Mapa

Tanie loty do Reykjavík

Najbardziej na północ wysunięta stolica świata kojarzy się z kolorowymi domkami położonymi pośród wulkanicznego krajobrazu. Poza tym, z trochę cynicznymi mieszkańcami, którzy potrafią mocno zaszaleć. Reykjavík jest tak mały, że zachowuje urok małego miasteczka, a jednocześnie nie brakuje mu nic z wielkomiejskiego klimatu.

Tego nie można przegapić

Warto zacząć oswajanie się z miastem od samego centrum. Jest ono niewielkie i można z łatwością poruszać się tutaj na piechotę. Panuje tu architektoniczny misz-masz, co może być drażniące z punktu widzenia mieszkańców, ale dla przyjezdnych to tylko dodatkowa atrakcja. Jednym z najbardziej znanych i najciekawszych budynków jest wysoki na 73 metry "kościół Hallgrímura" (Hallgrímskirkja). Jest on trochę islandzką Sagrada Familią, bo budowano go aż czterdzieści lat (z tą różnicą, że jego w końcu zakończono). Przed kościołem stoi podarowany przez Amerykanów w 1930 roku pomnik Leifa Erikssona. Według niektórych historyków, to właśnie ten wiking był pierwszym Europejczykiem, którego stopa stanęła w Ameryce Północnej. Warto też odnaleźć niepozorny budynek islandzkiego parlamentu Alþingi, niezwykły, brodzący w wodzie budynek ratusza, czy kosmiczny Perlan, położony na szczycie wzgórza.

Poza architekturą Reykjavík jest usiany ciekawymi muzeami. W Narodowej Galerii Islandii można podziwiać dzieła nie tylko XIX i XX-wiecznych artystów islandzkich, ale i takich sław jak Munch, czy Picassso. Jednym z najciekawszych jest Muzeum 871±2 zbudowane wokół ruin pierwszych w Islandii osad wikingów z IX, bądź X wieku. Wykorzystując techniki multimedialne, prezentuje, jak wyglądało życie dawnych mieszkańców.

Oczami mieszkańca

Mieszkańców Reykjavíku można spotkać na przykład karmiących kaczki przy jeziorku Tjörnin. Jest ono otoczone parkiem, ulubionym miejscem pikników, gdy zbliża się islandzkie lato. Innym takim miejscem jest placyk Austurvöllur w samym sercu miasta. Można się tam „poopalać” na ławce, albo napić kawy w jednej z kawiarenek. Blisko stolicy znajduje się bezludna dziś wyspa Viðey. Dawniej była tam mała wioska rybacka, dziś jest tam już tylko kawiarenka w jednym z domów i mnóstwo ptaków. To idealna „ucieczka od miasta” tuż obok niego. Po żadnym pozorem nie przegap tutaj Imagine Peace Tower – słupa światła zadedykowanego Johnowi Lennonowi przez Yoko Ono – robi niesamowite wrażenie.

Będąc w Islandii, nie można nie wypróbować tradycyjnej formy relaksu, jaką jest kąpiel w basenach geotermalnych. Spełniają one nie tylko funkcje terapeutyczne, ale przede wszystkim towarzyskie: jest to rozrywka dużo tańsza niż przesiadywanie w barach. A wszystkie są położone wśród bajecznych krajobrazów. Wybierz się do Nauthólsvík lub Laugardalur. Poza tym Reykjavík może się pochwalić gęsto zapisanym kalendarzem festiwali. W sierpniu odbywa się tutaj kultowa Culture Night, we wrześniu International Film Festival, a w maju Reykjavík Arts Festival.

Czy wiesz, że...

* podobno pierwszym osadnikiem w Reykjavíku był Norweg Ingólfur Arnarson; według legendy miał on zarzucić bale pod fundamenty na morze i osiedlić się gdziekolwiek go poniosą; los chciał, żeby rozbiły się o wybrzeże Islandii tam, gdzie jest dzisiejszy Reykjavík

* Druga Wojna Światowa przyniosła Reykjavíkowi boom gospodarczy; horror wojny bezpośrednio go nie dotknął, za to okupacja brytyjska, a potem amerykańska przyczyniła się do wzrostu zatrudnienia i ogromnego przypływu kapitału

* letnia temperatura w Reykjavíku raczej nie przekracza kilkunastu stopni; dla mieszkańców jest to jednak upał, chętnie się więc wtedy rozbierają do lekkich ubrań

Lotniska

Głównym lotniskiem międzynarodowym Reykjavíku jest Keflavík (KEF), loty lokalne obsługuje natomiast Lotnisko Reykjavík (RKV).

Znajdź tanie loty do Reykjavíku z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Reykjavíku. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Reykjavíku? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Reykjavík

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Reykjavík: Reykjavik Keflavik i Reykjavik Domestic.
Delta, Transavia France, Singapore Airlines, KLM, transavia, Vueling Airlines, Norwegian Air International i Norwegian Air Sweden latają do: Reykjavík bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Reykjavík, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.