Mapa

Tanie loty do Brazylia

Loty do Brazylia

Gigantyczna Brazylia ma w sobie wszystko, czego może szukać podróżny, od dzikiej przyrody po wibrujące w rytmie samby metropolie. Można tu przedzierać się przez kompletnie dziką dżunglę, mając Indianina za przewodnika albo wylegiwać się na modnej plaży ze szklanką orzeźwiającej caipirinhi w dłoni.

Tego nie można przegapić

Brazylia to państwo usiane cudami natury i architektury. Najbardziej rozponawalne z nich to Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. 38-metrowy Jezus z otwartymi ramionami sprawuje opiekę nad mieszkańcami miasta z granitowej góry Corcovado. Każdy słyszał też pewnie o dzielnicy Rio – Copacabana, a już na pewno o położonej tam długiej na cztery kilometry słynnej plaży. Na ciągnącej się wzdłuż niej promenadzie codziennie można spotkać setki rolkarzy, biegaczy i przechodniów, czy przysiąść w jednym z barków.

Jeśli zmęczy nas Rio, zawsze można uciec na oddalony od wybrzeża o 350 kilometrów archipelag Fernando de Noronha. Miejsce to jest szczególnie uwielbiane przez nurków. Czysta i ciepła woda Atlantyku skrywa tu barwne życie podwodnych stworzeń i tajemniczy wrak brazylijskiej korwety, który spoczywa tam od ponad stu lat. Kontakt z naturą i równie relaksacyjną atmosferę można odnaleźć w wiosce rybackiej Jijoca de Jericoacoara (nazwa pochodzi od indiańskiego określenia na „dom żółwi”). Miasteczko jest położone w słynącym z dzikiej natury i niesamowitych krajobrazów stanie Ceará. Podobne miejsca w Brazylii możnaby wymieniać w nieskończoność, zarówno te tętniące życiem, jak i te “na końcu świata”.

Oczami mieszkańca

Brazylijczycy to radośni i pełni życia ludzie, z którymi prędzej niż zagłębiać się w długie dyskusje, możesz żartować, pośpiewać i pograć na bębnach. Nic dziwnego, że przy ich temperamencie nigdzie nie świętuje się karnawału huczniej niż właśnie w Brazylii. Co roku przez kilka dni poprzedzających Środę Popielcową, w największych miastach kraju mają miejsce gigantyczne parady, przygotowane przez najlepsze szkoły samby. Dla tych, którzy kochają tłum, żywiołową zabawę i mieszankę wybuchową cekinów, piór i kolorów, wizyta w Rio de Janeiro albo Sao Paolo w tym czasie będzie niezwykłym wspomnieniem na całe życie.

Brazylijskiej kultury w nieco bardziej stonowanym wydaniu można zakosztować podczas pokazu tradycyjnej sztuki walki capoeira. Ona również – jak to w Brazylii – bardziej niż walkę przypomina taniec. Wywodząca się z rytualnych tańców afrykańskich capoeira opiera się na rytmicznie wykonywanych ruchach i trudnych do przewidzenia kopnięciach. Warto podczas pobytu w Brazylii nauczyć się jej kilku podstawowych ruchów.

Czy wiesz, że…

* rybacy z wioski Laguna w południowo-wschodniej Brazylii nauczyli delfiny pomagać im w łowieniu ryb; potrafią dawać znaki ludziom, że w sieci pojawiły się ryby; niezwykła wspópraca rybaków i delfinów jest podobno praktykowana w Lagunie od pokoleń

* osadzone w brazylijskich więzieniach “mole książkowe” mają szansę na uprzywilejowane traktowanie; za każdą przeczytaną i streszczoną książkę więźniowie w Brazylii mogą skrócić swoje wyroki o cztery dni

* Brazylia jest jednym z tych krajów, które ułatwiają swoim obywatelom zmianę płci; tego typu operacje są refundowane przez państwo

Lotnisko

Brazylia jest drugim (po Stanach Zjednoczonych) państwem na świecie, w którym jest najwięcej lotnisk. Największe z nich to São Paulo-Guarulhos (GRU) i Rio de Janeiro-Galeão (GIG).

Znajdź tanie loty do Brazylii na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Brazylii. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Brazylii? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.