Mapa

Tanie loty Glasgow - Londyn

Informacje o locie z: Glasgow do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

327 zł

Linie latające bezpośrednio

4

Loty w tygodniu

182

Średni czas lotu, całkowita odległość: 545 km

1 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

British Airways

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Loty z Glasgow do Londynu

Informacje aktualne na lipiec 2016

 

Linie lotnicze na trasie

Bezpośrednie loty z Glasgow do Londynu możliwe są z liniami lotniczymi: Ryanair, easyJet i British Airways. Punktem startowym dla wszystkich tych przewoźników jest Port Lotniczy Glasgow (GLA). Lotniskiem docelowym dla Ryanaira i Thomas Cook Airlines jest Londyn Stansted, a dla easyJet i British Airways przede wszystkim Gatwick.

 

Terminal wylotów w Glasgow

Połączenia lotnicze z Glasgow obsługują dwa główne lotniska: Port Lotniczy Glasgow (GLA) i Glasgow Prestwick (PIK), ale do połączeń z Londynem przeznaczone jest to pierwsze. Port lotniczy Glasgow znajduje się blisko miejscowości Paisley i Renfrew w hrabstwie Renfrewshire i jest oddalony od centrum miasta o około trzynaście kilometrów. Z Glasgow na lotnisko można się dostać na kilka różnych sposobów. Jednym z najwygodniejszych jest podróż autobusem Glasgow Shuttle, który dojeżdża do samego terminala. Jadący dłużej, ale odjeżdżający spod terminala częściej jest autobus 747, najwolniejszy, ale i najtańszy jest miejski autobus linii 66.

 

Terminal przylotów w Londynie

Połączenia z Londynem są obsługiwane przez sześć dużych lotnisk: London City Airport, Gatwick, Heathrow, Luton, Southend oraz Stansted. W przypadku lotów z Glasgow, najprawdopodobniej wylądujesz na  Stansted lub Gatwick.

Na Gatwick znajdują się dwa terminale, Północny i Południowy, między którymi można przemieszczać się specjalną kolejką. Z kolei lotnisko Londyn-Stansted składa się z głównego terminala i budynków satelickich, z których trzeci jest wykorzystywany właśnie przez Ryanair. Terminal jest podzielony na trzy części: halę główną, część przeznaczoną na odprawę i strefę odlotów.

 

Informacje praktyczne

Po Wielkiej Brytanii można poruszać się z ważnym dowodem osobistym lub paszportem. Mimo, że zarówno Polska, jak i Wielka Brytania należą do Unii Europejskiej, to żadne z tych państw nie jest członkiem Unii Walutowej. Dodatkowo, warto pamiętać, że w szkockim Glasgow płaci się funtami szkockimi, a w Londynie brytyjskimi.

 

Czego spodziewać się po przylocie?

Londyn to stolica całej Wielkiej Brytanii, a Glasgow jest jednym z głównych miast Szkocji. Podróżując z Glasgow, w Londynie można być nieco oszołomionym londyńskim zgiełkiem, wielokrotnie większą liczbą mieszkańców i pędem, w jakim żyje to miasto. Niestety należy też spodziewać się nieco wyższych cen, natomiast różnica będzie mniej odczuwalna niż w porównaniu z cenami polskimi. W restauracji w Londynie zapłacisz za obiad około dziesięć procent więcej i mniej więcej o tyle samo wyższego rachunku można się spodziewać w sklepie spożywczym. Natomiast aż trzy razy droższe jest w Londynie przejechanie kilometra taksówką.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.