Mapa

Tanie loty Londyn-Dublin

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Dublin.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Loty bezpośrednie do: Dublin

Chcesz polecieć non stop do: Dublin? Pomożemy Ci znaleźć idealną trasę.

 • ŚREDNI CZAS PRZELOTU1 h 24 min
 • NAJTAŃSZY LOT BEZPOŚREDNI W OBIE STRONY56 zł
 • ŚREDNIO LOTÓW NA TYDZIEŃ922
LINIE LOTNICZE, KTÓRE LATAJĄ BEZPOŚREDNIO
 • Aer Lingus
 • Air Canada
 • American Airlines
 • BA Cityflyer
 • British Airways
 • CityJet
 • Etihad Airways
 • Japan Airlines
 • Ryanair
 • S7 Airlines
 • United
Wyszukaj loty bezpośrednie

Informacje o locie z: Londyn do: Dublin

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

55 zł

Linie latające bezpośrednio

7

Loty w tygodniu

396

Średni czas lotu, całkowita odległość: 471 km

1 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Aer Lingus

Dublin

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Dublin: Dublin.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Londyn do: Dublin wynosi 55 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Londyn do: Dublin wynosi 1 h 15 min.
7 linii lotniczych lata bezpośrednio z: Londyn do: Dublin.
Według stanu na Luty, jest/są 396 loty(-ów) w tygodniu z: Londyn do: Dublin.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Londyn - Dublin, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

 • Linie lotnicze Londyn - Dublin 
 • Najpopularniejszy lot: Londyn - Dublin  Aer Lingus
 • Bezpośrednie loty Londyn - Dublin : Aer Lingus, British Airways, City Jet, Flybe, Ryanair
 • Czas przelotu Londyn - Dublin : 1 godziny i 5 minut (odległość między Londynem a Dublinem to 471 kilometrów).

Lotniska w Londynie

Stolicę Wielkiej Brytanii obsługuje aż sześć różnych lotnisk. Lot z Londynu do Dublina rozpocząć możesz z każdego z nich. Najczęściej wybierane przez podróżnych na tej trasie linie Aer Lingus korzystają z dwóch największych lotnisk w mieście: Heathrow i Gatwick, British Airways oferują wyloty z Heathrow i City, City Jet z City, Flybe a Southend, a Ryanair z Southend, Luton i Stansted. Wszystkie loty kończą się na Lotnisku Dublin, które jest jedynym obsługującym irlandzką stolicę.

Lotnisko Heathrow

Lotnisko to należy do czołówki największych na świecie. Wybór działających na nim sklepów i restauracji może przyprawić o zawrót głowy, dlatego dobrze jest skorzystać wcześniej z umieszczonej na stronie internetowej wyszukiwarki, dzięki której wcześniej wybierzesz interesujące cię opcje. W działających tu pięciu terminalach możesz też skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Heathrow leży 24 km na zachód od centrum, w szóstej strefie biletowej. Możesz więc łatwo dostać się tu komunikacją miejską.

Jak dojechać na lotnisko Londyn Heathrow?

 • W większości przypadków podróżni na Heathrow wybierają metro. Linią Piccadilly dojedziesz tu z centrum w niecałą godzinę. Jednorazowy bilet kosztuje 6 GBP (ok. 28 zł). Jeśli posiadasz Oyster Card za przejazd zapłacisz 3,10 GBP (ok. 14 zł poza rannymi godzinami szczytu) i 5,10 GBP między 6:30 a 9:30 (ok. 24 zł).
 • Najszybszym ale też najdroższym środkiem transportu jest pociąg Heathrow Express, który 
 • co piętnaście minut odjeżdża ze stacji Paddington i w tyle samo dociera stąd na lotnisko. Ceny biletów są jednak zawrotne: w godzinach szczytu za przejazd zapłacisz 25 GBP (116 zł), a poza nimi 22 GBP (ok. 102 zł).  W weekendy możesz zapłacić tylko 16,50 GBP (ok. 76 zł), jeśli kupisz je wcześniej przez internet. Ze względu na stosunkowo niewielką odległość, jaką przemierza pociąg, bilety na Heathrow Express należą do jednych z najdroższych na świecie.
 • Na Heathrow dociera także zintegrowany z siecią londyńskiego transportu zwykły pociąg. Odjeżdża z Paddington co 30 minut i zatrzymuje się na wszystkich mijanych po drodze stacjach. Przejazd nim zajmie ci od 30 do 50 minut ale koszt przejazdu nie jest wygórowany i zależy od długości trasy. Jeśli wyruszać będziesz z Paddington zapłacisz za niego 10,20 GBP (47 zł).
 • Przejazd taksówką z centrum Londynu jest drogi i wcale nie szybki. Kosztuje od 45 do 60 GBP (od 208 do 278 zł). Standardowo zajmuje około 50 minut, ale przedzieranie się przez korki może zająć znacznie dłużej.

