Mapa

Tanie loty Gdańsk-Turku

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Turku.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Turku

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

118 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

7

Średni czas lotu, całkowita odległość: 719 km

1 h 25 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Turku

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Turku: Turku.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Turku wynosi 118 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Turku wynosi 1 h 25 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Turku.
Według stanu na Wrzesień, jest 7 lotów w tygodniu z: Gdańsk do: Turku.

Tanie loty Gdańsk – Turku

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Gdańsk-Turku, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Gdańsk – Turku

 • Bezpośredni lot: Gdańsk – Turku Wizz Air
 • Loty z przesiadkami Gdańsk – Turku: Finnair
 • Czas trwania lotu Gdańsk – Turku z przesiadką: 1h 30 minut

Lotniska w Gdańsku

Loty z Gdańska do Turku realizuje jedyne lotnisko miasta, port lotniczy Gdańsk Rębiechowo.

Lotnisko im. Lecha Wałęsy (Lotnisko Rębiechowo)

Informacje: Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy znajduje się w dzielnicy Matarnia, dawniej nazywanej Gdańsk Rębiechowo, dlatego taki właśnie przydomek zyskało i samo lotnisko. Obsługuje ono komunikację lotniczą z Trójmiastem, będąc oddalonym o około dziesięć kilometrów od Gdańska, tyle samo od Sopotu i około dwadzieścia od centrum Gdyni. Lotnisko Gdańsk jest trzecim największym portem lotniczym w kraju. Pełni tez funkcję zapasową dla warszawskiego Okęcia. Możesz tu skorzystać z oferty butiku Emanuel Berg, perfumerii, restauracji czy kawiarni, a także z bezpłatnego Wi-Fi oraz Strefy Malucha.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Gdańska do Turku wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Co ciekawe, możesz się tu odprawić w Terminalu Miasto i skrócić formalności lotniskowe do minimum. Terminal znajduje się w centrum Gdańska, przy ul. Heweliusza 13-17. Dzięki niemu zaoszczędzisz czas i spędzisz nieco mniej czasu na lotnisku.

Jak dojechać na lotnisko Gdańsk?

 • Autobusem jednej z pięciu linii: 110, 112, 210, N3 i 4A. Czas przejazdu: 30 minut, cena biletu: 3,20zł.
 • Pociągiem linii PKM (Pomorskiej Kolei Metropolitalnej) na jeden z dwóch tras: Gdańsk Wrzeszcz – lotnisko – Gdynia Główna lub dalszej Kartuzy – lotnisko – Gdańsk Główny. Czas przejazdu: 30 minut, cena biletu: 3,50zł. Warto wiedzieć, że pociąg nazywany jest „pekaemką”, a podróż nim pozwala uniezależnić się od korków, które często występują na drodze dojazdowej do lotniska.

Lotniska w Turku

Wyspa Turku posiada jedno lotnisko, port lotniczy Turku.

Lotnisko Turku

Informacje: Port lotniczy Turku (Turun lentoasema) to jedyne lotnisko miasta, od centrum dzieli je 8 kilometrów. To niewielki obiekt, który posiada jeden terminal T1.

Jak dojechać z lotniska do Turku?

 • Miejskim autobusem linii 1. Kursuje co 20 minut, podróż do centrum miasta zajmuje również 20 minut. Autobusem dojedziesz do rynku Kauppatori czy do głównej stacji autobusowej. Bilet możesz kupić u kierowcy, zapłacisz 3€ (13zł) za bilet normalny oraz 1,5€ (6zł) za bilet ulgowy.
 • Wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Turku korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Finlandii wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Gdańsk i Turku znajdują się w różnych strefach czasowych, lądując przestaw zegarek o godzinę do przodu.

Pogoda, ceny i atrakcje w Turku

Pogoda w Turku

W Turku panuje klimat umiarkowany zimny, często występują tu opady. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, kiedy termometry wskazują średnio do 21°C, ilość nasłonecznienia sięga 9-20 godzin dziennie. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń i luty, wtedy spodziewaj się tu od -10 do -5°C oraz 1-3 godzin nasłonecznienia dziennie. Warto wiedzieć, że najmniej deszczowe miesiące to okres od kwietnia do czerwca. Od lipca ilość deszczowych dni znacznie wzrasta.

Ceny w Turku

Walutą obowiązującą w Turku jest euro. Choć na miejscu znajdziesz bankomat, a w większych sklepach czy wielu hotelach karty płatnicze są honorowane, warto jest zabrać ze sobą choć trochę gotówki. Złotówki wymień jeszcze w Polsce, najlepiej w kantorze internetowym. Jeśli wolisz wybrać się do kantoru stacjonarnego, pamiętaj, że przy kwotach od około 1000zł możesz negocjować kurs.

Ceny w Turku są wyższe średnio o 79%, za posiłek zapłacisz nawet 200% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 7€ (30zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 11€ (47zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 70€ (297zł)
 • taksówka – 1,5€/kilometr (6zł)
 • butelka wody – 1€ (4zł)
 • kawa – 2,90€ (12zł)
 • piwo w pubie – 5,5€ (23zł).

Transport w Turku

Zwiedzanie Turku i całego archipelagu znacznie ułatwia tutejsza komunikacja miejska, zarządzana przez korporację Föli. Jeśli planujesz zwiedzać miasto i jego okolice, wykup bilet 24h. Kupisz go w autobusie bezpośrednio u kierowcy za 7,5€ (32zł). Do wyboru masz również bilet jednorazowy w cenie 3€ (12zł) za bilet dla osoby dorosłej oraz 1,5€ (6zł) za bilet ulgowy dla dzieci poniżej 15-tego roku życia. Dzieci poniżej 7. roku życia podróżują za darmo, pod warunkiem, że jedzie z nimi osoba dorosła, która zapłaciła za przejazd.

Turku atrakcje

Turku zaskoczy Cię wspaniałą przyrodą, genialnymi i oryginalnymi fińskimi smakami śledzia oraz nieco ekscentrycznym światem Muminków. Co warto zobaczyć w Turku?

 • Świat Muminków – spotkasz tu oczywiście całą familię Muminków oraz słodką Małą mi
 • Zamek w Turku – miejska atrakcja numer jeden, ciesząca się doskonałym ocenami turystów
 • Katedra w Turku
 • Rezerwat przyrody Kurjenrahka National Park
 • Biblioteka Miejska
 • Muzeum morskie Forum Marinum
 • Aboa Vetus & Ars Nowa
 • Skansen Luostarinmäki.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w październiku 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1 = 4,25zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.