Mapa

Tanie loty do Manaus

Manaus to wyjątkowe brazylijskie miasto, gdzie na długości kilku kilometrów jasne wody rzeki Amazonka mieszają się z ciemnymi wodami Rio Negro tworząc tak zwane Encontro das Águas, czyli Połączenie Wód. Dwie rzeki, dwie pory roku – sucha i deszczowa, lato i zima, dwa oblicza – miejskie oraz… naturalne. Jedno jest pewne, wrażenia na pewno nie będą mieszane.

Tego nie można przegapić

Już na początku wyprawy do Manaus możemy opuścić miasto by poznać to z czego słynie region – puszczę amazońską. Z pomocą lokalnych biur podróży możemy zdecydować się na wycieczkę, która trwać może nawet kilka dni i obejmować noclegi w lesie. Podczas wyprawy będziemy mogli skorzystać z wielu nie lada atrakcji, m.in. łowienia piranii w Amazonce, obserwacji majestatycznych krokodyli. Warto dopytać o rezerwat Anavilhanas, jeden z największych rezerwatów rzecznych świata.

Co ciekawe kultury i sztuki dotkniemy tu… nie wychodząc z dżungli. W sercu lasów deszczowych Amazonii mieści się Teatr Amazoński, zwany również operą. Organizowany jest tutaj Festiwal Operowy. Budowla pochodzi z okresu Belle Epoque i wybudowano ją w okresie, gdy mieszkańcy zbijali fortuny na produkcji i sprzedaży kauczuku. Do dziś dnia stanowi symbol bogactwa, wielkości i świetności miasta. Oryginalnie wnętrza zdobiły marmury, a sama bryła budynku była wzorowana na włoskiej La Scali.

Drugim, tym razem nowoczesnym budynkiem, który ma miastu przywrócić dawny blask jest stadion, wybudowany tu z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Z Niemiec przypłynął lateksowy dach, a z Alweiry – stalowa konstrukcja budowli.

Żeby poznać prawdziwe i codzienne życie mieszkańców oraz miasta, warto wybrać się do portu. Panuje tu harmider i hałas, a my możemy tu podpatrzeć załadunek cukry czy bananów. Niedaleko znajduje się hala rynkowa Mercado Central, której najbardziej charakterystycznym elementem jest dach – zaprojektowany przez samego Gustava Eiffla. Wewnątrz przejdźmy się wzdłuż stoisk, by zobaczyć ogromne ryby i skosztować soku z açai. Pycha!

Okiem mieszkańca

Brazylijczycy to łasuchy. Bo jak inaczej wytłumaczyć mnogość pysznych słodyczy, należących do najlepszych na świecie? Spróbujmy chociażby bolo de macaxeira, ciastka z manioku. Przed deserem warto skusić się na coś bardziej treściwego – może będzie to piracucu, filet z największej ryby

Amazonki lub pamonha – pierożek z nadzieniem z mleka kokosowego i zielonej kukurydzy? Wybór jest przeogromny!

Czy wiesz, że…

* Manaus bywa nazywane „Paryżem Dżungli” oraz „Sercem Amazonii:

* Nazwa miasta oznacza matkę Boga.

* Dzięki dochodom uzyskiwanym ze sprzedaży kauczuku, miasto zostało zelektryfikowane jako pierwsze na kontynencie. Pojawiły się też tutaj instalacje gazowe i wodociągowe.

Lotniska

Manaus posiada jedno lotnisko - port lotniczy Manaus, dedykowany wodzowi Eduardo Gomesowi.

Znajdź tanie loty do Manaus z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Manaus. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Manaus? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Manaus

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.