Düsseldorf

29 sty 202030 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Niemiecki Düsseldorf poza urokliwym Starym Miastem posiada bardzo unikatowe i oryginalne miejsce. Hafen – dawny port rzeczny, dziś doskonała dzielnica biznesowa, zachwyca budynkami zaprojektowanymi i zmodernizowanymi według projektów najlepszych architektów na świecie. Warto przyjechać tu, by przekonać się, jak ciekawie można ożywić miasto!

Noclegi w Düsseldorfie - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum - Königsallee

Handlowa ulica Königsallee to jedna z najbardziej luksusowych, prestiżowych i drogich lokalizacji Düsseldorfu. Nieopodal spokojnie płynie Ren, a od Starego Miasta dzieli nas zaledwie krótki spacer. Przy samym bulwarze oprócz luksusowych butików najlepszych światowych marek, ulokowane są też 5-gwiazdkowe hotele sieciowe. Apartamenty w nich zaprojektowano w eleganckim i klasycznym stylu. Tutejsze SPA oferują zabiegi wykonywane najlepszymi kosmetykami, biblioteki pełne są interesujących dzieł, a restauracje serwują nad wyraz wyrafinowane dania. Niektóre z nich proponują dźwiękoszczelne pokoje, winiarnie oraz palarnie cygar. 

Położone tuż obok Stare Miasto zwane jest często najdłuższym barem świata – znajduje się tu ponad 250 pubów! Zanim je odwiedzimy warto zobaczyć miejski ratusz z 1573 roku, kościoły św. Andrzeja i św. Lamberta, dawny pałacyk myśliwski w którym obecnie mieście się Muzeum Goethego czy ruiny zamku cesarskiego w dzielnicy Kaiserswerth.

Z bazy noclegowej w Königsallee korzystają zazwyczaj najbardziej zamożne pary, gotowe wiele zapłacić za luksus, prestiż, elegancję i obsługę na najwyższym światowym poziomie. Nieopodal Königsallee, nieco bardziej w głąb miasta znajduje się kilka nieco tańszych obiektów, które kuszą racjonalnymi cenami oraz bliskością zarówno handlowej ulicy, jak i atrakcji Starego Miasta.

Hafen

Hafen położone jest nieopodal starówki. I chociaż Staremu Miastu trudno jest odmówić uroku, to dzielnicą która zaskoczy nas pozytywnie i wprawi w oniemienie z pewnością będzie właśnie Hafen. Dawniej pełniło one rolę portu rzecznego, a dziś po przejściu metamorfozy pod okiem najznamienitszych światowych architektów i projektantów, stanowi prężnie rozwijające się centrum biznesowe miasta. Tutejsze zmodernizowane budynki zachwycają doskonałymi kształtami, kolorystyką. Szczególną uwagę warto zwrócić na tak zwane Budynki Gehry’ego, amerykańskiego architekta pochodzącego z kanadyjskiej polsko-żydowskiej rodziny. Mówi się, że dla artysty bardziej istotna od funkcjonalności jest ciekawa forma, a tworzone przez niego projekty na myśl przywodzą rzeźby. W samym Düsseldorfie zaprojektował on centrum mediów Neue Zollhof. Wszystkie obecne tu budynki tworzą arcyciekawą mozaikę z kolorowymi czy klasycznymi budynkami. Mieszczą się tutaj siedziby kilkuset firm, które poprzeplatane są relatywnie drogimi hotelami, o wysokim standardzie i relatywnie wysokich cenach. Najczęściej wybierają je miłośnicy designu w każdym wieku oraz przybywający do miasta biznesmeni czy przedsiębiorcy. Dla nich atutem jest bliska odległość terenów targowych miasta.

Najlepiej oceniane hotele w: Düsseldorf

od 314 zł
od 565 zł
od 1 103 zł

Co podróżni mówią o mieście Düsseldorf?

9,8
Podróżujące rodziny
9,3
Maniacy historii
9,3
Miłośnicy luksusu
9,3
Miłośnicy natury
8,4
Smakosze
Opinie użytkowników (90)
Katherina N.
Katherina N.Akwizgran
18.07.2017

Düsseldorf to ekscytujące miasto z wieloma sztukami, kulturą azjatycką i fajnymi dzielnicami. Nadrzeczne promenady są zawsze dobrym miejscem, aby rozkoszować się słońcem i oglądać wszelkiego rodzaju artystów i spacerowiczów. Przy dobrej pogodzie zawsze coś się tutaj dzieje. W Dusseldorfie można spędzić weekendowy weekend lub spędzić kilka dni. Nie można przegapić wielu interesujących muzeów sztuki! Nawet małe kawiarnie są naprawdę piękne, a miasto ma wiele do odkrycia.

Annette Metham
Annette Metham
13.07.2019

Beautiful parks...easy travelling on tram Architecture..Art...siteseeing...friendly people

Iman Afzaly
Iman Afzaly
05.05.2019

Omg I loved it well first the people were extremely friendly even though they didn’t speak that much English there over thousands chic restaurants to eat in and the malls were luxurious. So I highly recommend you to go there like I would move there I just love it do much

XUANTHAO TRAN
XUANTHAO TRANBrisbane
20.03.2019

I love to eat veggies, i am a vegetarian. My best friend is a vegetarian too. But we could not find a good place to eat.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Kwiecień; średnia cena noclegu to wówczas 344 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Düsseldorf to Listopad, ze średnią ceną 821 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 413 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Düsseldorf przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 3,7°C/38,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 23,6°C/74,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 1,6°C/34,9°F.
Lotnisko położone najbliżej: Düsseldorf to Düsseldorf International (DUS) (7,83 km). Inne pobliskie lotniska to: Essen (22,35 km) Kolonia (45,76 km) Weeze (62,68 km) Dortmund (63,96 km)

Zaplanuj podróż do: Niemcy