Mapa

Tanie loty Poznań - Amsterdam Schiphol

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Amsterdam.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Poznań do: Amsterdam Schiphol

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

378 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 818 km

3 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Amsterdam Schiphol

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Amsterdam: Amsterdam Schiphol.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Poznań do: Amsterdam Schiphol wynosi 378 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Poznań do: Amsterdam Schiphol wynosi 3 h 15 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Poznań do: Amsterdam Schiphol.

Informacje aktualne na marzec 2016

Linie lotnicze na trasie Poznań - Amsterdam-Schiphol

Na razie żadne linie lotnicze nie oferują bezpośrednich połączeń na trasie Poznań-Amsterdam-Schiphol. Można jednak skorzystać z lotu z przesiadką z liniami LOT (przez Warszawę) lub Lufthansa (przez Frankfurt). Można też z lotniska w Poznaniu polecieć bezpośrednio do Eindhoven, położonego około półtorej godziny autobusem od Amsterdamu. 

Terminal wylotów wPoznaniu

Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego to siódme co do wielkości lotnisko w Polsce pod względem liczby operacji lotniczych. Jest ono położone zaledwie siedem kilometrów od centrum miasta, więc dotarcie do niego zajmuje raptem kilkanaście minut. Można tu dojechać bezpłatnym odcinkiem autostrady A2, S-11, a potem wojewódzką drogą 307. Jeśli nie dysponujesz samochodem, możesz skorzystać z wygodnych połączeń komunikacją miejską. Na lotnisko zawiozą Cię cztery linie autobusowe: linia pospieszna L łącząca lotnisko z Dworcem Głównym w Poznaniu, linia nr 59 i linia nr 48 z Ronda Kaponiera i nocna linia numer 242 odjeżdżająca z tego samego ronda.

Terminal lotniska Poznań-Ławica jest zbudowany na prostym planie, przez co łatwo się tu odnaleźć i dokonać wszelkich formalności. Po uporaniu się z nimi można zjeść w restauracji lub usiąść w kawiarni, a po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, można też zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych. Pasażerom podróżującym służbowo Lotnisko Poznań - Ławica daje też możliwość wynajmu salek konferencyjnych na spotkania biznesowe.

Terminal przylotów w Amsterdamie (Schiphol)

Lotnisko Amsterdam-Schiphol to największy port lotniczy w Holandii i jeden z największych w Europie. Na lotnisku Schiphol znajduje się jeden bardzo duży terminal podzielony na trzy hole. Te z kolei połączone są tak zwanymi pirsami z rękawami wychodzącymi na płytę postojową samolotów.

Lotnisko Schiphol położone jest piętnaście kilometrów od centrum miasta, a drogę tę można pokonać na kilka różnych sposobów. Poza wynajęciem samochodu i skorzystaniem z taksówki można wsiąść w pociąg. Odjazdy są co dziesięć minut, a podróż trwa około  dwudziestu. Bilety kosztujące około czterech euro można kupić w specjalnych żółtych maszynach. Alternatywnym rozwiązaniem jest podróż autobusem linii 197 lub Amsterdam Airport Express, które dojeżdżają do przystanków Museumplein, Rijksmuseum i Leidseplein. Koszt biletu zależy od tego czy kupujesz go u kierowcy czy wcześniej online (tańsza opcja). Możesz to zrobić nawet będąc już na lotnisku, bo Schiphol oferuje bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

Informacje praktyczne

Holandia, tak jak Polska jest członkiem strefy Schengen, dlatego, aby przemieszczać się pomiędzy tymi krajami wystarczy wylegitymowanie się dowodem osobistym; paszport nie jest wymagany przy kontroli granicznej. Ogromnym udogodnieniem podczas podróży do Holandii jest fakt, że wiele osób bez trudu posługuje się tutaj językiem angielskim.

Czego spodziewać się po przylocie?

Holandia, w przeciwieństwie do Polski należy do unii walutowej, dlatego, aby robić tu zakupy, potrzebne będą Ci euro. Podróżując z Poznania do Amsterdamu trzeba też przygotować się na sporo wyższe ceny. W sklepie spożywczym za zakupy zapłacimy tu o połowę więcej, a rachunek w restauracji będzie średnio wyższy o sześćdziesiąt procent. Taksówki są w Amsterdamie droższe niż w Poznaniu średnio o około osiemdziesiąt procent. Dlatego warto rozważyć przemieszczanie się po tym mieście rowerem.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.