Mapa

Tanie loty Gdańsk-Düsseldorf

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Düsseldorf.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Düsseldorf

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

172 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 868 km

3 h 0 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Düsseldorf International i Weeze

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Düsseldorf: Düsseldorf International i Weeze.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Düsseldorf wynosi 172 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Düsseldorf wynosi 3 h 0 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Düsseldorf.

Top wskazówka: Jeśli chcesz trzymać rękę na pulsie i dostawać powiadomienia o tanich lotach z Gdańska do Düsseldorfu, zapisz się na bezpłatny Alert Cenowy Skyscanner.

Linie lotnicze Gdańsk-Düsseldorf

  • Loty z przesiadką loty Gdańsk-Düsseldorf: Lufthansa, LOT, KLM, Austrian Airlines, Air France, SAS
  • Czas przelotu Gdańsk-Düsseldorf: ok. trzech i pół godziny (odległość Gdańsk- Düsseldorf w linii prostej to osiemset sześćdziesiąt osiem kilometrów)

Lotnisko Gdańsk

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znajduje się w dzielnicy Matarnia, dawniej nazywanej Gdańsk Rębiechowo (stąd przydomek lotniska „Gdańsk Rębiechowo”). Jest to największe lotnisko regionu, jedno z największych w kraju i zapasowe lotnisko dla warszawskiego Okęcia. Lotnisko Rębiechowo jest oddalone od centrum Gdańska o około dziesięć kilometrów, tyle samo od Sopotu i około dwudziestu od centrum Gdyni.

Jak dojechać do lotniska Gdańsk?

- pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej kursującym na trasie Gdańsk-Wrzeszcz - Port Lotniczy - Gdynia Główna i Gdańsk Główny - Port Lotniczy – Kartuzy; koszt biletu normalnego to 3,50 zł

- autobusem miejskim linii 110 z przystanku Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP, 210 z Dworca Głównego w Gdańsku, a z Sopotu linii 122; działa też linia nocna N3; cena biletu normalnego to 3,20 zł

- własnym samochodem (z centrum Gdańska np. trasa przez Aleję Armii Krajowej w kierunku Obwodnicy Trójmiejskiej, zjechanie na węźle Gdańsk-Karczemki z Obwodnicą Trójmiejską S6 E28 na Szczecin, a na kolejnym węźle w Słowackiego)

- taksówką (ok. 40 zł)

Lotniska w Düsseldorfie

Aby dostać się do Düsseldorfu samolotem, można skorzystać z aż trzech znajdujących się w pobliżu lotnisk. Głównym jest Port Lotniczy Düsseldorf, a pozostałe dwa to: Port lotniczy Kolonia/Bonn i Port lotniczy Weeze, obsługujący przeważnie tanich przewoźników. Wybierając lot z Katowic do Düsseldorfu, prawdopodobnie wylądujesz na pierwszym z wymienionych lotnisk.

Lotnisko Düsseldorf

Port lotniczy Düsseldorf to główne lotnisko obsługujące połączenia ze stolicą Nadrenii Północnej-Westfalii i jedno z największych lotnisk w kraju. Znajdują się tutaj trzy terminale A, B i C. Lotnisko Düsseldorf jest dogodnie zlokalizowane, zaledwie sześć kilometrów od miasta, w pobliżu głównych węzłów autostradowych Zagłębia Ruhry.

Jak dojechać z lotniska Düsseldorf do miasta:

  • pociągiem; podróż trwa kilkanaście minut, a bilet kosztuje €2,50 (10 zł)
  • taksówką; koszt przejazdu to min. €20 (81 zł)
  • wynajętym samochodem

Informacje praktyczne

Podróżni z Polski korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dlatego jedynym dokumentem niezbędnym podczas lotu z Gdańska do Düsseldorfu jest dowód osobisty (lub paszport). Gdańsk i Düsseldorf znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Düsseldorfie

Pogoda w Düsseldorfie

Nie ma jednego sezonu na odwiedzenie Düsseldorfu. Klimat tego miasta określa się jako  morski, a charakteryzuje się on łagodnymi zimami i ciepłymi latami. Opady są równomiernie rozłożone w ciągu całego roku.

Ceny i waluta w Düsseldorfie

Obowiązującą w Düsseldorfie walutą jest euro, a jego średni kurs w 2017 roku wynosi 4 zł. Warto kupić euro jeszcze w Polsce, na przykład za pośrednictwem kantoru internetowego. Euro można też pobrać  na miejscu z bankomatów lub płacić bezgotówkowo.

W niemieckim mieście jest przynajmniej dwa razy drożej niż w Gdańsku. Poniżej przykładowe ceny produktów i usług.

- lunch w fast-foodzie: €7,50 (30 zł),

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem €15 (61 zł)

- przejechanie kilometra taksówką: €2,20 (9 zł)

- kolacja w dobrej restauracji: €31 (125 zł)

- piwo: €3,60 (15 zł)

- kawę €2,70 (11 zł)

- butelka wody €0,60 (ok. 2 zł)

Transport w Düsseldorfie

Po Düsseldorfie najwygodniej jest przemieszczać się tramwajami, autobusami i metrem. Pojedynczy bilet, ważny przez pół godziny kosztuje €1,50 (6 zł). Jeśli planujesz więcej korzystać z komunikacji publicznej, warto rozważyć kupno tzw. Düsseldorf Card. Jest ona dostępna w różnych opcjach cenowych: dobowa za €9 (36 zł), 48-godzinna za €14 (56 zł), trzydniowa za €19 (77 zł). Można także kupować bilety grupowe, np. dla rodziny. Po śródmieściu można poruszać się na piechotę lub popularnymi tutaj rowerami.

Düsseldorf atrakcje

Düsseldorf to z jednej strony kluczowy ośrodek biznesowy i przemysłowy w kraju, z drugiej miasto, które nie onieśmiela. Zielona i elegancka stolica Nadrenii Północnej-Westfalii to świetny kierunek na weekendowy wypad z Warszawy.

Ciekawe miejsca w Düsseldorfie

- malowniczy bulwar, tzw. Aleja Królewska

- historyczne serce miasta, Kościół św. Lamberta

- XVI-wieczny ratusz

- XVIII-wieczny Pałac Benrath

- pozostałości po XII-wiecznym zamku zbudowanym na polecenie Fryderyka I Barbarossy

- najstarszy park w Niemczech, Hofgarten

- muzea, w tym: Goethego, Filmu na Starym Mieście czy Pałac Sztuki

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.