Mapa

Tanie loty do Berlina

Mówi się, że Berlin ma więcej muzeów niż deszczowych dni w roku. Ale poza zatrzęsieniem galerii i miejsc związanych z historią, to miasto, które zauroczy Cię przyrodą, rozpieści jedzeniem i dostarczy rozrywek w jednych z najlepszych barów i klubów w Europie.

Tego nie można przegapić

Jest kilka miejsc, których podczas wizyty w Berlinie nie wypada pominąć. Na początku tej listy znajdują się oczywiście monumentalna Brama Brandenburska i pokryte graffiti bloki pozostałe po symbolu komunizmu w Europie, murze berlińskim. Warto też odwiedzić Reichstag, siedzibę niemieckiego parlamentu i przespacerować się wytwornym bulwarem Unter den Linden z Uniwersytetem Humboldta i najstarszym w Berlinie teatrem operowym.

Największym placem miasta jest ruchliwy i kojarzony z festiwalami filmowymi Plac Poczdamski. Tutaj też uruchomiono pierwsze na świecie światła drogowe w 1924 roku. Analogiczną funkcję we wschodniej części miasta spełnia Alexanderplatz z kultową, 368-metrową wieżą telewizyjną Fernsehturm, która jest najwyższą budowlą Niemiec. Obowiązkowe punkty programu w dzielnicy Charlottenburg to najstarsze w Niemczech zoo, w którym mieszka między innymi światowej sławy miś polarny Knut oraz barokowy pałac królewski z okazałym ogrodem.

Oczami mieszkańca

Jeśli chcesz poznać Berlin takim, jaki znają go jego mieszkańcy koniecznie zajrzyj na Kreuzberg. W tej artystycznej dzielnicy czas się zatrzymał na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Znajdziesz tu zatrzęsienie klimatycznych kawiarni i sklepów vintage. Dla wielbicieli staroci prawdziwym rajem jest też niedzielny bazar w Mauerpark. Poza niezliczoną liczbą straganów, można tam dobrze zjeść i wziąć udział w karaoke na świeżym powietrzu.

Berlin można też zwiedzić z perspektywy łodzi, płynąc wzdłuż rzeki Sprewy. W sumie miasto dysponuje aż 180 kilometrami linii wodnych. Jeszcze inne spojrzenie na Berlin oferują lokalni „witacze”, czyli mieszkańcy, którzy bezpłatnie zabierają przyjezdnych do swoich ulubionych miejsc w mieście. Każda taka wycieczka to jedyna w swoim rodzaju możliwość poznania Berlina oczami osób, które znają go najlepiej oraz miłego spaceru z ciekawą rozmową.

Czy wiesz, że...

•Berlin jest aż dziewięć razy większy od Paryża; Łącznie zajmuje powierzchnię 892 kilometrów kwadratowych

•w Berlinie znajduje się ponad 1700 mostów; to dużo więcej niż w uważanej za „Miasto mostów” Wenecji

•znajduje się też tutaj najdłuższa na świecie ściana z ekspozycją tenisówek; 370 par tych butów można znaleźć w sklepie sportowym przy Munzstrasse

•spośród 3,5 miliona mieszkańców Berlina około pół miliona to emigranci; 20% z nich pochodzi z Turcji, dzięki czemu Berlin słynie z najlepszych kebabów w Europie

Lotniska

Najważniejsze lotniska w Berlinie to Brandenburg (BER), Tegel (TXL) i Schoenefeld (SXF).

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Berlin

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Berlin: Berlin-Tegel i Berlin Schönefeld.
Delta, Transavia France, KLM, Danish Air Transport, Air Moldova, Nouvelair, Norwegian i Scoot latają do: Berlin bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Berlin, to Styczeń.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.