Mapa

Tanie loty do Burgas

Bułgarskie miasto nad Morzem Czarnymi i aż trzema jeziorami. Przyjezdnych przyciąga tutaj zatrzęsienie ptaków, fantastyczne wina i bogate życie kulturalne.

Tego nie można przegapić

Centrum życia i rozrywki miasta jest Ogród Morski, wspaniały park rozciągający się na wybrzeżu, nieopodal popularnej dzielnicy Lazur. Pośród drzew i krzewów odnajdziesz tu ciekawe pomniki, między innymi rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina, Teatr Letni, czy Marine Casino. To tutaj odbywają się też najważniejsze festiwale w mieście, takie jak Festiwal Rzeźb z Piasku, Burgas i morze, czy Duch Burgas- trzydniowa impreza z koncertami, warsztatami i wystawami. Nie można też zapomnieć o Florze – organizowanej od trzydziestu lat wystawie kwiatów pod hasłem: Natura-Człowiek-Harmonia.

Jeśli kontakt z przyrodą jest dla Ciebie priorytetem, obowiązkowym punktem programu jest obszar chroniony Poda. To ogromna połać mokradeł, będących przystankiem na trasie wschodnioeuropejskiej migracji ptaków. Można tu zaobserwować mewy i rybitwy, ale i rzadkie gatunki – pelikany kędzierzawe, kormorany małe, czy – nieco trudniejsze do wymówienia - bernikle rdzawoszyje.

Więcej o historii i życiu artystycznym Burgas można się dowiedzieć z licznych muzeów. Można tu znaleźć Muzeum Historyczne, Archeologiczne z rzymskimi, greckimi i bizantyjskimi antykami, czy Etnograficzne, które poza wystawami, często dodatkowo organizuje ciekawe warsztaty.

Oczami mieszkańca

W ciepłe dni mieszkańców Burgas spotkasz na Mosta, w porcie przy Morskim Ogrodzie. Będą z tarasu widokowego obserwować ćwiczenia nurków, lub popijać kawę w pobliskich kawiarniach. Co roku w kwietniu uwaga wszystkich będzie skierowana na łodzie z Grecji, Turcji, Rumunii, Ukrainy i Bułgarii, które przybywają tu, żeby wziąć udział w Burgas Yachting Week.

Latem można (wręcz trzeba) poplażować w Zatoce Burgaskiej, uprawiać kite-surfing, albo razem z mieszkańcami pouczyć się nurkowania. Można też wybrać się na wyspę Świętej Anastazji (dawną Wyspę Bolszewików, co brzmi już mniej wakacyjnie), która dawniej była zakonem, a potem więzieniem.

Wieczory najprzyjemniej spędza się w kawiarniach i restauracjach nad brzegiem, w tak zwanym Kapanite, w centrum miasta i na zakupach. Najpopularniejsze są tutaj sklepy jubilerskie ze złotem i srebrem sprowadzanym z Turcji.

Czy wiesz, że...

* pod koniec XIX wieku w Burgas mieszkało raptem 3 tysiące osób; miasto zaczęło się gwałtownie rozwijać na początku XX wieku, stając się dziś ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym z 300 tysiącami mieszkańców

* patronem Burgas jest nikt inny, jak Święty Mikołaj; niewielu wie, że jest to święty opiekujący się rybakami

* ponad 250 gatunków ptaków, w tym 61 zagrożonych, zamieszkuje obszary przyjeziorne Burgas; w okresie wędrówek przyciągają ornitologów i podglądaczy ptasiego życia

* w 1924 roku w Burgas powstała pierwsza w północno-wschodniej Europie fabryka ołówków; kilkanaście lat później stała się ich oficjalnym dostawcą na bułgarski dwór królewski

* na Antarktyce na wyspie Livingstone jest półwysep nazwany na cześć Burgas

Lotniska

Międzynarodowe lotnisko Burgas (BOJ) znajduje się w regionie Sarafovo.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Burgas

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Burgas: Burgas.
SkyUp Airlines, Qatar Airways, transavia, Norwegian Air International, Norwegian Air Sweden, GETJET, Alitalia i eurowings latają do: Burgas bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Burgas, to Czerwiec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.