Mapa

Tanie loty do Katar

Katar to niewielkie księstwo położone na Półwyspie Arabskim. Jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie, a jego mieszkańcy, dzięki bogatym złożom ropy i gazu ziemnego, to najbogatsze społeczeństwo na świecie.

Tego nie można przegapić

Jeśli do Kataru docieramy drogą powietrzną, pierwszym miejscem, z którym się zetkniemy będzie jego stolica, Doha. Jej wizytówką jest imponujący Al-Corniche, czyli wysadzane nowoczesnymi wieżowcami wybrzeże. Najlepszy na niego widok jest ze wzgórza z Wieżą Zegarową. Doha oferuje cały zastęp ciekawych muzeów, jak aktywnie działające Muzeum Sztuki Islamu czy to, prezentujące prywatną kolekcję skarbów Sheika Faisala. Nie można też zapomnieć o parkach. Rumeila oferuje place zabaw, teatr pod chmurką i galerię sztuki, a w Doha Zoo można podejrzeć życie codzienne na przykład antylopy afrykańskiej, która jest „narodowym” zwierzęciem Kataru. Z Dohą połączona jest mostem sztuczna wyspa, tak zwana Perła, pełniąca rolę zagłębia zakupowego i rozrywkowego.

Niecałą godzinę drogi od stolicy znajduje się miasto Al-Khor, dawne centrum przemysłu perłowego. Tak jak Doha może się pochawlić pięknym wybrzeżem, a nieopodal miasta znajdują się lasy namorzynowe zamieszkałe przez rzadkie gatunki ptaków. Wyjątkową przygodą jest też odwiedzenie Khor Al Udeid, słynącego z pofałdowanych wydm. Na pustynne safari najlepiej wybrać się z lokalnym organizatorem, który pokaże najciekawsze miejsca, zapewni posiłek i schronienie podczas wypoczynku.

Oczami mieszkańca

Społeczeństwo Kataru to mieszanka grup etnicznych (Arabowie, Pakistańczycy, Hindusi, Irańczycy) i religii. Dominującą jest Islam, a oficjalnym językiem jest arabski (szeroko rozpowszechniony jest także angielski). Katarczycy są niezwykle gościnni i robią wszystko, żeby przyjedni dobrze czuli się w ich kraju. Trzeba jednak pamiętać, że jako w kraju muzułmańskim, trzeba się tam skromnie ubierać (nie eksponowac gołych ramion czy brzucha), alkohol dostępny jest przeważnie tylko w hotelach i klubach nocnych, a w sklepie nie dostaniemy wieprzowiny.

Ponieważ kraj otoczony jest przez morze, jednymi z ulubionych zajęć są tu sporty wodne. Wśród młodych Katarczyków popularne jest przecinanie fal skuterami wodnymi niedaleko plaż. Mieszkańcy Kataru lubią też wydawać pieniądze w licznych sklepach i centrach handlowych. Do najpopularniejszych w stolicy należą Villagio, zaprojektowany w weneckim stylu z kanałami i gondolami czy Landmark z popularną strefą do zabaw dla dzieci – Circus Land. Dla tych, którzy wolą poznać arabski handel w bardziej tradycyjnym stylu najlepszym kierunkiem jest Souq Waqif. Poza sprzedawcami targującymi się zza stoisk z pięknymi próbkami lokalnego rękodzieła można tu przysiąść w jednej z restauracji, wypełnionych po brzegi pijącymi karak Katarczykami.

Czy wiesz, że…

* Katar został wybrany na gospodarza Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku; z tej okazji ma wybudować dwanaście ekologicznych stadionów; niektóre z nich będą mogły

pomieścić do 80 tysięcy widzów

* co łączy Polskę z Katarem? Mówi się o planach importu gazu ziemnego z Kataru do gazoportu w Świnoujściu; czas pokaże, czy Katar stanie się ważnym partnerem gospodarczym Polski

* w Katarze trudno zmarznąć; temperatury w sierpniu sięgają 40 stopni Celsjusza, a w styczniu kilkunastu; z roczną sumą opadów atmosferycznych około 50-100 mm kalosze też raczej się tu nie przydadzą

Lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy Doha (inaczej: Ad-Dauha, kod: DOH) jest położony w pobliżu stolicy Kataru o tej samej nazwie.

Znajdź tanie loty do Kataru na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Kataru. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Katarze? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.