Mapa

Tanie loty do Sydney

Sydney – tutaj zawsze się coś dzieje, czy jest to międzynarodowa impreza czy hipsterski spęd w knajpie za rogiem. “Klejnot Pacyfiku”, jedno z najbardziej kosmopolityczych miejsc na świecie, dom aktorów z fajnym akcentem i surferów z rozwianym włosem. Witaj w Sydney! Możesz być pewien, że przywita Cię z otwartymi ramionami.

Tego nie można przegapić

Sydney to miasto, w którym znajduje się, nie jedna rozpoznawana na całym świecie konstrukcja, ale aż dwie. Chodzi o zupełnie wyjątkowe Sydney Opera House i Sydney Harbour Bridge. Położona na przylądku Bennelong Point opera to ikona architektury. Jej projekt powstał w latach 50-tych, ale otwarta została dopiero w 1973. Inspiracją dla architekta Jørna Utzona miała być obierana pomarańcz, świątynie Majów oraz... akt seksualny żółwi. Tak czy inaczej opera spełnia wielorakie funkcje. Jest wyposażona w różnej wielkości sale, od Hali Koncertowej na 2679 osób po stosunkowo kameralny (bo „tylko” na 200 osób) Utzon Room. Podobno koszt budowy opery planowano na 7 milionów dolarów australijskich, a wyszło 102... Naszym zdaniem było warto!

Starszym w porównaniu do opery reprezentantem Australii na świecie jest otwarty w 1932 roku Harbour Bridge. Jest to największy (ale nie najdłuższy – nad czym Australijczycy bardzo ubolewają) stalowy most na świecie. Z pewnością jest jednak niezwykle solidny. Podczas testów wytrzymałości udźwignął ciężar aż 96 lokomotyw parowych.

Ponieważ Sydney cieszy się średnio trzystoma słonecznymi dniami w roku, nic dziwnego, że jedną z jego głównych atrakcji są plaże. W stolicy Australii jest ich w sumie ponad sto, o różnej długości, od kilkunastu metrów, po wiele kilometrów. Wszystkie mają jednak przynajmniej jedną wspólną cechę: są niezwykle czyste. Do tych najsłynniejszych należą między innymi Palm Beach, Coogee czy Manly.

Oczami mieszkańca

Ale ulubioną plażą wśród mieszkańców Sydney jest Bondi Beach. Każdy, kto raz na nią przyjdzie, pokocha ją za panujący tu bezpretensjonalny luz. Lokalizacja Bondi Beach nie jest jednak pilnie strzeżoną tajemnicą. Jeśli chcesz więc uniknąć tłumu, zrób jak lokalsi – przyjdź na nią między 7:30 a 10:30. Słowo boondi wzięło się z języka Aborygenów i oznacza "hałas wywołany uderzeniem fali".

Zaledwie 20 minut promem od Circular Quay znajduje się wyspa Cockatoo. To dawne więzienie, z którego niegdyś, dzięki wtajemniczonej w spisek żony, uciekł jeden z najgroźniejszych ówczesnych przestępców w Australii, Kapitan Thunderbolt. Z czasem więzienie zostało przekształcone w stocznię, która szybko urosła do rangi największej tego typu jednostki w kraju. Niefunkcjonujący od 20 lat gigantyczny dok, stał się ulubionym miejscem hipsterów. Industrialny, tajemniczy klimat sprzyja organizacji imprez kulturalnych, ale można tam też pojechać po prostu na pizzę i drinka.

Żeby zasmakować lokalnego życia Sydney, nie można nie wybrać się na jeden z targów. Szczególnie godny polecenia jest bazarek Everleigh w Carriageworks z wyselekcjonowanymi, świeżymi produktami spożywczymi. Oryginalne ciuchy, biżuterię i wyroby rękodzielnicze znajdziemy

natomiast na Paddington Markets na Oxford Street.

Czy wiesz, że…

* wiele nadmorskich miast na świecie organizuje przynajmniej raz w tygodniu targi rybne; ale Sydney Fish Market jest największym tego typu targiem na całej południowej półkuli i trzecim na świecie

* przebiegająca przez dzielnicę The Rocks, w okolicy Sydney Harbour Bridge, Old George Street jest najstarszą ulicą w całej Australii; zbudowano ją w XVIII wieku

* The Australia Day Regatta odbywające się w Sydney od 1837 roku to najstarsze nieprzerwanie organizowana impreza tego typu na świecie

* w 2007 roku na Boni Beach pobito światowy rekord Guinnessa na zdjęcie z największą liczbą osób w kostiumach kąpielowych; przed obiektywem ustawiło się wtedy 1010 kobiet w bikini

Lotnisko

Miedzynarodowy port lotniczy Sydney, nazywany czasem Kingsford Smith International Airport (SYD) jest położony 9 kilometrów od miasta.

Znajdź tanie loty do Sydney z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Sydney. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Sydney? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Sydney

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.