Mapa

Tanie loty Warszawa Modlin - Rzym

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Rzym.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Warszawa Modlin do: Rzym

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

112 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

7

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1338 km

2 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Rzym: Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa Modlin do: Rzym wynosi 112 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Warszawa Modlin do: Rzym wynosi 2 h 15 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Warszawa Modlin do: Rzym.
Według stanu na Październik, jest 7 lotów w tygodniu z: Warszawa Modlin do: Rzym.

Informacje aktualne na dzień 30.04.2016

Linie lotnicze

Z warszawskiego lotniska Modlin dolecisz do Rzymu bez przesiadek, jeśli zdecydujesz się na lot do portu lotniczego Rzym Ciampino. Wyloty linii Ryanair odbywają się codziennie, raz na dobę, około godziny 21:00.

Jeśli chciałbyś polecieć na lotnisko Fiumicino, musisz zdecydować się na lot z minimum jedną przesiadką. Wybierz lot Ryanair z przesiadką w Barcelonie, lot łączony Ryanair i Vueling również z przesiadką w Barcelonie, Ryanair i Norwegian z przesiadką w Goteborgu lub Ryanair i easyJet z przesiadką w Tuluzie. Wyloty odbywają się minimum raz w tygodniu.

Odprawa

Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Warszawy do Rzymu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotnisko w Warszawie

Port lotniczy Warszawa Modlin to najnowsze, drugie i mniejsze stołeczne lotnisko, oddalone od centrum o 36 kilometrów. W jednym i nowoczesnym terminalu funkcjonuje tu wyłącznie jedna linia lotnicza Ryanair. Dla jej pasażerów przygotowano tu restaurację, kawiarnię, wine bar czy niewielki market.

Lotniska w Rzymie

Port lotniczy Rzym Ciampino dawniej pełnił rolę głównego lotniska miasta, dziś skupia się na obsłudze tanich przewoźników. Do centrum Rzymu możesz stąd dotrzeć autobusami / autokarami sieci Schiaffini, Terravision czy Astral – dojście do ich przystanków jest dobrze oznakowane. Możesz również dojechać autobusem do stacji kolejowej Ciampino, stamtąd co 15 minut kursują pociągi do stacji Roma Termini, głównej stacji kolejowej Rzymu.

Port lotniczy Rzym Fiumicino im. Leonardo da Vinci to główne lotnisko Włoch i największy port lotniczy Rzymu. Do oddalonej o 30 kilometrów stolicy dotrzesz stąd w niecałą godzinę. Wybierz podróż koleją: Leonardo Express (Trenitalia, kurs do stacji Roma Termini), FL1 rail (kurs do stacji Roma Tiburtina) lub Frecciargento (kurs do Rzymu oraz m.in. Wenecji czy Florencji). Prosto z holu głównego lotniska znaki poprowadzą Cię również do „regional bus station”, skąd odjeżdżają autobusy regionalnych linii Cotral oraz do „bus station”, gdzie znajdziesz autokary prywatnych korporacji, m.in. Terravision.

Warszawa vs. Rzym – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Warszawa i Rzym znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Stolica Włoch to miejsce bardzo słoneczne i ciepłe. Latem, w lipcu i sierpniu, termometry wskazują tu średnio 30°C, a zimą około 12-13°C. W Warszawie jest to kolejno do 24°C latem oraz od -6°C zimą. Różnice w temperaturach mogą wynosić nawet 18 stopni! Do tego Rzym oferuje nam w lecie aż 11 godzin nasłonecznienia na dobę.

W Rzymie wyższe są również ceny. Trzydaniowy obiad dla dwóch osób w przeciętnej restauracji to koszt około 50€ (225zł), a na lunch w przeciętnej knajpce wydasz około 15€ (67zł). W Warszawie jest to wydatek kolejno 100zł oraz 25zł. Tak samo kształtują się ceny za przejazd taksówką z lotniska do centrum miasta. W Warszawie zapłacisz 50zł (kurs z Lotniska Chopina, 13,3km, 30 minut jazdy) lub 159zł (kurs z lotniska Warszawa-Modlin, 36km, 40 minut jazdy), a w Rzymie 42€ (189zł, 25km, 40 minut jazdy, Rzym Ciampino) lub 65€ (292zł, 39km, 60 minut jazdy, Rzym Fiumicino).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.