Mapa

Tanie loty do Zurychu

Miasto szczególnie upodobane przez entuzjastów myśli liberalnej. Oczarowało Tomasza Manna, Alberta Einsteina czy Jamesa Joyca. Tu na co dzień spotkać można było Lenina, Trockiego i Goethego. Tu narodził się dadaizm, a w kościele Fraumunster do dziś dnia podziwiać można witraże słynnego artysty Marca Chagalla. Trudno o lepsze i bardziej zróżnicowane towarzystwo, prawda?

Czego nie można przegapić

Zacznijmy od „wysokiego C”, czyli Bahnhofstrasse (ulicy Dworcowej). Licząca półtora kilometra ulica to najelegantsza i jednocześnie najbardziej ekskluzywna handlowa arteria Szwajcarii. Tu kupimy najdroższe zegarki, biżuterię, futra czy dzieła sztuki. Mieszczą się tutaj siedziby znanych magazynów mody. Na co dzień ulica wyłączona jest z ruchu kołowego, co czyni z niej idealne miejsce do spaceru oraz ewentualnych zakupów dokonywanych przez właścicieli zasobnych portfeli.

Na zachodnim brzegu rzeki Limmat wznosi się niezwykły kościół Fraumunster. Pierwotnie była to siedziba konwentu, założonego tu w 853 roku. Obecna świątynia datowana jest na wiek XIII. Jej głównym atutem są niezwykłe witraże autorstwa Marca Chagalla, malarza i grafika pochodzenia żydowskiego – czołowego przedstawiciela światowego kubizmu i internacjonalizmu.

Jedną z największych atrakcji tego miasta jest też zoo. Na obszarze 28 hektarów mieszka tutaj ponad 3 500 tysiąca zwierząt. Nie można ominąć wielkiej oszklonej hali, w której odtworzono ekosystem lasu równikowego Masoala na Madagaskarze. Spotkać tu można urocze lemury, żółwie, nietoperze czy ibisy. Wilgotność powietrza, jak na równiku, wynosi 80%.

Oczami mieszkańca

Jednym z najbardziej niezwykłych miejsc w Zurychu jest Kabaret Voltaire, założony w lutym 1916 roku. Ze względu na zachowaną neutralność Szwajcarii w okresie I wojny światowej, stał się on azylem dla licznej grupy europejskich artystów. Hugo Ball i jego partnerka Emmy Hennings utworzyli tu kabaret, w którym przedstawienia pełne były odniesień do aktualnej sytuacji politycznej czy społecznej. Goszczący tu Paul Klee czy Wassily Kandinsky wywarli duży wpływ na jego charakter. Tutaj w 1916 roku ogłoszono Manifest Dada, zrywający z tradycją sztuki i podkreślający pełną swobodę twórczą.

Warto wiedzieć, że…

* Tutejsze lotnisko należy do grupy największych w Europie, organizowane są tu nawet wycieczki z przewodnikiem.

* Entuzjaści elektronicznych rytmów powinni odwiedzić Zurych w okolicach sierpnia. Wtedy odbywa się tutaj wielki festiwal muzyki techno, któremu towarzyszy gigantyczna parada uliczna symbolizująca tolerancję, wolność i miłość.

* Do legendy przeszło już życie nocne miasta. Ponad 500 klubów oferuje różnorodne atrakcje, do białego rana!

* Uniwersytet w Zurychu jest uznawany za jedną z najlepszych technicznych uczelni na świecie.

* Zurych posiada największą wieżę zegarową na świecie. Ma ona średnicę aż 9 metrów!

Lotniska

Zurych posiada jedno międzynarodowe lotnisko – port lotniczy Zurych-Kloten.

Znajdź tanie loty do Zurychu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Zurychu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Zurychu? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Zurych

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Zurych: Zurych.
Gulf Air, Oman Air, Chair Airlines, GOL Linhas Aéreas, BA Cityflyer, Azul Airlines, germanwings i Thai Airways latają do: Zurych bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Zurych, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.