Mapa

Tanie loty do Buenos Aires

Przyjazd do miasta, którego nazwa oznacza “pomyślne wiatry” zapowiada się naprawdę dobrze. Buenos Aires to kosmopolityczna metropolia o dość europejskim charakterze, elegancka, pociągająca, z kolonialną architekturą i najlepszymi na świecie stekami.

Tego nie można przegapić

Buenos Aires jest ogromne, warto więc odkrywać je po kolei, dzielnicami. Microcentro jest idealnym miejscem wypadowym do zwiedzania miejsc związanych z historią Argentyny. Na istniejącym od XVI wieku Placu Mayo znajduje się pałac prezydencki, czyli Casa Rosada. To stąd, z głównego balkonu swoje odezwy wygłaszała Evita Peron. Warto zajrzeć do położonej nieopodal dekadenckiej Café Tortoni, w której kawę pijały takie osobistości jak Albert Einstein czy Arthur Rubinstein. Przez centralną część miasta przebiega też rozległa Avenida 9 de Julio uważana za najszerszą ulicę świata.

Spacer po dzielnicy San Telmo to wycieczka do czasów kolonialnych. Warto poprzechadzać się po wyłożonych kocimi łbami ulicach, wśród pięknie zachowanych kamienic. W niedziele organizowany jest tu wielki targ staroci. Jedną z najbardziej klimatycznych dzielnic jest La Boca – dawna dzielnica robotnicza, zamieszkała głównie przez włoskich imigrantów z czasem rozkwitła w

malownicze cetrum kultury i sztuki. Można tu znaleźć domy pomalowane w każdym kolorze tęczy, kluby tango, włoskie tawerny, a wszystko to najlepiej obserwować z promenady zwanej Caminito. Inną modną dzielnicą jest napakowana barami, restauracjami i klubami nocnymi Palermo.

Zupełnie inny klimat odnajdziemy w Recoleta – jednym z najdroższych regionów miasta. Charakterystyczne są tutaj obszerne pasy zieleni, eleganckie kamienice we francuskim stylu i pierwszorzędne restauracje. Tutaj też znajduje się chyba najbardziej magiczne miejsce w Buenos Aires – Cmentarz Recoleta. Z dostojnymi pomnikami wybitnych Argentyńczyków i rzeźbami aniołów i Matki Boskiej wykonanymi z białego marmuru czy ciemnego granitu jest uznawany za jedną z najpiękniejszych nekropolii na świecie. W dzielnicy Tribunales na ulicy Libertad znajduje się prestiżowy teatr Colon. Może się on pochwalić największą widownią na świecie – może pomieścić aż 3,5 tysiąca widzów. A Puerto Maduro to stary port w Buenos Aires dziś unowocześniony i przekształcony w elegancką riwierę.

Oczami mieszkańca

Rdzenni mieszkańcy Buenos Aires nazywają siebie porteños, czyli “ludzie z portu”. Wśród ogromnej liczby imigrantow chcą w ten sposób znaznaczyć swoją unikatową kulturę. Co jest dla niej charakterystyczne? Oczywiście tango. Żeby lepiej zrozumieć mieszkańców warto nie ograniczać się do przystanięcia na ulicy w La Boca i obserwowania tańczącej ten zmysłowy taniec pary. Najlepiej wypróbować go na własnej skórze i wieczorową porą wybrać się na Milongę. Szczególnie paniom bardzo łatwo dostać się na parkiet. Tutaj nie obowiązuje zwerbalizowane zaproszenie do tańca, wystarczy spojrzenie.

Obok tango, drugą obsesją Argentyńczyków, szczególnie tych z Buenos Aires, jest piłka nożna. Jest

ona tutaj traktowana jak religia, a bilet na mecz pomiędzy dwoma lokalnymi drużynami Boca Juniors i River Plate jest traktowany z prawdziwym namaszczeniem.

Ale porteños nie są tylko kanapowymi kibicami. Sami też uwielbiają uprawiać sporty. W gorący dzień w jednym z parków miejskich, jak na przykład Bosques de Palermo, można spotkać mieszkańców na rolkach albo uprawiających jogging. Wieczorami mieszkańcy Buenos Aires lubią wyjść z przyjaciółmi do baru czy potańczyć do klubu nocnego.

Czy wiesz, że…

* w 2007 roku w Buenos Aires po raz pierwszy od 89 lat spadł śnieg; z tej okazji stacje radiowe przypomniały szlagier “Co za noc” zainspirowany poprzednim opadem śniegu

* Buenos Aires może się pochwalić najstarszym spośród państw iberoamerykańskich metrem; jego mieszkańcy jeździli podziemną kolejką już od 1913 roku

* jezyk hiszpański, którym mówi się w Buenos Aires różni się od tego w innych miejscach w Argentynie i na świecie; poza charakterystyznym akcentem można w nim też dostrzeć elementy lunfardo, lokalnej gwary silnie związanej z tradycją tango

Lotnisko

Główny lotniskiem obsługującym loty do Buenos Aires jest Port lotniczy Buenos Aires-Ezeiza Ministro Pistarini (EZE). Połączenia krajowe obsługuje natomiast Port lotniczy Jorge Newbery (AEP).

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Buenos Aires

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.