Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Ad-Dauha - Porównaj ceny ze Skyscanner

sixt
eury
avis
budg
alam
erac

Stolica Kataru, Ad-Dahua to prawdziwe miasto przyszłości. Eksperci prognozują, że w nadchodzących latach, wejdzie ona do czołówki najważniejszych metropolii świata. Co roku państwo pompuje gigantyczne sumy w rozwój miasta i jego infrastrukturę. To miejsce, gdzie drogi są nowoczesne, a benzyna bardzo tania, dlatego najlepiej zwiedzać je samochodem.

Samochód najłatwiej wypożyczyć na lotnisku, ale w centrum również nie ma z tym problemu. Ad-Dahua nie jest jeszcze zbyt dobrze przystosowana do przyjmowania turystów, więc wszystkie usługi, również tę, dobrze jest rezerwować z wyprzedzeniem. W przeciwnym razie, będziemy zmuszeni czekać, aż pracownicy sprowadzą wybrany samochód z odległego parkingu. W korporacjach takich jak Sixt, czy Budget rezerwacji dokonać można na stronie internetowej. Strony lokalnych firm typu Petra czy Strong, również dysponują nowoczesnymi i wydajnymi aplikacjami. Ponieważ Katar jest krajem zamożnym i stworzonym dla zmotoryzowanych, wybór marek jest bardzo duży, ze szczególnym naciskiem na te luksusowe. Jest tu też sporo wypożyczalni (np. Strong), specjalizujących się w wysokim standardzie.

Kierowcy w Katarze muszą mieć ukończone 18 lat, a cudzoziemcy powinni mieć dysponować międzynarodowym prawem jazdy. Kierowca nie może korzystać z telefonu komórkowego za kółkiem, a pasy bezpieczeństwa na przednich siedzeniach powinny być zapięte. Trzeba pamiętać, że obowiązujące w Katarze prawo jest bardzo restrykcyjne, szczególnie, jeśli dotyczy spożywania alkoholu. Prowadzanie pod wpływem jest tu absolutnie niedopuszczalne i w zasadzie nie ma dawki, która byłaby przez policję tolerowana. Maksymalna dozwolona prędkość jest na ogół jasno oznakowana i w mieście jest to od 60 do 100 km/godz. a poza miastem 120 km/godz. Poważnym problemem dla przyjezdnych może być temperament miejscowych kierów. Jeżdżą oni bardzo agresywnie i niecierpliwie. Ze względu bezpieczeństwa należy więc unikać tras szybkiego ruchu po zmroku. Wszelkie jednak obelgi i wulgarne gesty są surowo karane przez policję, która praktycznie zawsze zjawia się w miejscach kolizji.

Ponieważ Ad-Dahua jest miastem młodym i intensywnie się rozwija, drogi są tu nowoczesne, szerokie i bardzo komfortowe, w większości to dwu i trzypasmówki. Miasto okala pięć obwodnic oznaczonych jako A,B,C,D,E połączonych promieniście rozchodzącymi się trasami prowadzącymi z centrum na przedmieścia. Ruch utrudniają jedynie trwające w wielu miejscach rozbudowy dróg. Dla przyjezdnych dużym problemem może być także ich oznakowanie. Choć Ad-Dahua liczy ponad 300 tys. mieszkańców nie ma tu zwyczaju używania adresów czy nawet nazw ulic. Większość lokalizacji podawana jest za pomocą punktów orientacyjnych na przykład bazarów, muzeów czy centrów handlowych. Tworzy to niezwykłą, małomiasteczkową atmosferę, jest natomiast dużym utrudnieniem dla przyjezdnych.

W mieście dopiero w 2005 roku pojawiła się sieć autobusowa i choć od tego czasu jest ona intensywnie rozbudowywana, najbardziej naturalnym i oczywistym środkiem transportu jest oczywiście samochód. Praktycznie każdy większy budynek wyposażony jest w komfortowy parking. Aby zobaczyć współczesne oblicze stolicy Kataru, warto wybrać się do części miasta nazywanej Pearl Qatar położonej na sztucznej wyspie, około 15 km na północ od centrum. To bardzo ekskluzywna okolica, która świetnie oddaje poziom życia tutejszych klas wyższych. Warto przespacerować się wzdłuż portu, do którego zawijają największe statki wycieczkowe w Zatoce Perskiej. Znajdziemy tu salony najbardziej luksusowych marek samochodów świata i butiki najlepszych projektantów. W poprzecinanej sztucznymi kanałami dzielnicy Qanat Quartier znajdziemy uroczo zaaranżowane deptaki i skwerki. Jest tu nawet kopia weneckiego mostu Rialto. Brak jest natomiast spacerowiczów i jakichkolwiek oznak toczącego się życia, co sprawia, że tutejsza zabudowa wygląda jak plan filmowy wytwórni Disneya.

Bardziej autentyczny niż Pearl Quatar, może okazać się więc park rozrywki Jungle Zone. Liczy on 3500 metrów kwadratowych i mieści się w całości pod dachem. Motywem przewodnim są tu zwierzęta.

Jeśli chcemy zobaczyć jednak autentyczne miejscowe gatunki, dobrze jest wybrać się do prywatnego rezerwatu Al Shahaneya, oddalonego o niecałe 60 km w głąb półwyspu, drogą do Duchan. Zgromadzono tu wiele miejscowych gatunków, które można obejrzeć, korzystając z otaczającej przyrody i barów z lokalną kuchnią z grilla.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.