Mapa

Tanie loty do Tulon

Południowa Francja w całej okazałości: z cudowną pogodą, plażami i doskonałą lokalizacją między Marsylią a Niceą. Lazurowe Wybrzeże czeka!

Tego nie można przegapić

Serce Tulon bije w jego porcie i pobliskiej promenadzie. Można tu zjeść rybę, kupić pamiątki i wypić smaczną kawę, przyglądając się łodziom. Na placu stoi charakterystyczna rzeźba ducha-patrona żeglarzy, wskazującego palcem w kierunku morza. Mieszkańcy nazywają go "cul vers ville", ponieważ jest zwrócony pupą w kierunku miasta. Rzeźba zaginęła podczas drugiej Wojny Światowej, a potem odnaleziona przez przypadek w lokalnym zakładzie rzemieślniczym została oddana władzom miasta.

Historyczne centrum Tulon powstało w średniowieczu, dzięki czemu można je łatwo poznać po charakterystycznej zabudowie z tamtego okresu. Warto tu zarówno przespacerować się reprezentacyjnymi ulicami Rue d'Algerand i Cours Lafayette oraz dotrzeć do Place Puget, jak i pobłądzić po tych węższych i rzadziej uczęszczanych. Z kolei charakterystycznymi punktami nowej części miasta są Place de la liberté z fontanną i bazarkiem świątecznym w zimie, XIX-wieczny dworzec kolejowy i budynek opery.

Do opalania się i pływania w okolicach Tulon najlepsze są małe miasteczka ze swoimi uroczymi plażami. Szczególnie godne uwagi są Les Sablettes w la Seyne sur Mer, La Capte obok  Hyères czy ulubiona plaża kitesurferów i rodzin z dziećmi, St Cyr sur Mer, oddalona o około dwadzieścia kilometrów od Tulon. Z kolei w samym mieście najwięcej plaż znajdziemy na południe od dzielnicy Mourillon.

Oczami mieszkańca

Aby złapać trochę dystansu, wynajmij auto (albo kup bilet na kolejkę linową – i tu i tu trasa jest malownicza) i wjedź na szczyt Mont-Faron. Możesz stąd, podobnie jak mieszkańcy wybrać się na wycieczkę do lasu albo pojeździć na rowerze. Po kontakt z przyrodą w samym mieście koniecznie odwiedź Ogród Aleksandra Pierwszego położony na zachód od Biblioteki Miejskiej. Jest on dobrze przystosowany dla dzieci, a w niedzielę masz tam szansę trafić na koncert. Z kolei ulubionym miejscem do realizowania sesji ślubnych jest tu Jardin Frédéric Mistral wypełniony egzotycznymi roślinami.

W Tulonie organizowanych jest sporo festiwali. Jednym z najbardziej popularnych jest wydarzenie muzyczne Jazz in Toulon. Każdego roku 14-ego lipca, w rocznicę zdobycia Bastylii główną promenadą przechodzi marsz wojskowy, a wieczorami organizowane są pokazy fajerwerków, które najlepiej ogląda się z plaży. Jeszcze więcej widowisk związanych ze światłem można oglądać w połowie sierpnia w Saint Louis fort.

Czy wiesz, że…

•  Tulon był i jest kluczowym portem wojennym nawybrzeżu śródziemnomorskim; dziś mieści się tu baza francuskiej floty

•  w Tulonie znajduje się parafia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny; kościół ten działa zgodnie z prawem tylko we Francji i w Polsce

•  historia Tulonu ma aż trzy tysiące lat; najpierw osadzili się tu Ligurowie ze względu na korzystne położenie; w późniejszych wiekach Rzymianie stworzyli tu bazę wojskową

•  będziesz tu miał/a co robić jeśli jesteś miłośnikiem lub miłośniczką żeglarstwa; można tu odwiedzić Muzeum Marynarki i Muzeum-Łódź

Lotnisko

Port lotniczy Tulon-Hyères (TLN) jest położony niedaleko Tulonu w miejscowości Hyères.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Tulon

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Tulon: Tulon.
HOP!, transavia, SmartLynx, Air France, SWISS, Tuifly.be, Air Corsica i Flybe latają do: Tulon bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Tulon, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.