Mapa

Tanie loty do Rosja

Loty do Rosja

Znany z niezwykle trafnych wypowiedzi brytyjski mąż stanu Winston Churchill powiedział kiedyś: Rosja jest jak łamigłówka, zapakowana w tajemnicę w środku enigmy. Trudno nie przyznać mu racji. Rosja to kraj trudnej historii, wybitnych pisarzy i muzyków i kontrastów społecznych. Jedno jest pewne: na odległość się jej nie pozna.

Tego nie można przegapić

Rosja to największy kraj na świecie. Składa się z regionów, które swoimi rozmiarami i kulturową unikatowością przypominają raczej odrębne państwa. Jest część centralna, bogata w zabytki, wyjątkową architekturę i ośrodki kultury i północno-zachodnia z Petersburgiem. Najcieplejszy region to Rosja Południowa z piękna przyrodą i kurortami. Obszar Wołgi to zaplecze przemysłowe kraju, ale nie brakuje mu ciekawego dziedzictwa historycznego. Są też nie kojarząca się najlepiej ze względu na historię, ale przyrodniczo oszałamiająca Syberia, Ural i Rosyjski Dalki Wschód, stanowiący wrota do Mongolii, Chin i Korei Północnej.

Wszystkie te regiony to unikaty przyrodnicze i kulturowe. Do najbardziej kultowych miejsc należy między innymi granica między Europą a Azją, Bajkał – największe i najgłębsze jezioro świata czy usiana aktywnymi wulkanami i gejzerami Kamczatka. Atrakcją samą w sobie jest też kolej transsyberyjska – najdłuższy system tego typu na świecie. Jej trasy przebiegają przez dwa kontynenty, 8 stref czasowych, 89 miast, 16 dużych i kilkaset mniejszych rzek. Każda trwa około tygodnia, więc przedziały zastępują podróżnym na ten czas mieszkania. A dzięki krajobrazom przesuwającym się za oknem, są to mieszkania z najpiękniejszymi obrazami na ścianach.

Rosja to także szereg fascynujących miast, miasteczek i wiosek. Najważniejsze z nich Moskwa – jest monumentalna i uważana za mało gościnną. Ale, z dala od placu Czerwonego i Kremla można znaleźć kawiarnie, kluby i galerie, gdzie prowadzone są dyskusje, gdzie toczy się prawdziwe życie. Z drugiej strony jest Petersburg – oceniany jako jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast świata. Poza wyjątkową architekturą, znajduje się tu kilka światowej klasy muzeów, między innymi słynny Ermitaż.

Oczami mieszkańca

Poza centrami miejskimi, warto też odwiedzać zupełnie małe i niepozorne rosyjskie wioski w różnych częściach kraju. Ich drewniane cerkwie i stare cmentarze mają w sobie coś magicznego. W mniejszych miejscowościach można też w pełni doświadczyć rosyjskiej gościnności i otwartości. W porównaniu do nich mieszkańcy metropolii mogą się wydać przyjezdnemu nieco oziębli, nie mający w zwyczaju się uśmiechać i podchodzący bardziej nieufnie do obcych.

Nieważne gdzie, czy w wiekomiejskim domu czy w wiejskiej chacie, ale będąc w Rosji nie można przegapić okazji na zaskmakowanie lokalnej kuchni. W tym pierwszym może nas powitać jesiotr czy kawior znad Morza Kaspijskiego, skromniejszy gospodarz poda natomiast bliny albo pelemeni. Jeśli zostanie się nieco dłużej, na stół mogą wjechać zakusy i wódka. Poza kuchnią, prawdziwym kluczem do serc Rosjan jest muzyka. Znów nieco odmienna w dużych miastach i na wsiach. Grzechem byłoby nie zobaczyć chociaż jednego spektaklu z udziałem słynnych rosyjskich baletmistrzów.

Czy wiesz, że…

* ostatnio w internecie zaczęły królować wideo przedstawiające przedziwne zdarzenia z rosyjskich dróg; powodem, dla którego większość kierowców woli mieć w samochodach zamontowane kamerki są częste propozycje łapówek

* w Rosji istnieje powiedzenie “Kościół jest blisko, ale przy oblodzonej drodze, a tawerna daleko, ale można przecież iść ostrożnie”; to powiedzenie świetnie oddaje zamiłowanie Rosjan do biesiadowaniu przy wódce

* pierwszym człowiekiem w kosmosie był Rosjanin Yuri Gagarin w 1961 roku; był to jeden ze spektakularnych sukcesów Rosji w ramach wyścigu w podbijaniu kosmosu w czasach Zimnej Wojny ze Stanami Zjednoczonymi

Lotnisko

Trzy główne międzynarodowe lotniska w Rosji to moskiewskie Szeremietiewo (SVO), Domodiedowo (DME) i Wnukowo (VKO). Petersburg jest natomiast obsługiwany przez Pułkowo (LED).

Znajdź tanie loty do Rosji na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura po-dróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Rosji. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Rosji? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty nocle-gów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.