Lotnisko Londyn Gatwick 

To drugie po Heathrow największe londyńskie lotnisko. Położone jest nieco dalej, bo czterdzieści kilometrów na południe od centrum. Są tu dwa terminale: Północny i Południowy, pomiędzy którymi co kilka minut kursuje bezpłatny pociąg. Niezależnie od tego, z którego z nich będziesz wyruszać, zarówno przed jak i po kontroli bezpieczeństwa dostępny jest tu duży wybór sklepów i usług oraz półtorej godziny bezpłatnego Wi-Fi. 

Jak dojechać na lotnisko Londyn Gatwick?

Pociąg Gatwick Express to najczęściej wybierana opcja. Co kwadrans złapiesz go z dworca Victoria. Dojedziesz nim na lotnisko w pół godziny. Najtańsze bilety dostaniesz z wyprzedzeniem przez internet. Kosztują wtedy od 17,90 GBP (ok. 83 zł).

Lotnisko Londyn Luton

Oddalone o pięćdziesiąt kilometrów na północny zachód od centrum lotnisko Luton obsługuje głównie tanie linie. Wybór sklepów i restauracji jest tu spory, ale czas korzystania z bezpłatnego WiFi ograniczono do godziny.

Jak dojechać na lotnisko Londyn Luton?

Najczęściej wybieranym środkiem transportu na Luton jest pociąg. Złapiesz go ze stacji Blackfriars (dzielnica City), City Thameslink, Farringdon lub St. Pancras. W mniej więcej czterdzieści minut dostaniesz się stąd na stację Luton Airport Parkway, z której w około dziesięć minut dojedziesz pod terminal lotniskowym busem. Opłata za busa wliczona jest najczęściej w cenę przejazdu pociągiem (oddzielny bilet kupisz bezpośrednio u kierowcy za około 2,10 zł).

Drugą opcją dojazdu z centrum jest autobus. Koszt przejazdu jest nieco niższy (od 10 GBP w jedną stronę, ok. 46,30 zł). Podróż zajmie ci natomiast nieco dłużej, bo co najmniej półtorej godziny. Najczęściej wybierane linie National Express i Greenline złapiesz z Victoria Coach Station.

Lotnisko Londyn Stansted

To niewielkie lotnisko leży sześćdziesiąt kilometrów na północny wschód od centrum Londynu. Wybór sklepów i restauracji nie jest zbyt duży, ale większość pasażerów jest nim usatysfakcjonowana. Z bezpłatnego WiFi możesz korzystać przez cztery godziny. Po upływie tego czasu możesz wykupić dostęp dobowy za 9 GBP (42 zł) lub długoterminowy abonament.

Jak dojechać na lotnisko Londyn - Stansted?

Najlepszą i zdecydowanie najbardziej popularną opcją dojazdu jest pociąg Stansted Express, którym dostaniesz się na oddalony od terminalu o dwie minuty spacerem dworzec kolejowy. Złapiesz go ze stacji Liverpool Street co 15 minut. Przejazd trwa niecałe 50 minut. Ceny biletów w sprzedaży online zaczynają się od 7 GBP w jedną stronę (ok. 32 zł). 

Lotnisko Southend

To nowoczesny i dobrze zorganizowany, choć raczej nieduży terminal. Znajdziesz tu sklepy, restauracje i bezpłatne połączenie Wi-Fi. Southend leży najdalej ze wszystkich londyńskich lotnisk: 68 kilometrów na wschód od centrum.

Jak dojechać na lotnisko Southend?

Lotnisko ma własną linią kolejową. Pomimo dużego dystansu łatwo i wygodnie dojedziesz tu z centrum. Pociąg złapiesz co około dziesięć minut ze stacji Liverpool Street, a przejazd na dworzec Southend zajmie ci niecałą godzinę. 

Lotnisko Londyn City

Do niedawna lotnisko to obsługiwało głównie loty prywatne i biznesowe. Ponieważ jest ono zlokalizowane bardzo blisko centrum (należy do trzeciej strefy biletowej), z roku na rok zyskuje ono na popularności wśród prywatnych pasażerów, którzy coraz częściej doceniają szybką i niedrogą komunikację z miastem.

Jak dojechać na lotnisko City?

Dojeżdża tu miejski pociąg DLR, którym w niecałe pół godziny, dojedziesz tu ze stacji Bank. Posiadacze Oyster Card za jednorazowy przejazd zapłacą 5,10 GBP (ok. 24 zł) w godzinach szczytu i 3,10 GBP (ok. 14 zł) poza nimi.

Lotnisko Dublin

Lotnisko w Dublinie leży tylko dziesięć kilometrów od centrum, przy autostradzie M1. Liczy dwa terminale. W obu z nich znajdziesz kawiarnie, fast-foody i duży wybór sklepów.

