Mapa

Tanie loty do Doha

Katar to jedno z najbogatszych państw świata. Jeśli w jego stolicy – Doha znajdziemy się chociażby na kilka godzin, warto opuścić terminal i poznać to wyjątkowe miasto. Na lotnisku otrzymamy wizę turystyczną, a do centrum udamy się stąd… na piechotę, po drodze nieśpiesznie mijając budynki o nowoczesnej architekturze, mieszkańców czy urokliwy park.

Tego nie można przegapić

Doha to miasto, które w arabski charakter wkomponowało nowoczesne biurowce, wieże, budynki użyteczności publicznej. To jednak co zachwyca najbardziej to budowle na myśl przywodzące Baśnie Tysiąca i Jednej Nocy. Dodatkowo jest to jedno z najbardziej bezpiecznych miast świata o bardzo niskim współczynniku przestępczości. Atrakcje możemy zwiedzać więc dniem i nocą zupełnie bezpiecznie. Doha sprawia wrażenie miasta nowoczesnego i dość liberalnego. Nierzadko spotkać można młode dziewczyny w kolorowych chustach czy roześmiane, spacerujące rodziny.

Do ciekawych architektoniczne budowli w mieście należy z pewnością spiralny meczet Farad. Jego wieża – minaret, przypomina rozwijającą się wstążkę. Dalej – Pearl-Qatar. Unikat w skali światowej. Jest to ogromna sztuczna wyspa, która zajmuje powierzchnię około czterech milionów metrów kwadratowych! Ukończony kompleks utworzyć ma ponad 32 kilometry linii brzegowej, a zamieszka w nim 45 000 mieszkańców. Jego nazwa wywodzi się z pierwotnej roli, jaką pełniło to miejsce – była to główna lokalizacja poławiaczy pereł. Na miejscu powstanie również kompleks hoteli, restauracji, a także ekskluzywnych butików najlepszych światowych marek.

Zanim wejdziemy na słynną promenadę Corniche, zajrzyjmy jeszcze do Muzeum Sztuki Islamskiej, położonego urokliwie nad samą zatoką. W nocy pięknie rozświetlają go światła odbite w tafli wody. Muzeum zachwyci zarówno bogatą kolekcją artefaktów powiązanych z muzułmańską sztuką, ale przede wszystkim – zaskoczy nas sam budynek. Zaprojektował go I.M. Pei, który przed wykonaniem projektu odwiedził Hiszpanię, Indie, Syrię. Ostatecznie inspiracją stała się XIII kairska fontanna. Dzięki ulokowaniu obiektu na specjalnie stworzonej wyspie, twórca ma pewność, że nigdy żaden budynek nie zakłóci odbioru jego wizji. Muzeum posiada aż 5 pięter, a jego wykonanie oraz prezentowane eksponaty zachwycają.

Okiem mieszkańca

W Doha, jak i w całym Katarze obowiązuje szereg zakazów oraz przyjętych zachowań, których powinniśmy przestrzegać oraz których przestrzegania oczekują od nas mieszkańcy. Warto jest unikać

odzieży, która eksponuje ciało i odkrywa w znaczny sposób gołą skórę, króciutkie szorty i mini zostawmy więc w domu. Jeśli znajdziemy się w mieście w okresie Ramadanu, uszanujmy ograniczenie sprzedaży i spożycia alkoholu czy palenia papierosów od wschodu do zachodu słońca.

Czy wiesz, że…

* W Katarze zakazane jest utrzymywanie związków pozamałżeńskich.

* Polacy podlegają obowiązkowi wizowemu. Wizę można nabyć bezpośrednio w Katarze, na lotnisku / przejściu granicznym.

* Jeśli wsiądziesz to taksówki, a jej kierowca zapomni o włączeniu licznika to podróż odbędziesz za darmo.

Lotniska

Katar posiada jedno lotnisko – Port Lotniczy Doha. Co ciekawe, na jego terenie znajdują się meczety.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Nowa Ad-Dauha

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.