Mapa

Tanie loty Katowice-Bristol

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Bristol.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Loty bezpośrednie do: Bristol

Loty non stop obecnie odbywają się od Luty do Październik.

 • ŚREDNI CZAS PRZELOTU2 h 36 min
 • NAJTAŃSZY LOT BEZPOŚREDNI W OBIE STRONY206 zł
 • ŚREDNIO LOTÓW NA TYDZIEŃ3
LINIE LOTNICZE, KTÓRE LATAJĄ BEZPOŚREDNIO
Wizz Air
Wyszukaj loty bezpośrednie

Informacje o locie z: Katowice do: Bristol

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

206 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1526 km

2 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Bristol

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Bristol: Bristol.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Katowice do: Bristol wynosi 206 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Katowice do: Bristol wynosi 2 h 35 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Katowice do: Bristol.
Według stanu na Luty, są 2 loty w tygodniu z: Katowice do: Bristol.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Katowice – Bristol, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Katowice – Bristol

 • Bezpośrednie loty: Katowice – Bristol Wizz Air
 • Loty z przesiadką Katowice – Bristol: brak
 • Czas przelotu Katowice - Bristol: 2h 30minut

Lotniska w Katowicach

Loty Katowice - Bristol są dostępne z lotniska Katowice Pyrzowice.

Lotnisko Katowice (lotnisko Katowice – Pyrzowice)

Informacje: Lotnisko Katowice, jedyny port lotniczy miasta, jest położony w oddalonej o 30 kilometrów miejscowości Pyrzowice. Lotnisko posiada łącznie trzy terminale – terminal C (przylotowy) oraz terminale A i B (wylotowe). Oczekiwanie na lot ułatwia tu niedawna modernizacja obiektu, dostęp do bezpłatnego WiFi oraz łącznie 20 sklepów, kawiarni i restauracji. Znalazła się tu w końcu kapsuła dla palaczy i pokój dla matki z dzieckiem.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Katowic do Bristolu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Pyrzowice

Jedyne regularne połączenie z lotniskiem zapewnia linia lotnisko, dedykowana linia autobusów niskopodłogowych. W rozkładzie jazdy znajduje się trzynaście kursów dziennie. Cena biletu: 27zł, czas podróży: 50 minut.

Lotniska w Bristolu

Miasto Bristol posiada jedno lotnisko – port lotniczy Bristol.

Lotnisko Bristol

Informacje: Lotnisko Bristol to jedyny port lotniczy Bristolu, oddalony od jego centrum o 13 kilometrów. Wszystkie przyloty i wyloty realizowane są tutaj w jednym terminalu. Lotnisko zwane jest bramą do południowo-zachodniej Anglii i jest jednym z pięciu największych lotnisk kraju.

Jak dojechać z lotniska do Bristolu

 • regularne połączenie oferuje dedykowana linia autobusowa Flyer Express. Autobus kursuje codziennie, średnio co 8/15 minut i dowozi pasażerów do głównych hoteli oraz centrum miasta. Czas podróży: 30 minut, cena biletu: 7£ (35zł).
 • wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Bristolu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Wielkiej Brytanii wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy stu osiemdziesięciu dni. Katowice i Bristol znajdują się w różnych strefach czasowych, po przylocie cofnij zegarek o godzinę.

Pogoda, ceny i atrakcje w Bristolu

Pogoda w Bristolu

Podobno Bristol ma najlepszą pogodę w całej Wielkiej Brytanii. By się o tym przekonać zwiedzanie Bristolu zaplanuj na okres letni. Termometry wskazują wtedy nawet 20°C, a średnia ilość dni deszczowych jest najniższa w całym roku. Jeśli planujesz przyjazd zimą, przygotuj się na średnie temperatury około 8°C.

Ceny i waluta w Bristolu

Walutą obowiązującą w Bristolu jest funt szterling. Miasto możesz odwiedzić bez gotówki, a z kartą płatniczą / kredytową w portfelu. Bez trudu zapłacisz nią w większości hoteli i restauracji, łatwo znajdziesz tu również bankomat. Jeśli planujesz przyjechać z gotówką, wymień ją jeszcze w Polsce. Najlepsze kursy zapewnią kantory internetowe lub negocjacja kursu w kantorze tradycyjnym. By uniknąć dodatkowych opłat za płatności na miejscu, jeszcze przed wyjazdem skonsultuj się ze swoim doradcą bankowym i poproś o produkty, które ograniczą dodatkowe opłaty.

Ceny w Bristolu są wyższe średnio o 80%, za posiłek zapłacisz nawet 160% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 6£ (30zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 12£ (60zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 50£ (250zł)
 • butelka wody – 1,07£ (5,35zł)
 • kawa – 2,50£ (12,5zł)
 • piwo w pubie – 3,70£ (18,5zł)
 • taksówka – 1,11£/kilometr (5,55zł).

Transport w Bristolu

Miejska sieć komunikacyjna Bristolu jest doskonale rozwinięta i znacznie ułatwi Ci przekonanie się na własnej skórze, jakie ciekawe miejsca w Bristolu naprawdę warto zobaczyć. Obojętnie czy miasto odwiedzasz w celach turystycznych czy biznesowych, zdecyduj się na podróże autobusami, pociągami, a nawet promem. Jeśli dodatkowo chciałbyś zaoszczędzić i móc jeździć bez ograniczeń, zdecyduj się na zakup karty Freedom Travelpass. Za wersję 1-dniową zapłacisz 9£ (45zł), a za wersję 1-tygodniową 40£ (200zł). Dla porównania, koszt biletu jednorazowego to 1£ (5zł, maksymalnie trzy przystanki).

Bristol atrakcje

Bristol potrafi zaskoczyć. Szybko bowiem okazuje się, że zamiast przeciętnego miasta zobaczysz w nim centrum naukowe oraz niebywałe skupisko intrygujących, urokliwych i tajemniczych lokalizacji i atrakcji. Koniecznie:

 • wczesnym rankiem wybierz się na urokliwy most Clifton Suspension Bridge
 • wybierz się na zakupy do Broadmead, dzielnicy handlowej
 • zajrzyj do At Bristol – szczególnie, jeśli podróżujesz z dziećmi. Tego parku naukowego długo nie zapomną!
 • wybierz się na spacer po Park Street, prawdziwą kolebkę słynnych artystów z Banksy’m i Massive Attack na czele
 • zajrzyj do modnej restauracji Bulrush i daj się zachwycić lokalnej kuchni.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1GBP = 5zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.