Mapa

Tanie loty do Male

Stolica Malediwów, Male, to raj na ziemi. Jedyne miasto w kraju, otoczone wodami Oceanu Indyjskiego jest najmniejszą stolicą świata. Do dziś chronione przed zalaniem przez betonowy falochron podarowany miastu przez Japończyków. Przez cały rok temperatura nie spada tu poniżej 30°C, brzegi oblewa turkusowa i przejrzysta woda, a schronienie dają cienie palm i drzew chlebowych. Rajskiego klimatu dopełniają bajeczne rafy koralowe.

Tego nie można przegapić

Male jest maleńkie. Na 2 kilometrach szerokości i kilometrze długości zmieściły się oprócz niezwykłego świata flory i fauny, wielki meczet z minaretem, Pałac Prezydencki, Muzeum Narodowe, a także niezliczone miejsca, gdzie możemy dokonać zakupów. Może trafimy też na partyjkę krykieta? To ulubiony sport wyspiarzy, który popularnością dorównuje popularnością piłce nożnej w naszym kraju.

Z pewnością waszą uwagę przykuje imponujący i przepiękny meczet Hukuru Miskiiy, datowany na rok 1656 i najstarszy na Malediwach. Poza piękną bryłą, świątynia skrywa unikatowe drewniane rzeźby oraz pochodzący z XIII panel, który obrazuje wprowadzenie religii islamskiej na wyspy. Tuż obok znajduje się cmentarz ze zdobnymi nagrobkami. Dostrzec tu można złote inskrypcje, spiczaste czy zaokrąglone wieżyczki, oznaczają one kolejno groby sułtanów, mężczyzn oraz kobiet. Nieopodal znajduje się również minaret munnaaru, pochodzący z 1675 roku.

Nieopodal znajduje się największy obiekt sakralny kraju – Meczet Piątkowy. Wykonano go w XVII wieku, a jego konstrukcja i kolory nie zdradzają sędziwego wieku. Zbudowany z białego kamienia, posiada charakterystyczną białą wieżę z niebieskimi elementami. Naprzeciwko meczetu znajduje się ciekawy budynek o niezwykłym, różowym dachu. Muliaage, bo taką nazwę nosi, pełnił rolę rezydencji prezydenckiej i do dziś odgrywa istotną rolę w kwestiach politycznych. Oryginalnie wybudowano go na początku XX wieku przy udziale Sultana MoamedaShamsuddeena III, którego intencją było przekazanie pałacu swojemu synowi.

Po uczcie duchowej czas na wizytę na targu rybnym. Nie tylko kupimy tu świeże produkty, ale i natkniemy się na koncert czy pokaz. Tak żyją Malediwy, tak żyją mieszkańcy!

Okiem mieszkańca

Dania na wyspie mieszkańcy dzielną na dwie kategorie – dania długie, czyli obiadowe, w skład którego wchodzą ryby, roshi – miejscowy rodzaj chleba czy ryż. Hedhikaa, czyli dania krótkie to

głównie mniejsze porcje smakołyków oraz słodycze, wśród których znajdziemy słodki jajeczny krem lub pikantne drożdżówki z… rybą. Po skończonym posiłku, zamiast gumy, żuje się betel – jest to orzech zawinięty w liść betelowego pieprzu.

Czy wiesz, że…

* W 2004 roku fale tsunami zniszczyły 2/3 powierzchni miasta. Była to jak do tej pory największa klęska żywiołowa, która nawiedziła kraj.

* Male posiada swoje własne wysypisko śmieci, które znajduje się na pobliskiej wysepce.

* Powierzchnia malediwskich wysp jest aż w 80% położona zaledwie około 1 metr nad poziomem morza. Według naukowców podniesienie poziomu wody oceanu może zatopić wyspy w przeciągu najbliższych stu lat.

Lotniska

Najbliższy port lotniczy znajduje się na wyspie Hulhule, położonej na północ od stolicy Malediwów.

Znajdź tanie loty do Male z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Male. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Male? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Velana International

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.