Mapa

Tanie loty do Genewy

Jak znaleźć tanie loty do Genewy

Za lot do Genewy (w dwie strony) zapłacisz od 443zł. W poszukiwaniach pomoże Ci wyszukiwarka Skyscanner, która wskaże najbardziej atrakcyjne oferty.

Jeśli data wyjazdu nie jest sprecyzowana, skorzystaj z funkcji cały miesiąc.Dzięki niej poznasz najbardziej atrakcyjne cenowo dni w konkretnym miesiącu oraz najbardziej atrakcyjne cenowo miesiące w roku.

Kiedy rezerwować bilety lotnicze do Genewy

Im szybciej pomyślisz o rezerwacji biletów lotniczych do Genewy, tym lepiej. Jak najszybciej włącz również alert cenowy Skyscanner, który w wiadomości e-mail powiadomi Cię o promocjach i najlepszych ofertach. Bilety – statystycznie – najlepiej jest rezerwować na 10 do 8 tygodni przed datą wylotu.

Przekonaj się, kiedy najlepiej jest zarezerwować lot.

Bezpośrednie połączenia z Polski do Genewy

Bezpośrednie połączenie z Polski oferuje wyłącznie Lotnisko Chopina w Warszawie. Lot trwa 2h 15minut, a wyloty odbywają się codziennie, zazwyczaj dwa razy na dobę.

Jakie linie lotnicze latają do Genewy?

Bez przesiadek do Genewy dolecisz wyłącznie linią LOT. Dodatkowe 19 linii lotniczych – m.in. British Airways czy Aeroflot - oferuje lot z przesiadką,

Więcej informacji znajdziesz na stronie linii lotniczych, które latają do Genewy.

Lotniska w Genewie

Genewa posiada jedno lotnisko, port lotniczy Geneva – Cointrin (GVA).

Geneva - Cointrin

Port lotniczy Geneva – Cointrin to drugie największe lotnisko Szwajcarii, oddalone od centrum miasta jedynie o 4 kilometry i graniczące z Francją. Obsługuje ponad 50 linii lotniczych oferujących połączenia do ponad 120 destynacji. Posiada jeden czynny terminal T1. Terminal 2 jest uruchamiany sporadycznie wyłącznie w okresie zimowym. Samo lotnisko podzielone jest na dwa sektory – szwajcarski i francuski, a dla pasażerów z Francji przygotowano tu nawet dedykowany zjazd na autostradę. Warto wiedzieć, że transport publiczny w Genewie jest całkowicie bezpłatny. Jeszcze na lotnisku wydrukuj w automacie bilet, a w hotelu otrzymasz kartę turystyczną na cały swój pobyt. Do centrum dotrzesz stąd w 6 minut pociągiem lub jednym z licznych autobusów. Dodatkowo przed terminalem znajdują się postoje dedykowanych busów, które za darmo dowiozą Cię do wybranych hoteli.

Kiedy lecieć do Genewy?

Do Genewy wybierz się latem, kiedy odbywa się Fêtes de Genève (Geneva Festival). Zobaczysz niezwykły, trwający ponad godzinę bardzo bogaty pokaz fajerwerków. Akcja dzieje się nad jeziorem Leman.

Pogoda w Genewie

Średnia temperatura powietrza latem wynosi około 23-25°C,wtedy też dzienny czas nasłonecznienia sięga aż 10 godzin. Najcieplejszy lipiec to również miesiąc najmniej deszczowy. Zimy są tu łagodne. W grudniu i styczniu średnia miesięczna temperatura nie spada poniżej zera.

Noclegi w Genewie

Najlepsze ceny noclegów w Genewie znajdziesz dzięki wyszukiwarce Skyscanner.

Co można zobaczyć/robić w Genewie

Genewa to eleganckie miasto dyplomatycznych spotkań i jedno z najlepszych na Ziemi miejsc do życia. Spektakularna fontanna wyrzucająca potężny słup wody na wysokość 140 metrów jest symbolem i główną atrakcją turystyczną miasta. Jet d'Eau w pełnej okazałości widać z brzegu Lac Léman. Jej początkowe przeznaczenie było czysto techniczne – chodziło o sporadyczne uwalnianie energii z rzeki Rhône. Ludziom jednak tak bardzo spodobał się gigantyczny pióropusz wody, że fontannę przekształcono w stały, dekoracyjny element genewskiego krajobrazu.

Fantastycznym miejscem na spacer (choć dość wymagającym, bo ulice są tu bardzo strome) jest genewska Starówka. Odszukaj tutaj dom, w którym urodził się wybitny filozof Jean-Jacques Rousseau i poprzyglądaj się wystawom okolicznych sklepików. Głównym punktem tego regionu jest katedra St. Pierre. Dawniej katolicka, od reformacji - symbol myśli kalwinistycznej. Poza walorami historycznymi i kulturowymi katedra oferuje też efektowny widok ze swojej północnej wieży (uprzedzamy lojalnie: ma 157 schodków). Miejscem szczególnym na mapie Genewy jest też Pałac Narodów – europejska siedziba główna Organizacji Narodów Zjednoczonych. Co roku pałac odwiedza ponad 25 tysięcy delegatów i odbywa się w nim około 10 tysięcy spotkań międzynarodowych.

Nieco alternatywnym pomysłem na poznanie Genewy jest zaplanowanie zwiedzania pod kątem tego, co w Szwajcarii najlepsze, czyli zegarków. Podczas „zegarkowej wycieczki” można dotrzeć do pomników związanych z tradycją zegarmistrzowską, dawnych zakładów i współczesnych najlepszych sklepów z zegarkami. Taką wycieczkę można odbyć samodzielnie lub przyłączyć się do takiej z przewodnikiem. Tylko się nie spóźnij!

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Genewa

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Genewa: Genewa.
Transavia France, Oman Air, transavia, Chair Airlines, Norwegian, GOL Linhas Aéreas, BA Cityflyer i TUI latają do: Genewa bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Genewa, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.