Mapa

Tanie loty Warszawa Chopina - Kraków

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Kraków.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Loty bezpośrednie do: Kraków

Chcesz polecieć non stop do: Kraków? Pomożemy Ci znaleźć idealną trasę.

  • ŚREDNI CZAS PRZELOTU0 h 57 min
  • NAJTAŃSZY LOT BEZPOŚREDNI W OBIE STRONY169 zł
  • ŚREDNIO LOTÓW NA TYDZIEŃ100
LINIE LOTNICZE, KTÓRE LATAJĄ BEZPOŚREDNIO
  • Aeroflot
  • Air Canada
  • Air India
  • LOT
  • TAP Air Portugal
  • Turkish Airlines
Wyszukaj loty bezpośrednie

Informacje o locie z: Warszawa Chopina do: Kraków

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

168 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

52

Średni czas lotu, całkowita odległość: 246 km

0 h 55 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Kraków

1 lotnisko

Odkryj: Kraków

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Kraków: Kraków.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa Chopina do: Kraków wynosi 168 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Warszawa Chopina do: Kraków wynosi 0 h 55 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Warszawa Chopina do: Kraków.
Według stanu na Luty, jest/są 52 loty(-ów) w tygodniu z: Warszawa Chopina do: Kraków.

Informacje aktualne na dzień 31.12.2015

Linie lotnicze

Pomiędzy stołecznym Lotniskiem Chopina, a krakowskim portem lotniczym funkcjonuje połączenie bezpośrednie. Wyloty linii lotniczej LOT odbywają się codziennie, od poniedziałku do niedzieli, z częstotliwością wylotów od 5 do 7 lotów na dobę.

Odprawa

Na lotnisku najlepiej jest stawić się na około 2 godziny przed odlotem, odprawa biletowo-bagażowa kończy się zazwyczaj na 40 minut przed godziną wylotu. Podróż z Warszawy do Krakowa wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotnisko w Warszawie

Lotnisko Chopina Warszawajest głównym portem lotniczym stolicy. Terminalem zarówno przylotów, jak i odlotów jest tu jedyny terminal – A. Oczekiwanie na lot jest tu bardzo komfortowe. Na pasażerów czeka ponad 40 punktów handlowych i gastronomicznych, liczne kawiarnie, restauracje, bary, butiki, sklepy czy kwiaciarnia. Warto wiedzieć, że lotnisko jako jedyny tego typu obiekt w Polsce otrzymało tytuł miejsca przyjaznego osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, a także osobom niewidomym i niesłyszącym.

Lotnisko w Krakowie

Port lotniczy Kraków – Balice im. Jana Pawła II to jedyne lotnisko Krakowa. Terminalem przylotu jest tu terminal główny, w którym realizowane są wszystkie operacje lotniskowe. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Możesz zdecydować się na podróż autobusem liniami 208, 292 lub nocną 902. Przystanki znajdują się obok wyjścia, a bilety kupisz w automacie biletowym lub na przystanku. Wygodnym środkiem komunikacji jest również pociąg. Podróż ze stacji Kraków Lotnisko wynosi zaledwie 18 minut, a pociągi kursują przez cały tydzień.

Warszawa vs. Kraków – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Warszawa i Kraków znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Temperatury w obu miastach również są podobne. W Warszawie należy spodziewać się temperatury od -6 do 2°C zimą oraz do 24°C latem, w Krakowie – o jeden stopień wyższej. Stolica Małopolski to również miasto bardziej deszczowe, średnia ilość dni deszczowych w roku waha się tu od 12 do 17 dni, w stolicy od 9 do 15.

Równie porównywalne są koszty posiłków. Za lunch zapłacisz w Warszawie 21,50zł (w Krakowie 19,50zł), a za trzydaniowy obiad dla dwóch osób w średniej klasy restauracji około 100zł (w obu miastach). Ceny napojów w restauracjach są za to wyższe w stolicy, nawet o 23%. Wyższe koszty i ceny dotyczą tu również przejazdów komunikacją miejską, codziennych zakupów i artykułów spożywczych, czy wynajmu mieszkania. Te wartości zazwyczaj jednak nie dotyczą turystów czy osób, które odwiedzają Kraków w celach biznesowych.

Warto porównać ceny przejazdu na trasie centrum miasta – port lotniczy. Krakowskie lotnisko jako jedno z nielicznych dysponuje własną siecią taksówek. Dojazd do centrum miasta to koszt 69zł (mieści się w strefie do 14,9km), a w Warszawie 50zł (13,3km, 30 minut jazdy).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.