Mapa

tanie loty do Sewilli, loty do Sewilli, Sewilla, Skyscanner, tanie loty, bilety lotnicze

Andaluzja i jej stolica, Sewilla są domem wszystkiego, co w pierwszym momencie kojarzy się z Hiszpanią. Wino, flamenco, walki byków i – przeżywane z największą w całym kraju pasją - procesje podczas Wielkiego Tygodnia.

Tego nie można przegapić

Jak wielu miast hiszpańskich na urok Sewilli składają się w dużej mierze wąskie, nie wiadomo-dokąd-prowadzące uliczki i klimatyczne, ukryte placyki. To co ją jednak odróżnia to aromat unoszący się od obecnych na każdym kroku drzewek pomarańczowych i najwyższa odmiana hiszpańskiego wyluzowania charakterystyczna dla mieszkańców. A na budynkach: wyjątkowo silnie odciśnięta islamska obecność. Przykładem na to może być Palacio de la Condesa de Lebrija z charakterystycznym andaluzyjskim patio, arabską ornamentyką i imponującymi rzymskimi mozaikami. Główna katedra w mieście powstała natomiast w miejscu dawnego XII-wiecznego meczetu, a jego dzwonnica była dawniej minaretem. Gdyby tego eklektyzmu religijnego jeszcze było mało, otoczenie katedry to dawna dzielnica żydowska – wyjątkowo urocza, choć dziś dość mocno oblegana przez turystów.

Na uwagę na pewno zasługuje także dawny pałac królewski – Alkazar i okazały Plac Hiszpański. Położony przy parku Marii Luizy został wybudowany z okazji Expo w 1929 roku. Ogromny półokrągły plac z malowniczymi mostami, pokrytymi kafelkami ścianami budynków i centralnie położoną fontanną naprawdę robi wrażenie. Musiał je też zrobić na filmowcach, bo Plac Hiszpański ma na swoim koncie kilka ról, między innymi w obrazach „Gwiezdne Wojny” i „Lawrence z Arabii”.

Oczami mieszkańca

W Sewilli dość łatwo trafić na wieczór flamenco, taki, za który będzie trzeba sporo zapłacić, ale na pewno nie zabraknie miejsc i nie będzie niemiłych niespodzianek. Warto jednak trochę powęszyć i trafić w miejsce, gdzie być może będziesz jedynym obcokrajowcem. Na lokalnym pokazie flamenco prawdopodobnie będzie tłum ludzi i będzie trzeba stać gdzieś w kącie w gorącu i wśród dymu papierosowego. Za to będzie tam można obejrzeć bulerías i sevillanas przy dzbanku sangrii wśród śpiewających Andaluzyjczyków. Zajrzyj do La Carboneria, Casa Anselma, albo znajdź swój własny ulubiony bar flamenco, żeby poczuć tę niepowtarzalną atmosferę.

Hiszpanie, szczególnie ci z Południa, lubią się bawić. Przygotuj się jednak na to, że wcale może nie być łatwo dotrzymać im kroku. Miejscem w Sewilli, które nigdy nie śpi jest Isla Cartuja, czyli Wyspa Kartuzów na rzece Gwadalkiwir. Zatrzęsienie barów i dyskotek można też znaleźć na ulicy Betis, La Alameda de Hércules, czy Plaza Alfalfa. Weekendową zabawę kończy się dopiero poranną kawą na śniadanie.

Andaluzyjczycy mówią, że obok katolicyzmu, piłka nożna to ich druga religia. Naucz się podstawowych przekleństw po hiszpańsku i wybierz na mecz jednej z lokalnych drużyn Sevilla FC lub Real Betis. Osoby o mocnych nerwach i nie zanadto wrażliwe na los zwierząt mogą się też wybrać na korridę na Plaza de Toros de la Real Maestranza. Tak jak mieszkańcy Sewilli ciesz się tym miastem

we wszystkie miesiące w roku poza lipcem i sierpniem. Jest wtedy tak gorąco, że wszyscy uciekają poza jej granice, gdzieś na wieś.

Czy wiesz, że...

* mimo że nie ma zgody, co do sporej liczby istotnych faktów z życia Krzysztofa Kolumba, wiele miast hiszpańskich przypisuje sobie szczególne znaczenie w jego biografii; mieszkańcy Sewilli twierdzą, że to właśnie w lokalnej katedrze spoczywa ciało odkrywcy Ameryki

* w wielu miejscach w Sewilli można dostrzec logotyp „NO8DO”; jest to skrócona wersja zwrotu „no me ha dejado”, co oznacza „(miasto) nie opuściło mnie”. Słowa te w podzięce za wsparcie w walce z synem skierował do mieszkańców Alfons X Mądry.

* w Sewilli mówi się, że to niemożliwe, że Brytyjczycy tak uwielbiają ich kwaśne pomarańcze, że chyba potajemnie wytwarzają z nich proch do amunicji; w rzeczywistości to właśnie z tego gatunku tego owocu wytwarza się najlepsze dżemy, likiery i olejki eteryczne

Lotniska

Port lotniczy Sewilla-San Pablo (SVQ) jest położony 10 kilometrów od centrum miasta.

Znajdź tanie loty do Sewilli z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Sewilli. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Sewilli? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Sewilla

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.