Mapa

Tanie loty do Jamajka

Poza oczywistymi oczywistościami jak relaks w barku przy plaży, nurkowaniu wśród kolorowych karaibskich raf czy wycieczki szlakiem Boba Marleya, Jamajka pełna jest miejsc unikatowych na skalę świata. Są to zarówno cuda przyrody, jak i perełki kulturowe. Odwiedź ją, a może zrozumiesz fenomen jamajskich bobsleistów.

Tego nie można przegapić

Na Jamajce znajdują się dwa międzynarodowe lotniska, w Kingston i Montego Bay. Wokół tych dwóch miast skupia się moc fascynujących i pięknych miejsc, choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypożyczyć samochód i zwiedzać Jamajkę od wioski do wioski. Jeśli jednak zdecydujemy się na start w Kingston, na pewno warto na chwilę zatrzymać się w samej stolicy. Sercem miasta jest znajdujący się w dzielnicy Dowtown park, zwany przez mieszkańców Parade, z pomnikiem królowej Wiktorii, czteropoziomową fontanną i bazarkiem przy Ben Dung Plaza. W bardziej reprezentacyjnej części stolicy – Uptown – można z kolei odwiedzić między innymi muzeum Boba Marleya, przekształcone z jego domu.

Z Kingston można się wybrać na całodzienną wycieczkę pod znakiem kawy. Najsłynniejszym obszarem jej uprawy są tutaj Błękitne Góry. Wyprawa przez to pasmo, to nie tylko uczta dla oczu, ale i dla nosa – dzięki unoszącemu się nad nimi niepowtarzalnemu aromatowi. W drodze z gór trzeba zatrzymać się w legendarnej fabryce kawy, The Mavis Bank Coffee Factory. Rocznie przetwarzanych jest tu ponad 450 tysięcy kilogramów znanej na całym świecie Jamaica Blue Mountain. Podróżni chętnie odwiedzają także miasto Ocho Rios. Poza pięknymi plażami i rafą koralową, chlubą tego regionu są Dunn's River Falls – długie na 180 metrów wodospady rzeczne, wpadające prosto do Morza Karaibskiego.

Z kolei położone w północno-zachodniej części wyspy Montego Bay, poza równie cudnymi plażami (jak na przykład Doctor's Cave Beach), może się pochwalić świetnymi polami golfowymi (White Witch i Tryall Club). Na trasie między Montego Bay i Ocho Rios znajdują się Nine Mile – centrum poświęcone życiu i twórczości Boba Marleya, a w Falmouth – Świecąca Laguna (miejsce, w którym po zmroku plankton odbija na powierzchni wody fluorescencyjne smugi).

Oczami mieszkańca

Szczodrość i troska o dobro innych to wizytówka Jamajczyków. Jeśli chcesz poznać na Jamajce przyjaciół, po prostu odwzajemnij ich szczery uśmiech. Jamajczycy mogą uchodzić za wyluzowany typ ludzi, ale dobre maniery i okazywanie szacunku wobec starszych są dla nich bardzo ważne. Dlatego nie powinno się zwracać do obcych per “Ty”.

Ważną formą wyrażania siebie jest dla Jamajczyków taniec. Warto pamiętać, że to tutaj narodził się znany już na całym świecie dancehall i gatunki mu pokrewne. Muzyka reagge odbiła swoje piętno także w Polsce, gdzie na przełomie lat 60-tych i 70-tych rozwijała się jako odpowiedź na opresyjny system totalitarny.

Czy wiesz, że…

* Jamajka jest miejscem narodzin myśli rastafariańskiej; jednym z najważniejszych postulatów tego ruchu było zapoczątkowanie koncepcji walki o równouprawnienie rasowe

* jamajskie kobiety należą do jednych z najpiękniejszych na świecie; mogą o tym świadczyć liczne tytuły w konkursach piękności, między innymi czwarta pozycja wśród państw z największą liczbą zwycięstw w konkursie “Miss Świata”

* najszybszy człowiek na świecie pochodzi z Jamajki; Usain Bolt przebiega 100 metrów w jedyne 9,58 sekundy

Lotnisko

Międzynarodowe lotniska Jamajki to Port Lotniczy Montego Bay (MBJ) i Lotnisko Normana Manleya (KIN) nieopodal Kingston.

Znajdź tanie loty na Jamajkę na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty na Jamajkę. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu na Jamajce? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.