Berlin

28 lip 201929 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Berlin to ogromne miasto – by je poznać, warto zatrzymać się tu chociaż na kilka dni. Słusznych rozmiarów Dzielnica Muzeów, największe atrakcje prosto z pocztówek czy modna dzielnica Prenzlauer Berg, pełna butików, kawiarenek i… możliwości obserwacji mieszkańców miasta – wszędzie tutaj możesz się zatrzymać, by bliżej poznać stolicę Niemiec.

Noclegi w Berlinie - gdzie warto się zatrzymać?

Museumsinsel

Museumsinsel, czyli Dzielnica Muzeów, to jeden z najważniejszych i najbardziej rozbudowanych kompleksów muzealnych na świecie. Wpisano ją nawet na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Największym powodzeniem cieszy się Muzeum Pergamońskie, corocznie bijące rekordy frekwencji i przedstawiające zbiory sztuki hellenistycznej oraz islamskiej i egipskiej. Dalej Nowe Muzeum i Stara Galeria Narodowa, z popiersiem królowej Nefertiti oraz kolekcją papirusów. Wizualnie do najciekawszych budynków z pewnością należy Muzeum im. Bodego. Ma on trójkątny kształt o zaokrąglonych rogach i piękną kopułę. Wewnątrz podziwiać można kolekcje malarstwa czy eksponaty sztuki bizantyjskiej.

Entuzjaści sztuki bez problemu znajdą tu ciekawe propozycje noclegowe – drogie oraz nieco tańsze. Sama wyspa nie posiada miejsc noclegowych, dlatego warto udać się do sąsiadującej dzielnicy Mitte. W pobliży rzeki odnaleźć można kilka eleganckich, komfortowych hoteli o wysokich cenach. Udając się odrobinę na południe, znajdziemy szerszą ofertę noclegów tańszych, choć ze względu na bliskość centrum – w dalszym ciągu drogich.

Centrum miasta i okolice Tiergarten

Berlin to wprost doskonałe miasto dla turystów. Doskonale skomunikowane, oznaczone, z mieszkańcami władającymi językiem angielskim. Do najciekawszych dzielnic należy Tiergarten razem z centrum miasta. W niedalekiej odległości są tu bowiem ulokowane największe atrakcje miasta i jego główne punkty. Plac Republiki oraz Bundestag, czyli siedziba niemieckiego rządu, Pomnik Holocaustu oraz Brama Brandenburska. Ta ostatnia z bram miejskich mierzy aż 26 metrów i ma 65,6 metra szerokości. Na jej szczycie znajduje się kwadryga dowodzona przez nagą królową Wiktorię. Sama brama jest symbolem zjednoczenia Niemiec, pełniła też funkcję Pomnika Pokoju.

W okolicy samej bramy przygotowano ekskluzywne, drogie i bardzo komfortowe noclegi. Kilkugwiazdkowe hotele położone w niezwykle małej odległość od największych miejskich atrakcji przyciągają głównie turystów o zasobnym portfelu, często seniorów i turystów dojrzałych.

Prenzlauer Berg

„Kawowa socjeta Berlina”, „najbardziej vintage mieszkańcy”, „ożywione tereny dawnego Pasa Śmierci”, tak opisuje się mieszkańców oraz samą dzielnicę Prenzlauer Berg. Tutaj kwitnie życie studenckie, artystyczne, kulturalne. Tu odbywają się koncerty na świeżym powietrzu, a gdy tylko wyjdzie słońce wszyscy uciekają do parku Mauerpark. W Mauerpark odbywa się również jeden z większych miejskich targów, który obfituje m.in. w ubrania vintage i ciekawe dodatki.

Prenzlauer Berg odbiega nieco od wizerunku Niemiec. Atmosfera jest tu nieskrępowana, co krok można przystanąć w kawiarni i nieśpiesznie napić się kawy, podziwiać mieszkańców i styl ich ubierania oraz… wieczorem wybrać się do jednego z wielkich klubów.

Ta okolica jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które szukają czegoś więcej niż tylko atrakcji z przewodnika turystycznego. Turystom – podróżnikom, którzy chcą poznać bliżej mieszkańców, ich życie, wtopić się w miasto. Dlatego też Prenzlauer Berg wybierany jest często przez młode, pełne energii pary. Tutejsza baza noclegowa składa się głównie z hoteli 3-, 4- i 5-gwiazdkowych oraz licznych apartamentów i tańszych miejsc noclegowych w hotelikach, pensjonatach i hostelach. 

Najlepiej oceniane hotele w: Berlin

od 351 zł
od 381 zł
od 571 zł

Co podróżni mówią o mieście Berlin?

9,8
Maniacy historii
8,4
Miłośnicy sztuki
8,2
Miłośnicy nocnego życia
7,1
Backpackers
6,8
Kreatorzy trendów
Opinie użytkowników (631)
Jonathan F
Jonathan F
26.04.2019

Emotikony, imprezowicze, weganie. Miasto, które ma wszystko. Świetne miejsce do życia.

Ayşen Yetiş
Ayşen Yetiş
23.04.2019

Największe miasto Berlina w Europie Środkowej może być trudne do obejrzenia zabytków w różnych częściach miasta, ale niemiecka sieć wspaniałych tramwajów podmiejskich orobus połączonych ze sobą łatwo zrozumieć, pozostając na karcie miasta. W mieście, w zależności od budżetu, różnorodność potraw jest pełna pysznych restauracji i kawiarni.

Elizabeth Galina
Elizabeth Galina
06.07.2019

Cozy cafes and tasty food of different cuisines. Nice people and calm city. Comfortable public transport

Marta Martinho
Marta Martinho
30.04.2019

É das minhas cidades preferidas. Imensa história e sítios super interessantes. Cultura muito especial.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 313 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Berlin to Wrzesień, ze średnią ceną 569 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 389 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Berlin przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 19,1°C/66,4°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 23,9°C/75,0°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą -2,2°C/28,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Berlin to Berlin-Tegel (TXL) (8,51 km). Inne pobliskie lotniska to: Berlin Schönefeld (18,64 km)

Zaplanuj podróż do: Niemcy