…

* Tuluzę w połowie XV wieku nawiedził pożar, który strawił zdecydowaną większość miejskich budynków.

* Stąd pochodzi słynny przysmak foie gras, czyli kacza wątróbka.

* Tuluza jest miastem doskonale skomunikowanym. Metro i autobusy dowiozą nas wszędzie bezpiecznie i szybko.

Lotniska

Tuluza posiada jedno lotnisko, port lotniczy Tuluza-Blagnac, oddalony od centrum miasta o około 8 kilometrów.

Znajdź tanie loty do Tuluzy z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Tuluzy. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Tuluzie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Tuluza

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Tuluza: Tuluza.
Delta, KLM Cityhopper, KLM, Singapore Airlines, Kenya Airways, Nouvelair, Air Mauritius i GOL Linhas Aéreas latają do: Tuluza bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Tuluza, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.