Mapa

Tanie loty Gdańsk-Dortmund

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Dortmund.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Dortmund

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

118 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

5

Średni czas lotu, całkowita odległość: 794 km

1 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Dortmund

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Dortmund: Dortmund.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Dortmund wynosi 118 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Dortmund wynosi 1 h 35 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Dortmund.
Według stanu na Sierpień, jest 5 lotów w tygodniu z: Gdańsk do: Dortmund.

Linie Lotnicze Gdańsk-Dortmund

- Najpopularniejszy lot: Gdańsk-Dortmund Wizz Air

- Bezpośrednie loty Gdańsk-Dortmund: Wizz Air

- Loty z przesiadką Gdańsk-Dortmund: Lufthansa

- Czas przelotu Gdańsk-Dortmund: około godziny

Lotnisko Gdańsk

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest zlokalizowany w dzielnicy Matarnia, którą dawniej  nazywano Gdańsk Rębiechowo. Stąd właśnie wziął się przydomek lotniska nazywanego często przez mieszkańców po prostu „Rębiechowo”. Jest to główny węzeł komunikacji lotniczej dla Trójmiasta, trzeci największy port w kraju i zapasowe lotnisko dla warszawskiego Okęcia. Jest ono oddalone od centrum Gdańska o około dziesięć kilometrów, tyle samo od Sopotu i około dwadzieścia od centrum Gdyni.

Jak dojechać na lotnisko Gdańsk:

- pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej kursujący na trasie Gdańsk-Wrzeszcz - Port Lotniczy - Gdynia Główna i Gdańsk Główny - Port Lotniczy – Kartuzy; koszt biletu normalnego to 3,50 zł

- autobusy miejskie: linia 110 z przystanku Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP, 210 z Dworca Głównego w Gdańsku, a z Sopotu linią 122; działa też linia nocna N3; cena biletu normalnego to 3,20 zł

- własnym samochodem (z centrum Gdańska np. trasa przez Aleję Armii Krajowej w kierunku Obwodnicy Trójmiejskiej, zjechanie na węźle Gdańsk-Karczemki z Obwodnicą Trójmiejską S6 E28 na Szczecin, a na kolejnym węźle w Słowackiego)

- taksówka (ok. 40 zł)

Lotnisko Dortmund

Port lotniczy Dortmund jest głównym węzłem komunikacji lotniczej Zagłębia Ruhry. Jest on zlokalizowany około jedenastu kilometrów od centrum miasta.

Jak dojechać do Dortmundu:

- lotniskowy shuttle-bus; koszt biletu €8.50 (ok. 37 zł)

- autobusem 440 do Aplerbeck, a potem pociągiem U-bahn U47 do Hauptbahnhof czy stacji Stadtgarten; koszt biletu €2.60 (ok. 11 zł)

- pociąg ze stacji Holzwickede, do której można dojść lub podjechać autobusem; koszt biletu to €3 (ok. 13 zł)

- taksówka; koszt €25 (ok. 110 zł)

Informacje praktyczne

Polscy obywatele mogą podróżować do Niemiec na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Wiza nie jest wymagana, ale pobyt nie powinien przekroczyć dziewięćdziesięciu dni. Polska i Niemcy znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Dortmundzie

Pogoda w Dortmundzie

Dortmund charakteryzuje się umiarkowanym klimatem z łagodnymi zimami i chłodnymi latami. Średnia roczna temperatura oscyluje wokół 9 do 10° C. Intensywność opadów jest równomierna we wszystkich porach roku.

Ceny i waluta w Dortmundzie

Niemcy należą do unii walutowej, dlatego obowiązującą tu walutą jest euro. Jego średni kurs w 2016 wynosił 4,35 zł. Najlepiej zaopatrzyć się w euro jeszcze przed wyjazdem z Polski, jednak w razie potrzeby możną je także próbować kupić za złotówki już w Niemczech. Możesz też wypłacić pieniądze z bankomatów lub płacić kartami. 

- lunch w fast-foodzie: €7 (ok. 30,50 zł),

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: €11,50 (ok. 50 zł)

- przejechanie kilometra taksówką: €1,70 (ok. 7,40 zł)

- kolacja w dobrej restauracji: €20 (ok. 87 zł)

- piwo: €3 (ok. 13 zł)

- kawa: €2,30 (ok. 10 zł)

- butelka wody: €1,70 (ok. 7,40 zł)

Transport w Dortmundzie

Po Dortmundzie można się w łatwy sposób poruszać świetnie zorganizowaną komunikacją miejską. Pociągi, metro i autobusy to najpopularniejsze środki transportu. Pojedynczy normalny bilet na autobus lub kolejkę kosztuje €2,60 (ok. 11 zł).

Dortmund atrakcje

Dortmund to przemysłowe miasto kojarzące się przede wszystkim z klubem sportowym Borussia. Poza słynnym stadionem, można tu jednak podziwiać romańskie kościoły czy odwiedzić lokalne zoo.

- Kościół pod wezwaniem św. Rajnolda

- Signal Iduna Park, czyli Stadion Borussii Dortmund

- kompleks sportowo-widowiskowy Westfalenhallen

- Jezioro Hengsteysee i ruiny zamku Hohensyburg

- Muzeum Browarnictwa

- lokalne zoo

- Rosarium

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.