Mapa

Tanie loty Katowice – Burgas

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Burgas.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Katowice do: Burgas

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

568 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Burgas

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Burgas: Burgas.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Katowice do: Burgas wynosi 568 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Katowice do: Burgas.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Katowice – Burgas, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Katowice – Burgas

 • Bezpośrednie loty Katowice – Burgas oferują tanie linie Wizz Air, które w Bułgarii korzystają z lotniska Burgas Sarafovo
 • Loty z przesiadką Katowice – Burgas na razie nie są realizowane
 • Czas przelotu Katowice - Burgas: 1 godzina i 50 minut

 Lotnisko Katowice Pyrzowice

Lotnisko Katowice-Pyrzowice swoim zasięgiem obejmuje jedenaście milionów osób. Oprócz województwa śląskiego, znajdują się tam mieszkańcy okolic Opola, Łodzi, Krakowa, a nawet czeskiej Ostrawy.  

Tanie loty Katowice – Burgas oferują linie Wizz Air. W sezonie letnim 2017 roku pierwsze połączenia ruszają 17 czerwca i startować będą trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki oraz soboty o godzinie 06:10. W Bułgarii wylądujesz o 09:05.

Podróż do Burgas rozpoczniesz od terminalu B, gdzie znajdziesz większość sklepów i restauracji. Usługi rozmieszczone są zarówno przed, jak i po kontroli bezpieczeństwa. Jeśli przed wylotem masz ochotę na coś do zjedzenia, możesz skorzystać z restauracji terminalu B: Chief’s, barku Kebab&Salad oraz kawiarni So!Coffee. Na parterze znalazły się jeszcze dwie kawiarnie i mała pizzeria, saloniki prasowe, kantor, a nawet apteka.

Na pierwszym piętrze terminalu działa Strefa Malucha, którą z pewnością docenią osoby podróżujące ze swoimi pociechami. Starsze dzieci i dorośli mogą zwiedzić umieszczony na drugim piętrze najdłuższy w Polsce (liczący aż sto osiemdziesiąt metrów) lotniskowy taras widokowy.

Na lotnisku są trzy hot-spoty, które zapewniają darmowy dostęp do internetu.

Jak dojechać na lotnisko Katowice?

Pyrzowice leżą trzydzieści kilometrów od Katowic. Bezpośrednio do lotniska prowadzi droga wojewódzka nr 913. W budowie jest również linia kolejowa. Na lotnisko dojedziesz z Katowic bezpośrednimi autobusami z Katowic, Gliwic, Częstochowy i z Krakowa.

Lotnisko Burgas

Drugie co do wielkości lotnisko w Bułgarii obsługuje połączenia do 31 krajów. Port ten jest popularny dzięki bliskości Morza Czarnego. Lotnisko wciąż się rozwija, pod koniec 2016 roku modernizowany był jego pas startowy.

W Burgas korzystać będziesz z Terminalu 2, który obsługuje większość połączeń. Terminal wyposażony jest w 31 stanowisk do odprawy. Obszar przylotów podzielono na jeden obejmujący kraje strefy Schengen i drugi dla pozostałych państw. Na terenie terminalu możesz korzystać z darmowego Wi-Fi.

Na lotnisku znajdziesz restauracje, bary i sklepy, także bezcłowe, umieszczone w strefie odlotów. Małe dzieci można na chwilę zostawić w specjalnym kąciku zabaw.

Jak dojechać do Burgas? 

Z lotniska wydostać można się na kilka sposobów:

 • Autobusem linii 15. Przystanek znajduje się zaraz przy wyjściu z hali przylotów. Dowiezie nas on do głównego dworca autobusowego w Burgas. To miejsce przesiadkowe, skąd można złapać autobus lub minibus do pobliskich ośrodków wypoczynkowych. Cena biletu waha się między 1 BGN (ok. 2,25 zł) do 10 BGN (ok. 22,50 zł) w zależności od odległości do miejsca docelowego. Na przykład bilet do Warny kosztuje 12 BGN (ok. 27 zł)
 • Samochodem. Wypożyczalnia działa tuż przy lotnisku. Koszty wynajmu auta w Bułgarii nie są duże. Zwykle obowiązuje zasada, że otrzymujesz pełny bak benzyny i podobnie z pełnym bakiem zwracasz auto. Za wynajem małego samochodu zapłacisz 150 zł za dzień. Duży i komfortowy będzie cię kosztował około 200 zł za dobę
 • Taksówką. Lotnisko obsługuje firma Eco Taxi

 Informacje praktyczne 

Bułgaria od 2007 roku jest członkiem Unii Europejskiej, nie jest jednak członkiem Strefy Schengen. Będąc obywatelem Polski możesz wjechać do tego kraju z dowodem osobistym lub paszportem. Część osób podróżujących do Bułgarii przestrzega, że sam dowód osobisty wystarczy do przekroczenia granicy, ale jeśli chcesz na miejscu podpisać na przykład jakąś umowę, lepiej mieć ze sobą także paszport.

W Bułgarii zegarki wskazują godzinę później niż w Polsce, dlatego wjeżdżając na teren tego kraju, musimy pamiętać, aby je przestawić.

Pogoda ceny i atrakcje w Burgas 

Pogoda w Burgas

O ile na przeważającym obszarze Bułgarii panuje klimat umiarkowany, ciepły i suchy to na pogodę w Burgas ma wpływ bliskość Morza Czarnego. Jest przede wszystkim wilgotniej i cieplej niż w pozostałych regionach kraju.

