Mapa

Tanie loty Warszawa Modlin - Londyn

Informacje o locie z: Warszawa Modlin do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

113 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

24

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1414 km

2 h 30 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Często zadawane pytania

Jest 6 lotnisk w mieście Londyn: Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton, Londyn City i Londyn Southend.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa Modlin do: Londyn wynosi 113 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Warszawa Modlin do: Londyn wynosi 2 h 30 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Warszawa Modlin do: Londyn.
Według stanu na Sierpień, jest/są 24 loty(-ów) w tygodniu z: Warszawa Modlin do: Londyn.

Informacje aktualne na dzień 31.01.2016

Linie lotnicze

Ruch lotniczy aglomeracji londyńskiej obsługuje sześć lotnisk: London Luton, London Stansted, London Gatwick, London Heathrow, London City oraz London Southend. Jeśli do Londynu wybierasz się z lotniska Warszawa-Modlin, podróż na pewno odbędziesz linią Ryanair, jedyną operującą w tym porcie lotniczym.

Na lotnisko Londyn Stansted dolecisz bezpośrednio. Wyloty odbywają się codziennie, z częstotliwością czterech wylotów na dobę w poniedziałki, środy, piątki i niedziele oraz z częstotliwością trzech lotów na dobę we wtorki, czwartki i soboty.

Na lotnisko Londyn Luton dolecisz z jedną przesiadką. Wybierz lot Ryanair z przesiadką w Dublinie lub lot łączony z Wizz Air z przesiadką w Gdańsku. Wyloty odbywają się codziennie.

Na lotnisko Londyn Gatwick dolecisz również z jedną przesiadką. Wybierz lot Ryanair z przesiadką w Dublinie lub lot łączony Ryanair z norwegian z przesiadką w Goteborgu. Wyloty odbywają się codziennie.

Na lotnisko Heathrow dolecisz liniami Ryanair i Aer Lingus z przesiadką… w Dublinie, podobnie jak na lotnisko Londyn City (lot łączony z CityJet).

Na lotnisko Southend dolecisz również z jedną przesiadką. Wybierz lot łączony z easyJet z przesiadką w Barcelonie, Alicante lub Maladze. Wyloty odbywają się codziennie z wyjątkiem śród i niedziel.

Odprawa

Na lotnisku najlepiej jest stawić się na około 2 godziny przed odlotem, odprawa biletowo-bagażowa kończy się na 40 minut przed godziną wylotu. Podróż z Warszawy do Londynu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotniska w Warszawie

Port lotniczy Warszawa – Modlinto jedno z dwóch lotnisk stolicy. Jest obiektem mniejszym i bardziej odległym od centrum (odległość wynosi 36 kilometrów). Operuje na nim tylko jedna linia lotnicza Ryanair, a odloty i przyloty odbywają się na jednym nowoczesnym terminalu. Dla pasażerów działa tu restauracja, kawiarnia, sklep, wine bar oraz stanowisko z sushi.

Lotniska w Londynie

Port lotniczy Londyn Stanstedjest jednym z sześciu lotnisk obsługujących aglomerację londyńską, w tym trzecim największym. Operuje tu pięć tanich linii lotniczych. Do centrum miasta dojedziesz stąd dedykowanym pociągiem Stansted Express. Jego stacja oddalona jest od terminalu o 2-minutowy spacer. Pociągi kursują co kwadrans, a podróż trwa 47 minut.

Na pozostałe lotniska Londynu dolecisz z przesiadkami. London Luton, London Gatwick, London Heathrow, London City oraz London Southend posiadają linie autobusowe i kolejowe (m.in. Luton Express czy Gatwick Express), które dowożą pasażerów do centralnego Londynu i w okolice największych atrakcji turystycznych. Największym z nich jest London Heathrow, największe i najbardziej ruchliwe lotnisko świata.

Warszawa vs. Londyn – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Warszawa i Londyn znajdują się w innych strefach czasowych. Lądując cofnij zegarek o godzinę.

Różnice dotyczące pogody i temperatur powietrza między obiema stolicami są niewielkie. Podczas gdy w Warszawie termometry wskazują średnio do 24°C latem, w Londynie jest to 22°C. Z zimie gdy w Londynie należy spodziewać się od 2 do 7°C, w Warszawie temperatura spada nawet do -6°C. Latem Warszawa jest miastem odrobinę bardziej słonecznym i jednocześnie deszczowym.

Dużo większe różnice dotyczą cen posiłków, szczególnie tych w restauracjach. W stolicy Wielkiej Brytanii za trzydaniowy obiad dla dwóch osób w przeciętnej restauracji zapłacisz około 50£ (303zł), a za lekki lunch 13£ (79zł). W stołecznych knajpkach zapłacisz kolejno 100zł i 21,50zł.

Podobna tendencja dotyczy kosztów transportu, na przykład kursu z lotniska do centrum miasta. W Warszawie zapłacisz około 50zł (Lotnisko Chopina, 13,3km, 30 minut jazdy) lub 159zł (Warszawa-Modlin, 36km, 40 minut jazdy), w Londynie: 138£ (828zł, z lotniska Stansted). Dla porównania kurs z lotniska Luton kosztuje 122£ (732zł).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.