Mapa

Tanie loty Poznań-Kraków

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Kraków.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Poznań do: Kraków

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

263 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 332 km

2 h 25 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Kraków

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Kraków: Kraków.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Kraków wynosi 263 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Kraków wynosi 2 h 25 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Poznań do: Kraków.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Poznań - Kraków, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Poznań – Kraków

 • Najpopularniejszy lot: Poznań – Kraków LOT
 • Bezpośrednie loty Poznań – Kraków: brak
 • Loty z przesiadką Poznań – Kraków: LOT, Lufthansa
 • Czas przelotu Poznań - Kraków: 2h 45minut (z jedną przesiadką)

Lotniska w Poznaniu

Loty z Poznania do Krakowa są dostępne z lotniska Poznań Ławica.

Lotnisko Poznań Ławica

Informacje: Lotnisko Poznań Ławica, a właściwie port lotniczy Poznań im. Henryka Wieniawskiego, to jedyne lotnisko miasta, oddalone od jego centrum o 7 kilometrów. Na lot poczekasz tu wygodnie – skorzystaj z bezpłatnego Wi-Fi (sieć Poznań Airport by JustWIFI), odwiedź jedną z kawiarni (lokalną lub sieciową), zajrzyj do restauracji czy jednego z nielicznych sklepów. Jeśli posiadasz stosowną kartę, udaj się do Business Executive Lounge. Warto wiedzieć, że terminal został gruntownie zmodernizowany przy okazji przygotowań do EURO2012.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem, a pasażerowie LOT mogą odprawić się nawet na 30 minut przed godziną odlotu. Podróż z Poznania do Krakowa wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Poznań Ławica?

Autobusem komunikacji miejskiej 59 (linia dzienna) lub 242 (linia nocna), ich przystanek końcowy znajduje się przed terminalem. Dodatkowo autobus linii 48 zatrzymuje się na przystanku przy ulicy Wyszęborskiej, w odległości 200 metrów od lotniska. Czas podróży: 20 minut, cena biletu: 4,60zł.

Lotniska w Krakowie

Miasto Kraków posiada jedno lotnisko. Wybierając loty Poznań-Kraków wylądujesz w porcie lotniczym Kraków Balice.

Lotnisko Kraków-Balice

Informacje: Lotniskiem przylotu jest Port Lotniczy Kraków - Balice im. Jana Pawła II, a terminalem przylotu – terminal główny. Odkąd zamknięto dawny terminal T2, wszystkie operacje lotniskowe realizowane są w jednym terminalu pasażerskim.

Jak dojechać z lotniska do Krakowa?

 • Pociągiem – na przystanek dotrzesz ruchomym chodnikiem i kładką. Podróż pociągiem Kolei Małopolskich trwa 17 minut. Za bilet zapłacisz 8zł.
 • Autobusem miejskim – linii 208, 252 lub 902 (linia nocna). Podróż trwa 40 minut, za bilet zapłacisz 4zł.
 • Autobusem prywatnego przewoźnika Neobus – codziennie odbywa się pięć kursów, podróż trwa do 30 minut, za bilet zapłacisz 14,25zł.
 • Wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Podróż z Poznania do Krakowa nie wymaga okazania paszportu, wystarczy dowód osobisty lub prawo jazdy.

Pogoda, ceny i atrakcje w Krakowie

Pogoda w Krakowie

Choć średnie temperatury w obu miastach są bardzo podobne, to w Krakowie odczuwalna temperatura jest wyższa zazwyczaj o 1-2 stopnie. W lecie należy się tu spodziewać około 24°C, a zimą od -5 do 2°C. Podobna jest również średnia liczba godzin nasłonecznienia. Deszczu z kolei należy spodziewać się w Krakowie, średnia ilość dni deszczowych jest tu wyższa nawet o 9 dni.

Ceny w Krakowie

Ceny w Krakowie i Poznaniu są bardzo zbliżone. W Krakowie nieco droższa jest wizyta w fast-foodzie, a w Poznaniu - zagraniczne piwo. Oto przykładowe ceny w stolicy Małopolski:

 • lunch w fast-foodzie – 18zł
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 20zł
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób – 100zł
 • butelka wody – 1,88zł
 • kawa – 7,30zł
 • piwo w pubie – 7zł
 • taksówka – 2zł/km.

Transport w Krakowie

Niemal wszystkie atrakcje Krakowa zwiedzisz na piechotę, a jego piękne uliczki wprost zachęcają do spacerów. Jeśli chciałbyś gdzieś podjechać komunikacją miejską, skorzystaj z tutejszej sieci autobusów i tramwajów. Za bilet jednorazowy 20-minutowy zapłacisz 2,80zł (podróż na Stare Miasto, Podgórze czy Kazimierz), a na bilet jednorazowy 40-minutowy wydasz 3,80zł (podróż na przykład do Nowej Huty). Jeśli planujesz częste podróże kup Krakowską Kartę Turystyczną, jest dostępna w opcji 2- i 3-dniowej. Poza nieograniczonymi przejazdami komunikacją miejską uzyskasz również bezpłatny wstęp do ponad 40 muzeów i miejskich atrakcji, w tym kościoła Mariackiego czy Muzeum Podziemia Rynku, a także darmowy transport do Kopalni Soli w Wieliczce. Za opcję 2-dniową zapłacisz 100zł, a za kartę 3-dniową 120zł.

Kraków atrakcje

Kraków to miasto unikatowe, uwielbiane przez turystów, mieszkańców, artystów. Zauroczą Cię tu wąskie uliczki, majestatyczny Wawel, pełen życia i świetnych restauracji żydowski Kazimierz czy piękne sukiennice. Zobacz, co warto zobaczyć w Krakowie:

 • Rynek Główny w Krakowie – prawdziwy must-see, jeśli odwiedzisz go zimą, natkniesz się na urokliwy jarmark, gdzie możesz kupić szklane i ręczne dekorowane polskie bombki
 • Zamek Królewski na Wawelu – dawna siedziba królów, do dziś jedno z najbardziej znaczących miejsc na historycznej mapie Polski
 • Kościół Mariacki – symbol Krakowa i jej najważniejsza świątynia
 • restauracja Dawno temu na Kazimierzu – prawdziwe żydowskie smaki i frykasy, stolik zarezerwuj tu z wyprzedzeniem
 • podziemia rynku – jeden z najbardziej niezwykłych szlaków turystycznych w Polsce, ulokowany pod… krakowskim rynkiem
 • Synagoga Stara – jedna z najstarszych w Polsce i jeden z najważniejszych tego typu zabytków w Europie
 • Kopalnia Soli w Wieliczce – wędruj szlakami po pięknych podziemiach.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.