Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Sydney - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Informacje aktualne na dzień 31.05.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Sydney?

Ofert wiodących wypożyczalni samochodów możesz porównać z wyprzedzeniem dzięki wyszukiwarce Skyscanner. Pojazd wynajęty w Redspot, Hertz, Thrifty odebrać możesz na lotnisku lub w jego okolicach, w które dowiezie Cię bezpłatny autobus wahadłowy, a także w okolicach głównych dworców kolejowych czy na większych parkingach. Warto sprawdzić udogodnienia, które możesz otrzymać w cenie, między innymi bezpłatną rejestrację drugiego kierowcy lub bezpłatny assistance. Do dyspozycji turystów oddano tu głównie pojazdy wyposażone w klimatyzację oraz automatyczną skrzynię biegów. Za wynajęcie kompaktowego samochodu 4-osobowego z pojemnym bagażnikiem zapłacisz już od 300 złotych za tydzień.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Układ drogowy Sydney jest niezwykle rozbudowany, znajdziesz tu wiele autostrad, a także słynne Sydney Harbour Bridge czy Sydney Harbour Tunnel. Wszystkie autostrady mają prywatnych właścicieli i za przejazd nimi pobierane są opłaty. Większość z nich obsługiwana jest elektronicznie i nie akceptuje gotówki, ze szczególnym uwzględnieniem Sydney Harbour Bridge. Jeśli miasto odwiedzasz w celach turystycznych najlepiej będzie zaopatrzyć się w E-toll, który umożliwi płynny przejazd przez całe miasto. Pamiętaj o przestrzeganiu przepisów drogowych, szczególnie tych dotyczących maksymalnej dopuszczalnej prędkości. Miasto wyposażone jest bowiem z liczne fotoradary umieszczone m.in. na sygnalizatorach świetlnych. Niedawno opublikowano również listę 10 najbardziej niezrozumiałych dla turystów zasad drogowych panujących w Sydney. Uważaj więc na zasady poruszania się na rondach – jeśli wykorzystujesz je by zawrócić, kontynuuj jazdę prawym pasem. Zawsze ustąp pierwszeństwa pieszym, telefon komórkowy trzymaj z dala od… ciała – nie może on leżeć nawet na Twojej nodze. Jeśli podróżujesz drogą kilkupasmową, na której obowiązuje limit prędkości 80 km/h, pamiętaj, by nie zajmować prawego pasa, chyba, że rozpoczynasz manewr wyprzedzania. Uważaj również na znaki „school zones” informujące o obowiązujących restrykcjach prędkości i godzinach ich obowiązywania.

Parkowanie

Samochód bez większych kłopotów zaparkujesz w centrum miasta, na miejscach położonych przy ulicy lub na większych parkingach centrów handlowych. W tych pierwszych opłatę uiścisz w parkomacie, płacąc gotówką lub kartą kredytową. Miasto przygotowało dwa duże parkingi – jeden z centralnej części miasta, drugi w okolicy Kings Cross. Drugi, tańszy, czynny jest 24 godziny na dobę, parkowanie przez pierwsze 30 minut jest darmowe, za kolejne godziny naliczana jest stawka około 8 dolarów za każde rozpoczęte 60 minut. Warto tu zwrócić uwagę na niższe ceny pozostawienia samochodu na noc (15 USD) lub na weekend (15 USD).

Gdzie warto pojechać?

Greater Blue Mountains

Greater Blue Mountains to niezwykły rejon światowego dziedzictwa zajmujący obszar ponad miliona hektarów! Same Góry Błękitne swą nazwą wzięły od spowijającej je niebieskiej poświaty, którą w rzeczywistości tworzą olejki eteryczne porastających stoki eukaliptusów. Nie zapomnij o odnalezieniu niezwykłej formacji skalnej Trzy Siostry – Meehni, Wimlah oraz Gunnedoo to ciekawa atrakcja turystyczna.

Hawkesbury

Hawkesbury to wymarzona lokalizacja dla każdego, kto marzy o małej ucieczce na łono natury. Okolice rzeki Hawkesbury dają doskonałą okazję do spróbowania swych sił w połowie ryb, wyprawach kajakiem czy nartach wodnych. Znajdziesz tu również wiele urokliwych wiosek, takich jak Kurrajong, gdzie zauroczy Cię kolonialna australijska architektura. Region ten słynnie również z doskonałych restauracji serwujących niezwykłe przysmaki, m.in. świeżutkie ostrygi.

Botany Bay National Park

Przylądek Solander w Parku Narodowym Botany Bay zapewnia doskonałą możliwość obserwacji wielorybów. Znajdziesz tu platformę widokową, z której z łatwością wypatrzysz te niezwykłe zwierzęta. Warto też dotrzeć do Bondi, skąd aż do Coogee rozciąga się niezwykła trasa piesza wiodąca wzdłuż wybrzeża, pełna zatok i urokliwych plaż. Ze szczytów klifów uda Ci się z pewnością dostrzec majestatyczne wieloryby. Wrażenia gwarantowane!

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.