Mapa

Tanie loty do Malediwy

Nazwa „Malediwy” oznacza tyle, co „girlanda wysp”. Rzeczywiście, to jedyne w swoim rodzaju państwo składa się z ponad tysiąca rajskich wysepek porozrzucanych po Oceanie Indyjskim. Każda z nich to odrębny świat, którego poznawanie pozostawi wspomnienia na całe życie.

Tego nie można przegapić

Malediwy kojarzą się przede wszystkim z luksusowymi hotelami zajmującymi całe wyspy. Większość przyjezdnych wybiera właśnie taką formę malediwskich wakacji. Wyspy-resorty są jak małe miasta, jest na nich wszystko, co jest potrzebne do pełnego relaksu. Zazwyczaj jest się na nich zakwaterowanym w willach nieopodal plaży, codziennie można więc cieszyć się słońcem i kąpielami w czystej, turkusowej wodzie. Na takich wyspach są też światowej klasy restauracje, bary, siłownie i centra sportów wodnych. Można w nich pod okiem profesjonalnych nurków, odkrywać magiczny świat raf koralowych.

Jeśli kogoś znudzi życie na luksusowej, tropikalnej wyspie może odwiedzić fascynującą stolicę państwa – Male. Życie na niej wygląda zupełnie inaczej, po uliczkach pędzą mieszkańcy na skuterach, kawiarnie pełne są dyskutujących o polityce mężczyzn i co kilka godzin do meczetu wzywa na modlitwę imam. Będąc w Male, warto zwiedzić ponad 350-letni Meczet Piątkowy zdobiony tradycyjną ornamentyką czy kolorową jak cukierek willę – oficjalną sziedzibę prezydenta. Ciekawe eksponaty prezentują wystawy Muzeum Narodowego, między innymi minaturowe publikacje Koranu, maszyny do pisania z malediwskim alfabetem, czy tradycyjne odważniki z kokosów. Po świeże, lokalne produkty warto zajrzeć na targ rybny i – znajdujący się tuż obok – targ owocowy.

Oczami mieszkańca

Żeby poznać Male z perspektywy jego mieszkańca po godzinie czwartej po południu usiądź w jednej z kawiarni. Około tej godziny Malediwczycy zasiadają do tradycyjnej “herbatki” - podwieczorku, składającego się ze smażonych w głębokim tłuszczu przekąsek z nadzieniem z tuńczyka, czasem kapusty czy jajek. Można też wypić sok z młodego kokosa na tak zwanej sztucznej plaży czy w okolicach pomnika upamiętniającego ofiary tsunami, które nawiedziło Ocean Indyjski w 2004 roku.

Podejrzeć lokalne życie, poza Male, można na jednej z łatwo dostępnych wysp, jak stanowiące jego przedmieścia – Hulhumale czy Vilingili. Dla tych, którzy dysponują czasem – fantastyczną przygodą będzie odwiedzenie bardziej oddalonych od centrum wysp. Mogą to być częściej odwiedzane przez podróżnych i lepiej przygotowane na ich przyjęcie Maafushi czy Thulusdhoo albo którekolwiek inne, zamieszkałe przez niewielkie społeczności wyspy. Najlepiej wybierać się jednak na nie w towarzystwie lokalnego przewodnika – większość z nich nie prowadzi pensjonatów i nie dopływają do nich regularnie promy. Do ulubionych lokalnych rozrywek na Malediwach, których na pewno warto spróbować podczas podróży do tego kraju należą nocne łowienie ryb, a potem grillowanie ich na plaży. Taki piknik można też sobie urządzić na jednej z bezludnych wysp, nazywanych przez Malediwczyków “wyspami piknikowymi”.

Czy wiesz, że…

* na Malediwach nie spotkasz żadnych psów; w niektórych państwach muzułmańskich są one uważane za „nieczyste” i przenoszące choroby; rolę dziecięcych towarzyszy bardzo często odgrywają tu kanarki

* na Malediwach szeroko rozpowszechniona jest wiara w duchy; ingerują one w życie wyspiarzy w pozytywny bądź negatywny sposób; do dziś działają też szamani, pomagający przepędzić złe duchy przy pomocy magicznych mikstur i recytacji Koranu

* na wyspach-resortach panuje inny niż w reszcie kraju czas; ponieważ Malediwy leżą w pobliżu równika, słońce wstaje tu w okolicach szóstej rano i zachodzi około szóstej po południu; aby przedłużyć dzień urlopowiczów, hotele przestawiają zegarki o jedną godzinę wstecz

Lotnisko

W różnych częściach Malediwów znajdują się cztery międzynarodowe porty lotnicze. Główne lotnisko imienia Ibrahima Nasira jest położone na wyspie Hulhulé, tuż obok wyspy stolicy, Male. Inne lotniska, które oferują połączenia międzynarodowe to Gan (GAN), Hanimaadhoo (HAQ) i Villa na wyspie Maamingili (VAM).

Znajdź tanie loty na Malediwy na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty na Malediwy. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu na Malediwach? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.