Mapa

Tanie loty do Dortmundu

Pamiętacie z geografii, że Zagłębie Ruhry to jeden z największych okręgów przemysłowych Europy? Dortmund to jego stolica, której potęga ekonomiczna zbudowana jest na węglu, stali i... browarach. Do tego dochodzi wspólna pasja wszystkich mieszkańców tego miasta: piłka nożna.

Tego nie można przegapić

Dortmund kojarzy się przede wszystkim z najlepszym klubem piłkarskim w Niemczech. Piłkarze Borussii trenują na największym stadionie w kraju (może pomieścić 80,720 widzów) - Westfalenstadion, znanym także pod nazwą Signal Iduna Park. Planowane jest tam także otwarcie Muzeum Niemieckiego Footballu. Idąc dalej szlakiem dortmundzkich pasji, bardzo ważnym przystankiem jest Muzeum Browarnictwa. Można w nim poznać dwa aspekty rozwoju tradycji piwowarskiej Dortmundu: od strony produkcji i od strony konsumpcji. Ten drugi aspekt jest wyjątkowo przyjemny, bo połączony z degustacją najlepszych piw. Muzeum poznacie po charakterystycznej wielkiej literze „U” umieszczonej na dachu budynku. Żeby poznać przemysłową historię miasta, warto odwiedzić Westfalskie Muzeum Przemysłowe powstałe w budynku starej kopalni węgla. Dużym atutem muzealnej ekspozycji jest pokazanie nie tylko historii z ekonomicznego punktu widzenia, ale i historii ludzkich, kryjących się za sukcesem gospodarczym regionu.

Miłośników architektury zainteresują romańskie kościoły: XIII-wieczny Kościół św. Rajnolda i XII-wieczny, najstarszy w Dortmundzie Kościół Mariacki. W tym ostatnim, mimo burzliwej historii miasta, zachowało się wiele cennych obiektów i dzieł sztuki. Na szczególną uwagę zasługują wykonane z piaskowca sanktuarium oraz przejmujący relief ”Głowa Chrystusa w koronie cierniowej”.

Oczami mieszkańca

Do ulubionych miejsc mieszkańców Dortmundu należy główny bulwar miasta Westenhellweg. Pełen sklepów i barów jest uznawany za najchętniej odwiedzaną ulicę handlową w całych Niemczech. Będąc tam, nie przegap Krügerpassage, pięknego i eleganckiego pasażu, w którym do niedawna znajdowała się główna księgarnia w Dortmundzie. Jeśli chcesz na chwilę uciec od miejskiego zgiełku, wybierz się do Westfalenpark. Znajdziesz go z łatwością, dzięki charakterystycznej wieży telewizyjnej Florianturm. Park jest ogromny, bardzo zadbany i pełen miłych dla oka aranżacji kwiatowych.

Godzinę drogi od Dortmundu znajduje się rodzinny park rozrywki Movie Park. Podzielony na sześć obszarów tematycznych przenosi odwiedzających w świat popularnych scenerii filmowych, na przykład na Dziki Zachód, albo do Epoki Lodowcowej. Dodatkowo, co roku, z okazji Halloween, powstają tam labirynty i strefy strachu. W poprzednich latach hitami okazały się dom opanowany przez zombie, czy trasa wodna „Trójkąt Bermudzki”.

Czy wiesz, że...

• Dortmund istniał od IX wieku, ale został kompletnie zniszczony przez pożar; miasto odbudował Fryderyk Barbarossa w 1152 roku

• co roku podczas Dortmunder Schachtage miasto zamienia się w międzynarodowe centrum szachów, gdzie swoje umiejętności strategiczne mierzą czołowi mistrzowie z całego świata

• choinka, która co roku jest główną atrakcją targu świątecznego z Dortmundzie jest jedną z największych choinek na świecie; w rzeczywistości składa się z wielu mniejszych drzewek

Lotniska

Lotnisko w Dortmundzie (DTM) to oficjalna nazwa tutejszego międzynarodowego port lotniczego.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Dortmund

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Dortmund: Dortmund.
easyJet, Wizz Air, Ryanair, eurowings, Air Leisure i SunExpress latają do: Dortmund bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Dortmund, to Styczeń.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.