Mapa

Tanie loty do Argentyna

Tanie loty do Argentyny

Argentyna zachęca do rozpusty. Ze swoimi najlepszymi na świecie stekami, winami z Mendozy i oczywiście tango. Od Atlantyku po Andy, od tętniących życiem miast po zapomniane wioski gdzieś, na końcu świata. Wszędzie spotkasz pełnych pasji, ciepłych ludzi i masz szansę na przygodę życia.

Tego nie można przegapić

Będąc w Argentynie nie można nie zatrzymać się na kilka dni w “mieście pomyślnych wiatrów”, czyli Buenos Aires. A to i tak może okazać się za mało, żeby odkryć wszystkie jego dzielnice, z których każda jest jak zupełnie odrębny mały świat. Jest kolonialne San Telmo, artystyczna La Boca, imprezowe Palermo czy elegancka Recoleta. Ale “boskie Buenos” to nie wszystko. Jest jeszcze La Plata położona w największym na świecie estuarium i tylko godzinę drogi od Buenos. No i Córdoba – to z kolei „miasto Jezuitów”, którzy na początku XVII wieku założyli tu pierwszy w Ameryce Południowej uniwersytet. Tutaj znajduje się wpisana na listę światowego dziedzictwa dzielnica Manzana Jesuítica pełna architektonicznych perełek związanych z działalnością tego zakonu.

Poza miastami, Argentyna to także wyjątkowe pomniki przyrody - przede wszystkim monumentalne Andy. Rozciągające się wzdłuż prawie całej zachodniej granicy państwa oferują przygody i niezapomniane widoki. Zamieszkane dawniej przez indiańskie plemiona regiony górskie są niezwykle zróżnicowane pod względem klimatu, roślinności i zwierząt, które można tu zobaczyć. W przypominającym nieco pustynię Cuyo uprawia się szczepy winne. Z kolei Santa Barbara jest zarośnięta i zamieszkała przez dzikie ptactwo. Andy zadowolą zarówno rybaków, ornitologów, jak i miłośników trekkingu.

Innym genialnym miejscem do uprawiania tego sportu jest lodowiec Perito Moreno. Szacuje się, że gigant ma około 260 kilometrów powierzchni i zasila Południowy Lądolód Patagoński, będący ważną rezerwą wody pitnej dla całego świata. A skoro mowa o wodzie, nie sposób pominąć wodospadu Iguazú. Leżąca na granicy z Brazylią główna kaskada kompleksu, zwana Diabelską Gardzielą, jest wyższa od samej Niagary! A spadającą z niej wodę słychać w promieniu aż dwudziestu kilometrów.

Oczami mieszkańca

Niezależnie od tego, jak postanowisz spędzić swój czas w Argentynie, zauważysz wkoło ludzi non-stop popijających yerba mate. Mali i duzi piją ją w kółko, w każdym miejscu i o każdej porze dnia i nocy. Na gorąco w naczyniu mate, dolewając gorącą wodę z termosu albo na zimno z guampa pod postacią napoju tereré. Argentyńczycy wierzą, że picie yerba mate pozwala zachować zdrowie. Rzeczywiście, zawarte w naparze antyoksydanty wpływają korzystnie na stan nerek i wątroby, ale zbyt częste jego picie może też wspomagać otyłość. Dla Argentyńczyków jednak picie mate to przede wszystkim symboliczny łącznik z przeszłością i napój przyjaźni. W przerwach w piciu ulubionego napoju, Argentyńczycy chętnie grają w piłkę nożną i narodowy sport pato, łączący elementy polo i koszykówki.

Czy wiesz, że…

* Argentyna jest jednym z państw, które jako pierwsze nadały audycje radiowe; pierwszy sygnał został odebrany w 1920 roku przez zaledwie dwadzieścia osób

* według tradycji, Argentyńczycy powinni jeść gnocchi przynajmniej 29 dnia każdego miesiąca; ma to nawiązywać do trudnej sytuacji włoskich imigrantów, których tanie, zrobione z mąki i ziemniaków kluski ratowały, gdy pod koniec miesiąca kończyły się pieniądze

* Argentyna jest pionierem wykorzystania odcisków palców w celu identyfikacji; w 1892 roku w miasteczku Necochea zamordowano dwójkę dzieci; sprawcę wykryto, dzięki krwawym śladom dłoni zostawionym na klamce

Lotnisko

Największe lotniska w Argentynie obsługujące międzynarodowe połączenia to Port lotniczy Buenos Aires-Ezeiza Ministro Pistarini (EZE) w pobliżu Buenos Aires i Port lotniczy Córdoba (COR).

Znajdź tanie loty do Argentyny na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Argentyny. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Argentynie? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.