Mapa

Tanie loty Warszawa - Sztokholm

Informacje o locie z: Warszawa do: Sztokholm

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

118 zł

Linie latające bezpośrednio

3

Loty w tygodniu

35

Średni czas lotu, całkowita odległość: 812 km

1 h 30 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras

4 lotniska

Informacje aktualne na dzień 29.02.2016

Linie lotnicze

Ruch lotniczy Sztokholmu jest obsługiwany przez cztery lotniska: Arlanda, Skavsta, Bromma oraz Västerås, na dwa pierwsze dolecisz z Warszawy bezpośrednio, bez przesiadek.

Do portu lotniczego Arlanda dolecisz z Warszawy bezpośrednio, jeśli zdecydujesz się na lot linią lotniczą LOT z Lotniska Chopina. Wyloty odbywają się codziennie, trzy razy na dobę. Z lotniska Warszawa – Modlin wybierz lot łączony Ryanair i Norwegian z przesiadką w Goteborgu. Wyloty zazwyczaj odbywają się w środy, ze zmienną częstotliwością, czasami tylko raz w miesiącu.

Do port lotniczego Skavsta dolecisz bezpośrednio linią lotniczą Wizz Air. Wyloty z Lotniska Chopina odbywają się w marcu (codziennie, z wyjątkiem wtorków i sobót), w kwietniu (codziennie, z wyjątkiem poniedziałków i piątków), w maju (codziennie, z wyjątkiem niektórych poniedziałków i sobót), w czerwcu (codziennie, z wyjątkiem dwóch pierwszych sobót), w lipcu i sierpniu (codziennie do 22 sierpnia 2016 roku włącznie). Wyloty odbywają się raz na dobę. Bezpośrednie loty z lotniska Warszawa – Modlin oferuje Ryanair. Wyloty odbywają się codziennie z wyjątkiem śród, raz na dobę (w marcu 2016 codziennie z wyjątkiem poniedziałków i piątków).

Do portu lotniczego Bromma dolecisz z jedną przesiadką. Jeśli podróżujesz z Lotniska Chopina, wybierz lot Finnair (z przesiadką w Helsinkach) lub Brussels Airlines (z przesiadką w Brukseli), wyloty odbywają się codziennie. Jeśli lecisz z Warszawy – Modlin wybierz lot łączony Ryanair z Malmo Avation z przesiadką w Goteborgu, wyloty odbywają się w wybrane środy.

Do portu lotniczego Västerås dolecisz z jedną przesiadką – wybierz lot Ryanair z przesiadką w Londynie Stansted. Jeśli planujesz podróż z Lotniska Chopina czeka Cię podróż z dwiema przesiadkami, na przykład lot łączony Wizz Air – Ryanair – Ryanair z przesiadkami kolejno w Paryżu/Bazylei/Mediolanie i Londynie Stansted. Wyloty odbywają się zazwyczaj w poniedziałki i piątki.

Odprawa

Na lotnisku należy stawić się na około 2 godziny przed odlotem, przed wejściem na pokład samolotu należy stawić się z minimum 30-minutowym wyprzedzeniem. Podróż z Warszawy do Sztokholmu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotniska w Warszawie

Lotnisko Chopina w Warszawie (dawniej Warszawa – Okęcie) to główne lotnisko zarówno Warszawy, jak i całego kraju. Główny i jedyny terminal jest oddalony od centrum o 8 kilometrów. Na pasażerów czekają tu łącznie 44 sklepy, butiki, kawiarnie czy restauracje. Warto wiedzieć, że lotnisko jest również laureatem plebiscytu fundacji Integracja, która przyznała mu tytuł miejsca przyjaznego osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, niewidomym i niesłyszącym.

Port lotniczy Warszawa – Modlin drugie lotnisko Warszawy, oddalone od centrum o 36 kilometrów. Obsługuje wyłącznie linię Ryanair. Dla jej pasażerów przygotowano tu sklep, restaurację i kawiarnię.

Lotniska w Sztokholmie

Port lotniczy Sztokholm Arlanda –największy port lotniczy kraju, główne lotnisko Sztokholmu oddalone od centrum o ponad 40 kilometrów. Posiada 4 terminale, linia lotnicza LOT obsługiwana jest w Terminalu 5, a Norwegian w Terminalach 4 i 5. Pomiędzy nimi znajdziesz SkyCity – ogólnodostępną część komercyjną. Do centrum dojedziesz stąd autobusami Air Shuttle (podróż twa 35 minut, odjazd co 20 minut), autobusami Flygbussarna (odjazd co 10 minut) lub koleją Arlanda Express (przystanek w SkyCity, czas podróży do Sztokholmu: 20 minut).

Port lotniczy Sztokholm Skavsta to czwarte największe lotnisko kraju, oddalone od Sztokholmu o 100 kilometrów. W jednym terminalu obsługiwane są głównie tanie linie lotnicze. Do miasta dojedziesz stąd busami Flygbussarna (kursy do Linköping i Norrköping) czy linią 515 (kurs do stacji w Norrköping). Ze stacji w Norrköping do Sztokholmu dojedziesz pociągiem.

Port lotniczy Sztokholm Brommajest położony najbliżej centrum miasta, w odległości 9 kilometrów. Obsługuje głównie linię Malmo Aviation.

Port lotniczy Sztokholm Västeråsjest położony najdalej od centrum miasta, w odległości aż 110 kilometrów. Obsługuje wyłącznie pasażerów linii Ryanair.

Warszawa vs. Sztokholm – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Warszawa i Sztokholm znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Temperatury w obu miastach są bardzo zbliżone w ciągu roku. Zimą, w grudniu i styczniu możesz się w nich spodziewać od -5°C, a latem, w lipcu i sierpniu średnio 21-24°C.

Większe różnice dotyczą cen, na przykład koszty wizyt w restauracji są w Sztokholmie wyższe średnio o 157%. Za kolację dla dwóch osób w średniej klasy restauracji zapłacisz 700kr (326zł), za lunch 100kr (47zł), za piwo krajowe 60kr (28zł). W Warszawie jest to koszt kolejno 100zł, 22,50zł oraz 8zł.

Warto porównać również koszty komunikacyjne i cenę przejazdu taksówką z centrum miasta na lotnisko. W Warszawie zapłacisz 50zł (Lotnisko Chopina, 13,3km, 30 minut jazdy) lub 159zł (Warszawa-Modlin, 36km, 40 minut jazdy), a w Sztokholmie 1230kr (578zł, lotnisko Skavsta, 105km, 70 minut jazdy) lub 583kr (274zł, lotnisko Arlanda, 45km, 42 minuty jazdy).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.