Dublin

27 sty 202028 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Łączna cena za 1 noc, 2 osoby dorosłe, 1 pokój
Ze wszystkimi podatkami i opłatami dodatkowymi, z wyjątkiem podatku miejskiego, jeśli obowiązuje.

Skojarzenia z Irlandią? Zieleń, koniczyna, whiskey, Guinness… Wszystkich tych skojarzeń doświadczyć możemy przyjeżdżając do Dublina choćby na kilka dni. Wizytę w destylarni irlandzkiego Jamesona może poprzedzić spacer po pięknych parkach, a degustację ciemnego piwa Guinness przyjrzenie się fenomenowi dzielnicy Temple Bar. Tu majestatyczne 5-gwiazdkowe hotele sąsiadują z hostelami, w których nocleg kosztować może jedynie kilka euro. Jest z czego wybierać!

Noclegi w Dublinie - gdzie warto się zatrzymać?

Temple Bar

Temple Bar to najbardziej znana i kultowa już dzielnica Dublina, położona na południowym brzegu rzeki Leffey. Tu, w otoczeniu średniowiecznej zabudowy, toczy się nie tylko nocne, ale i przede wszystkim kulturalne życie miasta. Uchodząca za najciekawszą w dzień i w nocy, Temple Bar kusi przede wszystkim noclegiem w 3-, 4- i 5-gwiazdkowych hotelach, a o zawrót głowy przyprawić mogą ceny w tych ostatnich. Co ciekawe, nieopodal najdroższych noclegów znaleźć można te… najtańsze, cieszące się dobrą opinią hostele, w którym nocleg kosztować będzie zaledwie kilkanaście euro. Na ulicach spotkamy wielu Dublińczyków oraz młodych turystów, którzy spragnieni dobrej zabawy i doznań kulturalnych, przybyli tu z całej Europy. Temple Bar często odwiedza każdy, kto lubi miejsca tętniące życiem, pełne energii, głośne i gwarne. W sobotnie ranki odbywa się tu targ, na którym kupić możemy lokalne przysmaki. Rarytasy przyciągają wszystkich – od rodzin z małymi dziećmi po starszych turystów pragnących poznać nowe smaki.

Mosty Ojca Mateusza i James’a Joyce

Północny i południowy brzeg rzeki Liffey ograniczony mostem Jamesa Joyce’a od zachodu i mostem Ojca Mateusza od wschodu to teren doskonały dla wszystkich, którzy pragną poznać prawdziwe irlandzkie smaki. Znajdziemy tu bowiem siedziby dwóch marek-symboli miasta – Jameson oraz Guinness. Destylarnia prawdziwie szkockiej whiskey Jameson oraz browar Guinness są doskonale przygotowane to głodnych wrażeń turystów. Tour, obserwacja procesu powstawania trunków czy wreszcie degustacja, wypełnią nam dobre kilka godzin. W okolicy skorzystać możemy z noclegu w hotelach głównie 3-gwiazdkowych, komfortowych i bez wydawania fortuny. Nieopodal destylarni znajdują się tanie hostele, których niskie ceny są kuszące szczególnie dla młodych ludzi, par czy rodzin ze starszymi dziećmi.

Grand Canal Dock i College of Trinity

Z Grand Canal Dock rozpościerają się piękne widoki, a nieopodal, bo w odległości kilkuset metrów w kierunku zachodnim znajduje się jeden z największych dublińskich skarbów – College of Trinity i jego Book of Kells, a także piękne parki i centrum turystyczne. Ze względu na tak doskonałe położenie, względną ciszę oraz racjonalną odległość od Temple Bar, często lokalizacje te wybierają osoby, które po dniu zwiedzania z przyjemnością odpoczną od zgiełku i które lubią aktywne poznawanie miast, często na piechotę. Rodziny, indywidualni podróżnicy, pary korzystające z tanich połączeń lotniczych, a nawet seniorzy stanowią znaczny procent osób, które wybierają Grand Canal Dock i okolice College of Trinity. Można się tu zatrzymać w doskonałej jakości hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym, a także skorzystać z budżetowych hosteli, w których cena za nocleg może wynieść nawet kilka euro. Grupki i rodziny często decydują się na wynajęcie mieszkania lub apartamentu na kilka dni – to rozwiązanie wygodne i ekonomiczne. 

Najlepiej oceniane hotele w: Dublin

od 318 zł
od 465 zł
od 955 zł

Co podróżni mówią o mieście Dublin?

9,8
Miłośnicy nocnego życia
9,6
Maniacy historii
7,5
Miłośnicy natury
7,4
Smakosze
7,2
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (435)
Μαριος  Πολιτης
Μαριος Πολιτης
02.05.2019

To miejsce, w którym rozmawia z nim energia ... ludzie są niesamowici, a miejsce jest dla nich najważniejsze. Właściwe życie najlepszych, których spotkałem, z wyjątkiem piątku i soboty, w których po prostu nie pasujemy do naszych umysłów, a ja mętnie! robić wycieczki !!!

Barbs Larsen
Barbs Larsen
14.04.2019

Wszystko Kultura irlandzka w ogóle, a ludzie super ciepli i hopitalaria! Odwiedziłem także Galway i Cliff of Moher. Zakochałem się w tym kraju.

Chuck D
Chuck D
24.03.2019

Nudne !!! Nie maksymalnie 3 dni ... a najlepiej latem, ponieważ przez resztę roku pada tylko deszcz, a pub jest opcjonalny

Anne Lowrey
Anne LowreySan Francisco
28.02.2019

Posiadanie kufla Guinnessa w irlandzkim pubie w Dublinie jest w tym miejscu w zasadzie listą z plecakami. Ale miasto ma mnóstwo pięknej historii i kultury poza muzyką i życiem nocnym. Świetny na długi weekend!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 478 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Dublin to Listopad, ze średnią ceną 995 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 826 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Dublin przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 4,7°C/40,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 18,7°C/65,7°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 2,3°C/36,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Dublin to Dublin (DUB) (9,88 km).

Zaplanuj podróż do: Irlandia