Jeśli po przylocie chciałbyś kupić jedzenie lub inne produkty pierwszej potrzeby, których nie chciałeś lub nie mogłeś przywieźć ze sobą, możesz skorzystać z działającej tu opcji zakupów internetowych „The Loop”. Możesz przed wylotem zamówić zakupy online, a po przylocie na miejsce, odebrać je w terminalu. Na lotnisku dostępny jest też darmowy, nielimitowany dostęp do Wi-Fi.

Lotnisko Dublin to jeden z największych węzłów komunikacyjnych w Irlandii: każdego dnia odjeżdża stąd ponad tysiąc autobusów w różne zakątki kraju.

Jak dojechać do Dublina?

 • Transport do centrum stolicy zapewnia kilka prywatnych firm autobusowych. Są one zbliżone cenowo i kosztują w granicach 6-7 € (ok. 26 - 30 zł) w jedną stronę.
 • Drugą opcją jest miejski Dublin Bus, którym przejazd zajmie ci więcej czasu ale za przejazd (dystans powyżej 13 przystanków) zapłacisz tylko 3,30 € (ok. 14,50 zł).
 •  W planach jest także otwarcie połączenia kolejowego.
 • Kurs do centrum taksówką kosztuje średnio 20 € (ok. 86 zł). 

Informacje praktyczne

Poza biletem lotniczym w podróży z Londynu do Dublina wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty. Po przylocie na miejsce nie musisz przestawiać zegarka. 

Pogoda, ceny i atrakcje w Dublinie 

Pogoda w Dublinie

Na miejscu możesz spodziewać się deszczu. Choć w powszechnej opinii Londyn słynie jako stolica deszczu i mgieł, w rzeczywistości tytuł ten bardziej należy się Dublinowi. W podróży do stolicy Irlandii miej pod ręką parasol albo przeciwdeszczową kurtkę.

Najbardziej słonecznymi miesiącami i tym samym najlepszymi na podróż są maj i czerwiec. Najbardziej deszczowo jest na ogół w sierpniu, a najmniej w kwietniu. W środku lata nie spodziewaj się wielkich upałów: w najcieplejszych miesiącach lipcu i sierpniu, średnia temperatura wynosi 18°C. W grudniu jest natomiast tylko o dziesięć stopni zimniej (8°C).

Ceny i waluta w Dublinie

Od 2002 roku w Irlandii płaci się w euro. We wrześniu kurs tej waluty wynosił 4,32 zł. Pieniądze bez problemu wymienisz przed wylotem w kantorze stacjonarnym lub online. Możesz też wypłacić je z bankomatu (wiele polskich banków oferuje tę usługę bezpłatnie).

Zarówno Londyn, jak i Dublin nie są tanimi miastami. Ceny są więc zbliżone (największą, bo prawie dwudziestoprocentową różnicę odczujesz przy wynajmie mieszkania).

Przykładowe ceny w Dublinie

 • Obiad w restauracji – 15 € (ok. 65 zł)
 • Jedzenie w fast-foodzie – ok. 8 € ( ok. 34 zł)
 • Piwo w pubie – 5 € (ok. 21,50 zł)
 • Butelka wina w sklepie – 12 € (ok. 52 zł)
 • Kilometr taksówką – 1,25 € (ok. 5,40 zł)
 • Kawa - 2,94 € (ok. 13 zł)

Transport w Dublinie

To niewielkie, liczące około pół miliona mieszkańców miasto. Większość ciekawych miejsc w Dublinie można zwiedzić piechotą. Na dłuższych odcinkach najłatwiej jest przemieszczać się autobusem. Oprócz tego, po mieście jeździ też kilka linii tramwajowych oraz pociąg, którego trasa prowadzi wzdłuż wybrzeża z północy na południe. Ceny biletów uzależnione są od długości przejechanej trasy i wahają się od 1,50 do 3,60 € (ok. 7-16 zł). Trwa też budowa metra.

 Dublin atrakcje

Do najbardziej znanych atrakcji Dublina należą dwie katedry: Kościoła Chrystusowego z 1172 roku i katedra świętego Patryka z grobami najbardziej znanych Irlandczyków. Koniecznie zwiedzić też trzeba Zamek Dubliński, wybudowany przez Normanów w miejscu, gdzie w XIII wieku stała dawna fortyfikacja Wikingów.

Co jeszcze warto zobaczyć w Dublinie? Stolica Zielonej Wyspy może także poszczycić się największym parkiem miejskim w Europie. Jeśli chcesz zwiedzić Phoenix Park w całości, musisz poświęcić na to kilka dni. W samym jego sercu mieści się zabytkowe, powstałe w 1831 roku zoo. Mieszczą się tu również rezydencje prezydenta Irlandii oraz ambasadora Stanów Zjednoczonych, a także średniowieczna wieża mieszkalna Ashtown Castle.

Prawdziwym symbolem miasta i całego kraju jest Guinness. Aby poznać historię i szczegóły dotyczące jego produkcji powinieneś wybrać się do muzeum działającego w browarze. Bilet z degustacją kosztuje 17,50 € (ok. 75 zł). 

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł we wrześniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.