Mapa

Tanie loty Gdańsk-Sztokholm

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Sztokholm.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Sztokholm

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

86 zł

Linie latające bezpośrednio

4

Loty w tygodniu

18

Średni czas lotu, całkowita odległość: 558 km

1 h 10 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras

4 lotniska

Często zadawane pytania

Są 4 lotniska w mieście Sztokholm: Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Sztokholm wynosi 86 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Sztokholm wynosi 1 h 10 min.
4 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Gdańsk do: Sztokholm.
Według stanu na Październik, jest/są 18 loty(-ów) w tygodniu z: Gdańsk do: Sztokholm.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Gdańsk-Sztokholm, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Gdańsk-Sztokholm

  • Najpopularniejszy lot: Gdańsk-Sztokholm Wizzair
  • Bezpośrednie loty Gdańsk-Sztokholm: Wizzair, Ryanair
  • Czas przelotu Gdańsk-Sztokholm: 1 godzina 10 minut (odległość między Gdańskiem a Sztokholmem to 558 kilometrów).

Lotnisko Gdańsk

W Gdańsku działa jedno lotnisko położone w dzielnicy Matarnia, dwanaście kilometrów na północny zachód od centrum. Łatwo dojechać tu również z innych części Trójmiasta: z Gdyni (dwadzieścia trzy kilometry) i Sopotu (dziesięć kilometrów). W dwóch terminalach, jakimi dysponuje dostępny jest niewielki, ale wystarczający większości pasażerów wybór usług. Do wyboru masz zarówno bary z przekąskami, jak i tradycyjne restauracje z kuchnią lokalną i światową. Są tu też sklepy z pamiątkami i typowo wolnocłową ofertą oraz ubraniami. Na lotnisku możesz również skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi (15 minut dla każdego oraz bez ograniczeń czasowych po zalogowaniu).

Jak dojechać do centrum Gdańska?

Na lotnisko Gdańsk z centrum miasta najłatwiej jest dojechać pociągiem. Najwięcej połączeń złapiesz z dworca Gdańsk Wrzeszcz. Nieco mniej pociągów odjeżdża też z Dworca Głównego. Bilet przesiadkowy kosztuje 3,80 zł i kupisz go w kasach, biletomatach lub u konduktora.

Drugim, nieco wolniejszym i co za tym idzie mniej popularnym środkiem transportu jest autobus. Z dworca we Wrzeszczu kursuje linia 110, z Gdańska Głównego 210, z Gdyni Głównej 4A, a z Sopotu (przystanek Sopot Kamienny Potok) 122.

Lotniska w Sztokholmie

W mieście działają trzy lotniska: Sztokholm-Arlanda, Sztokholm-Bromma, Sztokholm Vasteras i Sztokholm-Skavsta. Pierwsze z nich jest największym w Szwecji, głównym obsługującym jej stolicę i trzecim co do wielkości w krajach nordyckich. Drugie, Stockholm Bromma jest mniejsze i obsługuje głównie loty krajowe oraz kilka najważniejszych połączeń międzynarodowych. Ze Sztokholm-Skavsta korzystają tanie linie w tym obie interesujące cię, latające na trasie Gdańsk-Sztokholm Wizzair i Ryanair. Najmniejsze, Sztokholm Vasteras obsługuje część połączeń Ryanaira.

Lotnisko Sztokholm-Skavsta

To drugi co do wielkości port Sztokholmu i czwarty w całej Szwecji (obsługuje 2,5 miliona pasażerów rocznie). Znajduje się niestety bardzo daleko, bo aż sto kilometrów od miasta. Ale nie zrażaj się. Szybko o tym zapomnisz, dzięki wyjątkowo atrakcyjnym cenom samych lotów.

Na miejscu znajdziesz wszystko co niezbędne: kantor, bankomat, restauracje, bar i sklep. Dla podróżujących z niemowlętami przygotowano w toaletach wygodne przewijaki. Dzięki darmowemu internetowi wszystkie potrzebne ci informacje sprawdzisz w swoim telefonie.

Jak dojechać z lotniska do Sztokholmu?

Do miasta dostaniesz się na kilka sposobów. Autobusy lotniskowe odjeżdżają co 20-40 minut, a sama podróż trwa od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu minut. Za przejazd do centrum zapłacisz 187 SEK (ok. 79 złotych).

Autobusy zabiorą cię także do mniejszych miejscowości: Södertälje, Linköping, Norrköping. Z lotniska odjeżdżają też regularne połączenia do oddalonego o siedem kilometrów miasta Nyköping (linie 515 i 715). Przejazd nimi kosztuje 21 SEK (ok. 9,50 zł). W Nyköping znajduje się dworzec kolejowy z którego podróż do centrum Sztokholmu trwa godzinę, a bilet na tę trasę kosztuje ok. 139 SEK (59 zł).

Informacje praktyczne

Szwecja, podobnie jak Polska, należy do strefy Schengen. Pamiętaj jednak, że nie zwalnia cię to z obowiązku posiadania dowodu osobistego lub paszportu. To także ta sama strefa czasowa, nie musisz przestawiać więc zegarka.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.