Mapa

Tanie loty do Korea Południowa

Jeden z najbardziej drapieżnych technologicznych Tygrysów Azji, jednocześnie kraj pełen cudów natury i mogący się pochwalić tradycją sięgającą kilku tysięcy lat przed naszą erą. Jego stolica Seul rośnie na nową gwiazdę wśród kierunków turystycznych Azji, warto więc tam pojechać, zanim wszyscy wpadną na ten sam pomysł.

Tego nie można przegapić

Stolica Korea Południowej może być celem samym w sobie podczas wyprawy do tego kraju. Oferuje przyjezdnym szereg atrakcji angażującej wszystkie zmysły. Można się tu wybrać na koreańskie barbecue do restauracji lub skosztować ulicznego jedzenia z niedrogich stoisk. Na lokalnym bazarze medycznym i pobliskim Muzeum Ziołolecznictwa Yangnyeongsi warto kierować się węchem, a znalezione tu tradycyjne herbatki i specyfiki leczą podobno każde schorzenie. Oczy można za to pogimnastykować w popularnym Trick Eye Museum zlokalizowanym w dzielnicy Hongdae. Na relaks najlepsze są otwarte całą dobę łaźnie, świątynie buddyjskie, na przykład Bongeunsa lub spacer po dzielnicy Bukchon Hanok Village.

Jednak poza miastami, prawie trzy czwarte Korei zajmują góry. Nie są one bardzo wysokie – najwyższy szczyt w kraju Cziri-san w Pasmie Gór Południowokoreańskich ma 1915 m n.p.m., ale krajobrazy w przedzielających je dolinach zasługują na uwagę. Wokół półwyspu znajduje się też tysiące wysp, przez co Koreańczycy zaczęli nazywać otaczające je morza - Dadohae, co oznacza "Morze Wielu Wysp". Na szczególną uwagę zasługuje wyspa Czedżu ze swoimi jaskiniami lawowymi i wodospadem Cheonjiyeon.

Północ kraju wyznacza DMZ, czyli Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana przypominająca o konflikcie z Koreą Północną. Wbrew swojej nazwie 238-kilometrowa linia demarkacyjna jest otoczona największym na świecie polem minowym, które ma zapobiec jakimkolwiek próbom jej forsowania. To przedziwne i złowróżebne miejsce można zwiedzać tylko w zorganizowanej grupie  pod czujnym okiem żołnierzy.

Oczami mieszkańca

Współczesne życie Koreańczyków, szczególnie tych młodszych, dominuje k-pop. Jest to gatunek muzyczny z pogranicza elektroniki, rocka i popu, z której wyrasta kultura popularna i styl życia. Artyści mają zawsze określony, dopracowany w najmniejszych szczegółach wizerunek, a na koncertach prezentowane są układy taneczne. Bardzo popularne jest w Korei Południowej także kino oraz dramy, czyli serie odcinków w różnych gatunkach, na przykład historycznym czy kulinarnym.

Koreańczycy są bardzo wierni lokalnemu jedzeniu, a jeśli adaptują potrawy kuchni innych państw to przerabiają je na swoją modłę. Najsłynniejsze dania to – rozpoznawalne zagranica kim chi, kimbap – podobne do sushi i przeróżne odmiany makaronów. Lokalnej kultury pozwoli także zasmakować udział w koreańskim karaoke noraebang lub nauczenie się kilka chwytów tradycyjnych sztuk walki jak taekwondo czy taekkyeon.

Czy wiesz, że…

* świat zawdzięcza Koreańczykom takie wynalazki jak kawę jednorazową trzy w jednym, kawiarenki internetowe i ogrzewanie podłogowe; na to ostatnie udogodnienie wpadli około siedmiu tysięcy lat temu

* Koreańczycy wierzą, że grupa krwi może decydować o osobowości; dlatego jak znak astrologiczny, tutaj każdy zna swoją grupę krwi

* koreański McDonald's oferuje dostawę do domu 24 godziny na dobę; poza tym w menu można znaleźć koreańskie specjały takie jak Bulgogi Burger

* w Korei notuje się najwyższy na świecie odsetek osób poddających się operacjom plastycznym; swój wygląd zmienia w ten sposób aż jedna piąta społeczeństwa; najczęstsze są operacje podnoszenia powiek

Lotnisko

Lotniska obsługujące Seul to Port lotniczy Seul-Inczhon (ICN) i Seul-Gimpo (GMP). Dwa inne duże międzynarodowe lotniska w Korei to Czedżu (CJU) czy Pusan-Kimhae (PUS). 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.