Mapa

Tanie loty do Salt Lake City

Salt Lake City to Miasto Mormonów. W Polsce kojarzące się głównie z organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2002 roku, jest główną siedzibą władz Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, czyli Mormonów właśnie. To właśnie im i ich wierze podporządkowane jest codziennie życie, prasa czy radio, a wiele instytucji wspieranych jest przez Kościół. Warto osobiście przekonać się o specyfice tego miejsca.

Tego nie można przegapić

Życie miasta podporządkowane jest w znacznej mierze Mormonom, w końcu to oni założyli miasto w 1847 roku, oni stanowią też zdecydowaną większość wyznaniową tego miasta. Drugą kategorią atrakcji, charakterystycznych punktów i elementów Salt Lake City są te związane z Igrzyskami Olimpijskimi, które chociaż organizowane ponad 10 lat temu, do dziś pozostawiły swój ślad na domach, tablicach, obiektach sportowych oraz… w życiu mieszkańców.

Naszej uwadze z pewnością nie umknie niezwykle charakterystyczna Świątynia Salt Lake – najbardziej istotna i największa świątynia Mormonów na świecie. Budowano ją przez 40 lat, począwszy od roku 1853. Dość oszczędna w neogotyckiej formie charakteryzuje się obecnością 6 iglic. Główna sala mieści 7000 osób i jest zaprojektowana tak, by kolumny nie zasłaniały widoku żadnemu z wiernych. Ściany mają grubość 5 metrów, a dwie najwyższe iglice wzbijają się na wysokość 64 metrów. Wewnątrz znajduje się budynek Arki Przymierza, a jego dach przypomina kształtem żółwia. Warto również dostrzec posąg anioła Moroni, ulokowany na jednej z iglic. Według Mormonów anioł ten objawił się założycielowi i prorokowi Kościoła – Josephowi Smithowi.

Z kolei wspomnienia o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich ożyją w Utah Olympic Park, w niedalekim Park City. To właśnie tutaj znajduje się większość obiektów sportowych na których rywalizowali sportowcy z całego świata. Dziś szkoli się tu młodzież i podejmuje się próbę zarażenia jej miłością do sportów zimowych. Sam Park czynny jest przez cały, a na powierzchni niemalże 400 akrów znajdują się skocznie, tory bobslejowe, saneczkarskie i wiele, wiele innych. Znajduje się tutaj również muzeum. Ten widok robi wrażenie!

Okiem mieszkańca

Salt Lake City to miasto o specyficznym i wyjątkowym klimacie. Mormoni, wyznawcy chrześcijańscy, wyróżniają się uznawaniem Księgi Mormona jako świętej i równorzędnie istotnej dla Biblii. Ich codzienne życie podporządkowane jest ściśle określonym zasadom. Mormoni nie piją kawy, herbaty,

ani alkoholu. Dopuszczony jest chrzest dorosłych oraz chrzest za osoby zmarłe, nie chrzci się dzieci poniżej 8 roku życia. Zakazany jest hazard, a przedślubna wstrzemięźliwość seksualna to jedna z podstawowych wartości. W niedzielę odbywają się spotkania wiernych, które trwać mogą ok. 3 godzin. Dodatkowo w mieście wydawanych jest wiele broszur, książek czy tematycznych publikacji.

Czy wiesz, że…

* Cały stan Utah posiada restrykcyjne przepisy drogowe. Piłeś? Nie jedź. Stężenie alkoholu we krwi przekraczające 0,08 ‰ jest jednoznaczne z prowadzeniem auta pod wpływem alkoholu i wiąże się z aresztowaniem.

* Pod numerem 511 uzyskasz informacje dotyczące aktualnego stanu dróg.

* Pomimo iż cały stan postrzegany jest jako konserwatywny, Salt Lake City uważane jest za miasto tolerancyjne, czego dowodem jest rokrocznie organizowana parada Gay Pride oraz istnienie Utah Pride Center, wspierającego mniejszość LGBT.

Lotniska

Miasto posiada jedno lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy Salt Lake City, oddalony od centrum o około 4 kilometry.

Znajdź tanie loty do Salt Lake City z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Salt Lake City. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Salt Lake City? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Salt Lake City

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Salt Lake City: Salt Lake City.
Delta, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, GOL Linhas Aéreas, Azul Airlines, Copa i Avianca latają do: Salt Lake City bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Salt Lake City, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.