Mapa

Tanie loty do Hamburga

Hamburg to drugie największe miasto w Niemczech i jeden z największych portów na świecie. Odkąd, na przełomie XIX i XX wieku, kilka milionów Europejczyków wyjechało stamtąd do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia, zyskał przydomek „Brama do Świata”. Hamburg jest bardzo dumny z tego określenia, a kolejnych powodów do zadzierania nosa dostarcza mu miano jednego z najbogatszych miast Europy.

Tego nie można przegapić

Hamburg to wielkie miasto portowe, ośrodek medialny, finansowy i przemysłowy. Jednym z ciekawszych miejsc jest tutaj historyczna dzielnica przemysłowa, czyli Speicherstadt. Położonony w porcie kompleks jest jednym z największych tego rodzaju na świecie. W zbudowanych z czerwonej cegły, neogotyckich magazynach do dziś przechowuje się kakao, czy orientalne dywany. Nowością w porownaniu do początków zeszłego stulecia jest natomiast hurtownia elektroniki. Magiczną atmosferę Speicherstadt można poczuć spacerując po kocich łbach tutejszych ulic, lub przepływając łodzią wzdłuż kanałów.

W tej okolicy znajduje się też największy miniaturowy model linii kolejowych, Miniatur-Wunderland. Na tle krajobrazów europejskich i amerykańskich pociągi poruszają się tam po kilkunastu tysiącach metrów trakcji. 900 pociągów o łącznej liczbie 12 tysięcy wagonów codziennie przemierza przez ten miniaturowy świat kilkaset kilometrów. Idąc lub jadąc cztery kilometry na zachód wzdłuż Łaby znajduje się wielki hamburski targ rybny. Poczuj unikalny chaos tego miejsca i obkup się w świeżutkie owoce morza, owoce i bakalie.

Oczami mieszkańca

W sobotni wieczór między godziną 20 i 21 zaczną się zapełniać mieszkańcami Hamburga bary przy Reeperbahn, czyli lokalnej dzielnicy czerwonych latarni. Poza klubami go-go i sex-shopami mieszczą się tutaj teatry, słynne restauracje i kluby. To właśnie w nich swoje pierwsze kroki na scenie stawiali Beatlesi. John Lennon miał nawet kiedyś powiedzieć: „Urodziłem się w Liverpoolu, ale wychowałem w Hamburgu”. Niedawno powstał tu nawet Plac Beatlesów i działa dość surrealistyczne muzeum Beatlemania. Z kolei Spielbudenplatz to miejsce, w którym od XVII wieku można było spotkać magików, kuglarzy i akrobatów. Nieopodal znajduje się kilka dobrych teatrów i pierwsze powstałe w Niemczech muzeum figur woskowych.

Poza tym, gdzie, co się znajduje w Reeperbahn, warto też wiedzieć, że na północnym wybrzeżu Łaby między Övelgönne a Blankenese można znaleźć sporo małych miejskich plaż. W ciepłe wieczory mieszkańcy Hamburga spotykają się na nich na grilla. Można do nich dołączyć, a nawet kąpać się w rzecze, uważając jednak na wysokie fale wytwarzane przez przepływające rzeką statki.

Czy wiesz, że...

* w Hamburgu jest w sumie 2300 mostów; to więcej niż w Wenecji i Amsterdamie razem wziętych

* w języku polskim mieszkaniec Hamburga to hamburczyk, ale po angielsku – nie inaczej, tylko Hamburger; nie bez przyczyny – podobno właśnie tutaj wymyślono smakowite bułki z kotletem

Lotniska

Głównym lotniskiem Hamburga jest Hamburg-Fuhlsbüttel (HAM). Tanie linie obsługuje oddalone o 65 kilometrów od miasta "Hamburg-Lübeck", nazywane też "Lübeck-Blankensee" (LBC).

Znajdź tanie loty do Hamburga z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Hamburga. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Hamburgu? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Hamburg

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.