Mapa

Tanie loty do Montego Bay

Gdy w 1494 roku Krzysztof Kolumb przybył do Montego Bay jako pierwszy Europejczyk na Jamajce, nazwał je „Zatoką Dobrej Pogody”. Gdyby jednak chciał w pełni ująć największe zalety tego miejsca musiałby je nazwać „Zatoką Fantastycznej Pogody, Piaszczystych Plaż i Turkusowej Wody”. Nie miał natomiast prawa przewidzieć, że miasto stanie się także rajem bezcłowych zakupów i mekką muzyki karaibskiej.

 

Tego nie można przegapić

 

Można powiedzieć, że Montego Bay to nie jedno, ale dwa miasta. Jedno z nich to turystyczny raj, drugie to miasto właściwe, gdzie najlepiej można podpatrzeć lokalne życie. Ale zacznijmy od Ironshore, najbardziej reprezentacyjnej części jamajskiego kurortu. To właśnie tutaj zlokalizowane są najlepsze hotele, centra sportów wodnych i najsłynniejsze plaże. Tą najbardziej znaną jest bez wątpienia Doctor's Cave Beach, która być może nazywa się trochę dziwnie, ale za tą nazwą kryje się historia. Otóż pewien brytyjski fizjoterapeuta Herbert Berker twierdził, że miejscowe wody mają właściwości lecznicze. Jednak niezależnie od tego, czy to prawda, Doctor's Cave Beach to plaża jak z obrazka: z krystaliczną wodą idealną do nurkowania, drobnym piaskiem i klimatycznymi barami nad wodą. Warto odwiedzić także Cornwall Beach, która zachęca do pływania, snorkelingu i innych sportów wodnych. Za wstęp na obie plaże trzeba zapłacić po kilka dolarów.  

 

Dwie godziny drogi od Montego Bay, tuż obok miejscowości Ochos Rios znajduje się też absolutny hit - Dunn’s River Falls & Park. Jego największą atrakcję stanowi nurt czterech rzek łączących się w jedną przed wpłynięciem do Morza Karaibskiego. Rzeki tworzą bajeczną kaskadę, po której można się wspinać pod okiem przewodnika.

 

Oczami mieszkańca

 

Prawdziwą, nieturystyczną Jamajkę najlepiej odkrywać w centrum Montego Bay. Pośród jego szalonych korków, poupychanych jeden przy drugim kolorowych domów i kawiarni, z których dobiegają dźwięki reggae i, gdzie można napić się zimnego jamajskiego piwa Red Stripe. Warto przejść się po placu centralnym, gdzie prawdopodobnie wzbudzimy takie samo zainteresowanie swoją osobą, jak sami będziemy zaciekawieni mieszkańcami Montego Bay.

Ciekawą dzielnicą jest też The Hip Strip, znane także jako Gloucester Avenue. Stanowi ona jakby region przejściowy pomiędzy światem turystów i światem lokalnego życia. Można tu znaleźć hotele ze środkowej półki, bazarki, sklepy z pamiątkami i wybór dobrych restauracji.

 

Czy wiesz, że…

 

* w Montego Bay mieszkał „najlepszy kapitan wśród malarzy i najlepszy malarz wśród kapitanów”, Michał Antoni Leszczyński; pływający podczas wojny w „statkach-pułapkach”, a w latach 50-tych osiedlił się na Jamajce i pod pseudonimem „Lester” poświęcił się malarstwu

 

* w Montego Bay znajduje się jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie, The Rose Hall Great House; jest to posiadłość należąca do mieszkającej tu kiedyś Annie Mary Petterson, słynącej z zamordowania trzech mężów, praktykowania voodoo i torturowania kochanków-niewolników

 

* w tym samym mieście jeden z najbardziej przebojowych biznesmenów świata założył szkołę dla początkujących przedsiębiorców; chodzi oczywiście o Richarda Bransona i jego Branson Centre of Entrepreneurship

 

Lotnisko

 

Port lotniczy Montego Bay (MBJ) jest największym lotniskiem na Jamajce.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Montego Bay

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Montego Bay: Montego Bay.
Delta, KLM, Sun Country Airlines, Cayman Airways, Caribbean Airlines, eurowings, Virgin Atlantic i Spirit Airlines latają do: Montego Bay bezpośrednio.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.