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, kiedy temperatury sięgają nawet 30°C. Wtedy można też liczyć na a 11 godzin słonecznych w ciągu dnia. Dlatego najlepsze miesiące na wyjazd do Burgas to lipiec i sierpień. Temperatura wody sięga wtedy nawet 27°C.

Zimą w Burgas temperatura rzadko spada poniżej 0°C. Śnieg utrzymuje się maksymalnie kilkanaście godzin. Jeśli lubisz łagodne zimy i nie przeszkadza ci ewentualny deszcz, to wyjazd do Burgas po sezonie będzie doskonałym pomysłem. W tym okresie ceny w mieście i okolicach spadają nawet o połowę.

 Ceny i waluta w Burgas

Walutą obowiązującą w Bułgarii jest lew (BGN), który dzieli się na 100 stotinek. Średni kurs 1 lewa w 2016 wynosił 2,25 złotego.

Nie opłaca się kupowanie lewów w Polsce. Lepiej wyjeżdżając z kraju, wymienić złotówki na euro lub dolary. Wtedy na miejscu mamy pewność, że w kantorach i bankach kupimy walutę po dobrym kursie. Takie usługi często napotkasz przy hotelach i centrach handlowych. Pod żadnym pozorem nie wymieniaj pieniędzy na ulicy od osób, które oferują „korzystne” warunki, ponieważ łatwo paść w ten sposób ofiarą oszustwa.

Wygodnym, ale często obarczonym 2% prowizją sposobem kupienia bułgarskiej waluty są bankomaty. W popularnych kurortach znajdziemy je bez najmniejszego problemu. Jednak często musimy się liczyć z ograniczeniem kwoty, którą można wypłacić w ciągu jednego dnia.

 • Obiad w fast foodzie - 8 BGN (ok. 18 zł)
 • Obiad w niedrogiej restauracji - 10 BGN (ok. 23 zł)
 • 1 km taksówką - 0,79 BGN (ok. 1,8 zł)
 • Kawa - 1,99 BGN (ok. 4,50 zł)
 • Woda 0,33l 0,86 BGN (1,93 zł)
 • Piwo w pubie 2 BGN (4,5 zł)

Transport w Burgas

Najprościej po Burgas poruszać się autobusem lub trolejbusem, który jeździ na dwóch liniach. Autobusy poruszają się codziennie od godz. 5:00 do 23:00, praktycznie we wszystkie potencjalnie interesujące miejsca w mieście i okolicach. Bilety możesz kupić u kontrolera. Ceny zaczynają się od 1 lewa (ok. 2,25 zł) w zależności od trasy.

Innym prostym i niedrogim sposobem poruszania się po mieście jest korzystanie z taksówek. Warto jednak zapytać o cenę przejazdu i uważać, czy licznik taksometra jest włączony. Ceny za kilometr zaczynają się od 1 lewa (około 2,25 złotego).

Burgas atrakcje

Choć znane z powodu rozwiniętego przemysłu i działającego dużego portu, liczące ćwierć miliona mieszkańców Burgas to przede wszystkim miasto turystyczne oraz uzdrowisko. Otaczają je trzy jeziora: Burgaskie, Atanasowskie i Mandrenskie, którym zawdzięcza ono swój wyjątkowy charakter.

Co warto zobaczyć w Burgas? W samym mieście jest kilka wartościowych zabytków, głównie sakralnych.

 • Katedra św. Cyryla i Metodego
 • Cerkiew Świętej Marii Dziewicy
 • Kościół armeński

Możesz także wybrać się do Muzeum Historycznego, Muzeum Etnograficznego lub Muzeum Przyrodniczo-Naukowego.

Największą atrakcją Burgas jest jednak Nadmorski Park z promenadą. Widoki umilają piękne drzewa, liczne rzeźby i pomniki. Przy głównej alei natkniesz się na akcent polski – stoi tam pomnik Adama Mickiewicza. Niewiele osób wie, że wieszcz spędził w bułgarskim mieście kilka miesięcy życia. Jego imieniem nazwano także jedną z ulic w centrum miasta. 

Zwiedzanie Burgas można urozmaicić wybierając się w kilka miejsc, które znajdują się poza miastem, ale łatwo dojechać do nich autobusem.

Jednym z nich jest istna perełka, czyli wpisane na listę UNESCO miasto Nesebyru. Wśród wspaniałych zabytków miasta znajdziesz cerkwie, wykopaliska archeologiczne i domy z czasów bułgarskiego odrodzenia w XIX wieku.

Z Nesebyru możesz wybierz się do najsłynniejszego kurortu w Bułgarii – Słonecznego Brzegu. To dziesięć kilometrów piaszczystej plaży z hotelami, barami, dyskotekami, aquaparkami.

Kilkanaście kilometrów od centrum Burgas działają Burgaskie Łazienki Mineralne, czyli kompleks uzdrowiskowy. Oferowane są w nich zabiegi lecznicze i profilaktyczne, z wykorzystaniem ciepłej wody bogatej w minerały. Kuracjusze przyjeżdżają tu leczyć choroby układu mięśniowo, nerwowego i pokarmowego. Woda leczy też choroby nerek i przewlekłe choroby ginekologiczne. Dodatkowo uzdrowisko oferuje kąpiele błotne.

Więcej informacji na temat atrakcji w Burgas znajdziesz w poświęconym miastu artykule na stronie Skyscanner.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.