Mapa

Tanie loty do Jekaterynburga

Nieopodal granicy Europy i Azji, na Uralu, znajduje się niezwykłe i zaskakujące miasto – Jekaterynburg. Jego nazwa to hołd oddany carycy Katarzynie I, a samo miasto zapisało się krwawo na kartach historii morderstwem cara Mikołaja II oraz jego żony i dzieci. Obecnie do tej ogromnej metropolii można dotrzeć między innymi Koleją Transsyberyjską, w której – jeśli wyruszymy z Moskwy – spędzimy ponad dobę!

Czego nie można przegapić

Jekaterynburg to miasto pomników i obiektów sakralnych. Do najważniejszych obiektów tej drugiej grupy bez wątpienia zaliczyć można Cerkiew na Krwi pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Ziemi Rosyjskiej Jaśniejących, zwaną w skrócie Cerkwią na Krwi. Ta prawosławna świątynia została wzniesiona w miejscu, gdzie bolszewicy z rozkazu Włodzimierza Lenina zamordowali cara Mikołaja II i jego rodzinę. Sam budynek wybudowano w stylu rosyjsko-bizantyjskim, przed wejściem znajduje się pomnik poświęcony pamięci carskiej rodziny. Na cerkiew składają się dwie świątynie – dolna symbolizuje miejsce morderstwa, a górna pełni funkcję świątyni właściwej i zdobi ją marmurowy ikonostas o długości 30 metrów!

Z tak wzniosłego miejsca, przenieśmy się do pomnika unikatowego w skali świata. Faktycznie, wydaje się mało prawdopodobne by ktokolwiek wpadł na pomysł kopiowania tej idei – w Jekaterynburgu postawiono bowiem dwumetrowy Pomnik Karty Płatniczej. Co ciekawe, na pomysł jego stworzenia wpadli pracownicy jednej z lokalnych instytucji finansowych, którzy zapragnęli uczcić w ten sposób dwudziestą rocznicę powstania banku. Byś może jeśli go dotkniemy to spotka nas finansowe szczęście? Warto spróbować.

Jekaterynburg to miasto kontrastów, z jednej strony obfitujące w poważne pomniki Lenina czy wielkie cerkwie, a z drugiej spotkać tu można wspomniany pomnik Karty Płatniczej oraz… Cyrk im. Fiłatowa. I nie mamy tu na myśli cyrkowego namiotu, tylko pełnowymiarowy murowany budynek zakończony kopułą, mogący pomieścić 3 tysiące widzów.

Oczami mieszkańca

Jednym z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii miasta był wypadek, który zdarzył się tutaj w roku 1979. W jego konsekwencji poza granice jednej z fabryk wydostały się przetrwalniki laseczek wąglika. Większość zarażonych wąglikiem zmarła. Co ciekawe, przedłużenie epidemii spowodowane zostało decyzją Borysa Jelcyna (ówczesnego I Sekretarza Partii, późniejszego

Prezydenta), który zarządził, by cały teren spryskać wodą, co w konsekwencji doprowadziło do kolejnych zachorowań, tym razem jej skórną postacią.

Warto wiedzieć, że…

* W Jekaterynburgu znajdowały się obozy jenieckie w których przetrzymywano obywateli Polski w okresie aresztowań w latach 1944-45.

* W mieście znajdowała się doskonale prosperująca fabryka produkująca broń biologiczną.

* W Uralskim Muzeum Geologicznym możemy kupić niezwykłe pamiątki z podróży – biżuterię wykonaną z kamienia Ural.

Lotniska

Ruch lotniczy miasta obsługuje jedno lotnisko – port lotniczy Jekaterynburg, położony w odległości około 20 kilometrów od centrum miasta.

Znajdź tanie loty do Jekaterynburga z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Jekaterynburga. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Jekaterynburgu? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Jekaterynburg

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Jekaterynburg: Jekaterynburg.
Red Wings, Air Astana, Alrosa Mirny Air Enterprise, IrAero, Pobeda, Severstal Aircompany , Azur Air i Nordwind Airlines latają do: Jekaterynburg bezpośrednio.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.