Mapa

Tanie loty Gdańsk-Warszawa

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Warszawa.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Warszawa

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

225 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

43

Średni czas lotu, całkowita odległość: 276 km

0 h 55 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Warszawa Chopina

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Warszawa: Warszawa Chopina.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Warszawa wynosi 225 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Warszawa wynosi 0 h 55 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Warszawa.
Według stanu na Wrzesień, jest/są 43 loty(-ów) w tygodniu z: Gdańsk do: Warszawa.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Gdańsk-Warszawa, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Gdańsk-Warszawa

  • Najpopularniejszy lot: Gdańsk-Warszawa LOT
  • Bezpośrednie loty Gdańsk-Warszawa: LOT
  • Czas przelotu Gdańsk-Warszawa: 55 minut (odległość między Gdańskiem a Warszawa to 303 kilometry).

Lotnisko Gdańsk

W Gdańsku działa jedno lotnisko położone w dzielnicy Matarnia, dwanaście kilometrów na północny zachód od centrum. Łatwo dojechać tu również z innych części Trójmiasta: z Gdyni (dwadzieścia trzy kilometry) i Sopotu (dziesięć kilometrów). W dwóch terminalach, jakimi dysponuje dostępny jest niewielki, ale wystarczający większości pasażerów wybór usług. Do wyboru masz zarówno bary z przekąskami, jak i tradycyjne restauracje z kuchnią lokalną i światową. Są tu też sklepy z pamiątkami i typowo wolnocłową ofertą oraz ubraniami. Na lotnisku możesz również skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi (15 minut dla każdego oraz bez ograniczeń czasowych po zalogowaniu).

Jak dojechać do centrum Gdańska? 

Na lotnisko Gdańsk z centrum miasta najłatwiej jest dojechać pociągiem. Najwięcej połączeń złapiesz z dworca Gdańsk Wrzeszcz. Nieco mniej pociągów odjeżdża też z Dworca Głównego. Bilet przesiadkowy kosztuje 3,80 zł i kupisz go w kasach, biletomatach lub u konduktora.

Drugim, nieco wolniejszym i co za tym idzie mniej popularnym środkiem transportu jest autobus. Z dworca we Wrzeszczu kursuje linia 110, z Gdańska Głównego 210, z Gdyni Głównej 4A, a z Sopotu (przystanek Sopot Kamienny Potok) 122.

Lotniska Warszawa 

Warszawę obsługują dwa lotniska: Okęcie i Modlin. Loty z Gdańska do Warszawy lądują na pierwszym z nich. Z drugiego aktualnie korzysta tylko Ryanair, który lata na krótkich, europejskich trasach.

Lotnisko Warszawa - Okęcie

Lotnisko im. Fryderyka Chopina jest największym w Polsce. Liczy tylko jeden terminal pasażerski, który oznaczony jest literą A. Po przylocie możesz zjeść coś w działającym w hali przylotów fast foodzie, kupić kawę lub niezbędne drobiazgi w działającym tu kiosku ruchu. W całym terminalu dostępne są hot spoty z nieograniczonym Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Warszawa Okęcie?

Osiem kilometrów, jakie dzieli terminal od Śródmieścia możesz przejechać pociągiem lub autobusem mając bilet tylko na pierwszą strefę (normalny, ważny przez 75 minut od momentu skasowania kosztuje 4,40 zł). 

Odjeżdżające z lotniskowej stacji Szybka Kolej Miejska i Kolej Mazowiecka zawiozą cię na Dworzec Śródmieście (linia S2) lub Centralny (linia S3). Możesz też wybrać lotniskową linię RL, obsługiwaną przez Koleje Mazowieckie. Informacje na temat jej dokładnej trasy oraz rozkład jazdy sprawdzisz na stronie Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego.

Jeśli twój lot z Gdańska do Warszawy kończy się poza godzinami szczytu komunikacyjnego, możesz dojechać pod terminal autobusem. Docierają tam cztery linie dzienne o numerach 175, 188, 148 i 331 oraz linia nocna N32. 

Informacje praktyczne

Latając na trasach wewnątrzkrajowych możesz wylegitymować się ważnym dowodem osobistym zamiast paszportu.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w październiku 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.