Mapa

Tanie loty do Iran

Kraj celtyckich legend, czterolistnych koniczynek, Świętego Patryka i piwa Guiness. Już po pierwszej wizycie przekonasz się jednak, że jej czar nie ogranicza się do tych stereotypowych symboli.

Tego nie można przegapić

Poznawanie Irlandii warto rozpocząć od charakternego Dublina. Od jego zdziesiątkowanych gregoriańskich gmachów i przypominającyh o brytyjskiej dominacji modernistycznych biurowcach (St. Stephen's Green). Od miejsc naznaczonych przez wybitnych irlandzkich pisarzy: klimatycznej Starej biblioteki w Trinity College, Placu Merrion z pomnikiem Oscara Wilde'a czy głównych ulic miasta podczas Bloomsday – czerwcowego festiwalu na cześć “Ulyssesa” Jamesa Joyce'a. Zwiedzanie miasta można uwieńczyć odwiedzeniem Guinness Storehouse, przedstawiającego historię słynnego lokalnego piwa i wizytą w barze Gravity na jego siódmym piętrze, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto.

Irlandia to także pomniki prehistorycznego dziedzictwa. Szczególnie warto zwiedzić Brú Na Bóinne w County Meath, nekropolię z epoki kamienia łupanego (Stone Age). Równie warta uwagi jest trochę nowsza budowla – średniowieczny Zamek Blarney w hrabstwie Cork ze swoim XIX-wiecznym ogrodem skalnym i Kamieniem Elokwencji. Wystarczy go pocałować, żeby się tą zacną cechą podzielił. Szkoda byłoby też przegapić widok z O'Brian's Tower na Moherowych Klifach. Po jeszcze więcej oszałamiającej przyrody warto wybrać się na wapienne wysy Aran. Bajkową scenerię i ukryte plaże zapewnią za to nadbrzeżne hrabstwo Donegal czy West Cork.

Oczami mieszkańca

Irlandczycy to niezwykle sympatyczny naród, ale przed pierwszym kontaktem warto wiedzieć o kilku ich cechach. Mają dużo dystansu do siebie i lubią żartować. Jak sami przyznają mieszanie przyjaciół z błotem to ich sport narodowy. Często odpowiadają na pytania odwrotnie niż mają na myśli, a im bardziej komuś ubliżają, tym większą sympatię próbują tej osobie pokazać. Irlandczycy wielbiają też pić. Nie tylko alkohol, za lek na całe zło świata uważają herbatę. Jeśli przez cały dzień nie wypijesz w ich obecności przynajmniej kilku jej kubków, możesz się spotkać z podejżliwymi spojrzeniami. Wybierając się z grupą Irlandczyków na piwo, pamiętaj o rundach! Polagają one na tym, że kolejni uczestnicy spotkania stawiają wszystkim po kuflu. Zobowiązuje to wszystkich do postawienia reszcie przynajmniej po jednym Guinnessie i oczywiście do wspólnego picia w równym tempie.

Czy wiesz, że…

* Irlandczycy jako jedni z pierwszych zaczęli używac nazwisk w takiej formie, w jakiej znamy je dzisiaj

* do najsłynniejszych Irlandczyków reprezentujących różne epoki i dziedziny należą między innymi Oscar Wilde, Liam Neeson, Bono, James Joyce czy Enya

* słynne amerykańskie święto Haloween ma swoje korzenie w irlandzkim Samhain; ale to nie wszystko, co Amerykanie zawdzięczają Irlandczykom: pochodzący z Irlandii James Hoban stworzył projekt Białego Domu

* w Irlandii osiem razy więcej mieszkańców mówi po polsku niż po gaelicku... zgadnijcie dlaczego?

* Irlandczycy mają puby już od 900 lat; pewnie właśnie dlatego znajdują się w czołówce narodów spożywających najwięcej alkoholu

Lotnisko

Irlandia obsługiwana jest przez cztery międzynarodowe lotniska: Dublin (DUB), Shannon (SNN), Cork (ORK) i Knock (NOC).

Znajdź tanie loty do Irlandii na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura po-dróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Irlandii. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały mie-siąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Irlandii? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noc-legów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.