Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Hamburg - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Hamburg to miasto kulturowo bardzo niezależne od reszty Niemiec. Ten drugi co do wielkości port w Europie od wieków ceni sobie swoją otwartość i kosmopolityczny charakter. Wielowiekowe tradycje handlowe sprawiły, że ta ogromna, tętniąca życiem metropolia z pięknie zaaranżowaną, postindustrialną architekturą jest doskonale skomunikowana z resztą świata. Wokół niej, promieniście rozchodzi się sieć doskonałych, nie objętych ograniczeniem prędkości autostrad. Będąc w Hamburgu warto więc zasmakować Niemieckiego zamiłowania do motoryzacji i dokładnie zwiedzić te przepiękne okolice.

Samochód można tu wynająć bez najmniejszego problemu. Albo jeszcze na lotnisku, albo w którejś z wypożyczalni w mieście. Mamy tu do wyboru wszystkie, największe firmy takie jak Hertz, Budget, Sixt czy liczne punkty Enterprise. Nie brak też lokalnych smaczków, na przykład wypożyczalnia mająca w ofercie tylko Ople. Oprócz Opli, najczęściej oferowane auta to oczywiście Volkswageny a także Chevrolety, Audi i BMW. Oczywiście można tu dostać samochody nie tylko rodzimej produkcji, ale te Niemcy cenią sobie własne marki i chętnie je wybierają. Nie przez przypadek też, w ofertach hamburskich biur jest bogaty wybór aut najwyższej klasy. Po pierwsze, Hamburg to jedno z najzamożniejszych miast Niemiec. Po drugie, dość dobrze rozwinięta jest tu tzw. turystyka motoryzacyjna. Przyjezdni chętnie wynajmują samochody z potężnym silnikiem, by zabawić się na doskonałej jakości, niemieckich autostradach, które słyną z braku ograniczenia prędkości. Tych ostatnich w Hamburgu nie brakuje. Biegną tędy ciągnące się z północy na południe trasy nr. 7, 1 (która odbija bardziej na zachód), a także 23 (północny zachód), 24 (na wschód), 25 i 39 (obie na południowy wschód).

Trzeba jednak pamiętać, że legendarny brak ograniczenia prędkości na „Autobahnach” nie obowiązuje na całej ich długości, a tylko na ich wybranych odcinkach. Zdarza się że jest on miejscowo zniesiony, by zmniejszyć emisję hałasu (pod ograniczeniem widnieje wtedy napis Lärmschutz) lub obowiązuje, gdy nawierzchnia jest mokra (bei Nässe). Do tego, wszystkie większe campery, samochody z przyczepą w ogóle nie mogą jeździć więcej niż 100, a czasem nawet 80 km/godz. Nie można też zapominać, że w miejscach, gdzie ograniczenie prędkości formalnie nie obowiązuje, zaleca się nie jeździć więcej niż 130 km/godz. Jeśli ktoś jedzie szybciej, robi to na własną odpowiedzialność, a wina za wszelkie kolizje spada więc automatycznie na niego. Tam, gdzie obowiązują ograniczenia są one z reguły dość surowe. W mieście nie jeździ się więcej niż 50 km/godz., na drogach wewnętrznych 30 km/godz., poza miastem 100 km/godz.

Jednak kult prędkości nieustannie widoczny jest nawet w obowiązującym na niemieckich drogach stylu jazdy. Generalnie, trzymamy się tu prawego pasa. Lewego, używa się wyłącznie do wyprzedzania, a środkowym można od biedy jechać, jeśli na prawym ruch jest wolniejszy. Osoby nie stosujące się do tych zasad lub jadące za wolno zostaną pouczone przez innych kierowców mignięciem świateł. Ogólnie są oni jednak raczej uprzejmi i bardzo skrupulatni. Bo niedbalstwo w Niemczech kosztuje. Przekraczanie dozwolonej prędkości choćby o kilka kilometrów, wymuszanie pierwszeństwa, nie przepuszczanie pieszych na przejściu czy nawet nie używanie kierunkowskazu nieuchronnie karane jest tu mandatem. W przypadku niewielkiej nawet stłuczki, z reguły wzywa się policję, co wymagane jest od klientów większości miejscowych wypożyczalni aut.

Wyruszając z wypożyczalni, warto dopilnować, by dostać naklejkę określającą poziom emitowanych przez samochód spalin. Jest ona niezbędna, jeśli będziemy chcieli wyjechać z Hamburga i udać się do innego, niemieckiego miasta. Określony poziom emisji uprawnia nas do poruszania się po wybranych częściach miast. Ta osobliwa, niemiecka zasada nie dotyczy jednak Hamburga. Tutaj nie potrzebujemy naklejki i możemy poruszać się po wszystkich dostępnych dla samochodów drogach. Hamburg nie wprowadził tej zasady być może dlatego, że konsekwentnie dąży do całkowitego wyeliminowania ruchu z centralnych części miasta. W ciągu kilkudziesięciu najbliższych lat, chce w ogóle pozbyć się samochodów, mieszkańcom oferując w zamian dogodny system komunikacji miejskiej.

Poruszając się po centrum, prawie na pewno zmuszeni będziemy płacić za miejsce parkingowe. Opłaty są niewielkie (do 12 EUR za 24 godz.), ale konsekwentnie egzekwowane. Możemy też skorzystać z popularnej w Hamburgu opcji Park & Ride, zostawiając samochód na bezpłatnym parkingu, który mieści się najczęściej przy wszystkich większych węzłach komunikacyjnych.

Samochód przyda nam się natomiast, by dokładnie zwiedzić otaczające Hamburg atrakcje. Na pierwszym miejscu jest to niemieckie wybrzeże. Ciekawym kierunkiem jest jego wschodnia część (autostrada nr 24), ponieważ jest najbardziej dzikim i najsłabiej zaludnionym zakątkiem tego zurbanizowanego kraju. W przeciwieństwie do zatłoczonego, polskiego wybrzeża, na niemieckich plażach panuje spokojna, niemal sielska atmosfera przez cały rok.

Po drodze nad morze warto zajrzeć do Lubeki, która leży niecałą godzinę drogi od Hamburga. To przepiękne, zabytkowe miasto ze starówką malowniczo usytuowaną na wyspie. Jest tu też największe na świecie prywatne muzeum marionetek.

Można też pojechać w górę rzeki Elby, do położonego po zachodniej jej stronie namorskiego miasteczka Cuxhaven. Jeśli mamy szczęście być tam w czasie odpływu, możemy wybrać się na wyspę, którą morze odsłania tylko na kilka godzin, po czym zakrywa ją wodą wraz z następnym przypływem.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.