Mapa

Tanie loty do Portland

Portland to raj dla eko-entuzjastów. Nie dość, że w mieście jest ponad dwieście parków, wszyscy mają tu fioła na punkcie jazdy na rowerze i zdrowej żywności. A poza tym to chyba jedyne miejsce na świecie, gdzie można (legalnie) kąpać się w fontannach miejskich.

 

Tego nie można przegapić

 

Miasto ma do zaoferowania nagromadzenie ciekawej architektury, zarówno współczesnej, jak i historycznej (wiktoriańska Pittock Mansion), nietypowych wydarzeń (jak wyścigi rowerowe nago) i nagromadzenie świetnych barów i kawiarni. Ale jego największą dumą są parki i wszelkie miejsca, w których można nawiązać bliższy kontakt z przyrodą. Jednym z nich jest Forest Park położony na północno-zachodnim wzgórzu śródmieścia. Przez cały dzień można tu spotkać mieszkańców uprawiających jogging albo na spacerze z psem.

 

Dużo dzieje się też w okolicach nadbrzeży rzeki Willamette. Atrakcją samą w sobie są przecinające ją mosty – jest ich osiem, a każdy piękny i jedyny w swoim rodzaju. Hawthorne Bridge jest najstarszym mostem w całych Stanach Zjednoczonych, między Mostem Stalowym a Marquam znajduje się uroczy Tom McCall Waterfront Park z uwielbianą przez dzieci wielką fontanną przy wejściu od Salmon Street. Przez cały rok organizowanych jest tu mnóstwo imprez, w tym Waterfront Blues Fest czy Festiwal Róż. Z kolei pod Burnside Bridge odbywa się wielki sobotni targ na świeżym powietrzu, gdzie wszystkie produkty są wykonane ręcznie.  

 

Oczami mieszkańca

 

Mieszkańcy Portland są uprzejmi, wyluzowani i zafiksowani na ekologiczny tryb życia. Jeśli chcesz  się z nimi zaprzyjaźnić, zacznij od wdrożenia w życie zasad recyclingu, inaczej mogą nie chcieć z Tobą rozmawiać. Portlandczycy uwielbiają jeździć na rowerach, kupować lokalne produkty od drobnych dostawców, a najchętniej wszyscy mieliby własne samowystarczalne farmy. Na sobotnim bazarku na Starym Mieście spotyka się co tydzień chyba całe Portland. Poza tym, typowe dla mieszkańców jest sympatyczne zagadywanie obcych. Nie zdziw się więc, że przypadkowo spotkane osoby będą chciały poznać Twoje plany życiowe i opinie.

 

Mieszkańcy Portland lubią też dobrze zjeść i wypić. Kawa musi być organiczna, piwo z prywatnej browarni, a jedzenie – najlepiej z budki ulicznej. W mieście jest ich tak dużo, że dopiero po dwóch latach codziennego stołowania się w takich miejscach, byłbyś/byłabyś zmuszona, żeby iść do miejsca, w którym już wcześniej jadłeś/jadłaś. Obecnie w Portland działa około siedemdziesięciu browarni, a w samym  mieście i jego okolicy ponad dwieście winiarni.

 

Czy wiesz, że…

 

* z miasta Silverton, godzinę drogi na południe od Portland pochodzi jeden z najsłynniejszych psów świata; Bobbie Wędrowiec w 1923 roku zgubił się podczas podróży z opiekującą się nim rodziną w stanie Indiana; gdy zrozpaczeni właściciele nie mogli go znaleźć wrócili do domu, nie mogli spodziewać się, że pies samodzielnie przejdzie cztery tysiące kilometrów

przez pustynię i góry i wróci do domu

 

* co roku w Portland odbywa się największy na świecie wyścig rowerowy... nago; trzynaście tysięcy uczestników ma przyzwolenie miasta na praktykowanie tej tradycji, mimo naruszania praw o porządku publicznym

 

* w Portland mieszka autor słynnej książki „Podziemny Krąg” Chuck Palahniuk; tutaj też powstali „Simpsonowie” i myszka do komputera; dzięki Portlandczykowi mogła też powstać seria horrorów „Masakra Piłą Mechaniczną”, bo właśnie tu urodził się twórca piły mechanicznej

 

Lotnisko

 

Port lotniczy Portland (PDX) to międzynarodowe lotnisko położone sześć kilometrów od centrum miasta.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Portland

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Portland: Portland.
Delta, Gulf Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Copa, Avianca i SAS latają do: Portland bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Portland, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.