Mapa

Tanie loty do Nimes

Można zaryzykować stwierdzenie, że Nimes to trochę Francja, trochę dawne Imperium Rzymskie, a trochę Hiszpania. Miasto znajduje się południowo-wschodniej Francji, na Nizinie Langwedockiej. W amfiteatrze z czasów rzymskich do dziś organizowane są corridy, a na słynnych targach spożywczych dominuje handel winem i mięsem.

Tego nie można przegapić

Nimes znajdowało się w granicach Imperium Rzymskiego i to ten właśnie okres w historii miasta odbił największe piętno na lokalnej architekturze i dostarcza dziś atrakcji zwiedzającym. Największe wrażenie robi gigantyczny amfiteatr, wybudowany w I wieku naszej ery. Budowla ma sto trzydzieści trzy metry długości i sto jeden szerokości, jest wysoka na dwadzieścia jeden i ma sześćdziesiąt arkad. W czasach rzymskim mieściła prawdopodobnie około dwadzieścia tysięcy widzów i była jednym z największych amfiteatrów rzymskiej Galii. Jest jeszcze świątynia rzymska La Maison Carrée zbudowana dla wnuków Oktawiana, w której można dziś oglądać pokazy filmu 3D prezentującego historię miasta. Świątynia Diany w Jardin de la Fontaine prawdopodobnie służyła dawniej jako biblioteka, a Tour Magne to trzydziestodwu-metrowa rzymska wieża obserwacyjna (można z niej oglądać panoramę miasta i szczyty górskie).

Niesamowite wrażenie robią bramy rzymskiego miasta z najważniejszą Porte Auguste oraz pozostałości akweduktów. Jeden z fragmentów tej konstrukcji, Castellum divisorium, znajduje się w samym Nimes. Natomiast około trzydzieści kilometrów od miasta zlokalizowany jest najbardziej monumentalne element zabudowy, znany jako Le Pont du Gard. Jest to trzypiętrowa arkada o wysokości prawie pięćdziesięciu metrów i szerokości dwudziestu siedmiu. Znajduje się on w dolinie rzeki Gard i prowadził wodę do miasta ze źródeł  w Uzès. Jak dokładnie działał akwedukt można się dowiedzieć z miejscowego muzeum. Le Pont du Gard to także popularny przystanek na trasach rowerowych.

Oczami mieszkańca

Nimes to miasto festiwali, których organizatorzy doskonale wykorzystują historyczne i kulturowe walory miasta. Można tu więc stać się uczestnikiem turniei rzymskich, obserwatorem corridy (amatorzy tego typu atrakcji powinni zwrócić uwagę na festiwal Féria des Vendanges) i wielu innych niesamowitych imprez, z czego wiele odbywa się w murach amfiteatru. Do tego dochodzą jeszcze pełen koncertów Festiwal Nimes, imprezy filmowe i festiwale flamenco.

Czy wiesz, że…

•  od nazwy miasta pochodzi słowo „denim” (Serge de Nîmes); to właśnie tutaj produkowany jest ten kultowy ciemnoniebieski dżins

•  Ernest Hemingway był stałym bywalcem walk byków w Nimes, wybitny pisarz i inni współcześni mu wielbiciele tego widowiska zatrzymywali się zazwyczaj w  hotelu Imperator

•  w 1858 roku A. Laurent odkrył planetoidę Neumausa; miało to miejsce w Nimes, od którego planetoida przejęła nazwę

Lotnisko

Port lotniczy Nimes (FNI) znane jest też jako Nîmes-Alès-Camargue-Cévennes. Znajduje się dziewięć kilometrów na południowy wschód od miasta.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Nîmes

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.