Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Reykjavík - Porównaj ceny ze Skyscanner

Będąc w stolicy Islandii, Rejkiawiku, nie należy ograniczać się do zwiedzania samego miasta. Największą atrakcją wyspy jest jej niezwykła, dziewicza przyroda. Najlepiej oglądać ją z perspektywy ciągnących się w nieskończoność, krętych dróg, które dość gęstą siecią pokrywają całą Islandię. Rozsiane po wyspie termalne źródła, wodospady, wulkany i senne malownicze miasteczka najlepiej więc zwiedzać samochodem.

Po przyjeździe, warto więc pomyśleć o wynajmie auta. Można bez problemu zrobić to na lotnisku korzystając z usług dużych, międzynarodowych sieci takich jak Budget czy Europcar, ale też lokalnych wypożyczalni takich jak Go Iceland czy KEFCAR. Ten ostatni specjalizuje się w SUV-ach, głównie marki Suzuki. W samym mieście działa sporo mniejszych, miejscowych firm, oferujących duży wybór samochodów terenowych. Dobrze jest pójść w ślady miejscowych i wybierając się poza granice miasta, zaopatrzyć się w auto z napędem na cztery koła. Jest to szczególnie ważne przy planowaniu wycieczek w góry i wyjazdów poza sezonem letnim. W tym okresie, trzeba nastawić się na jazdę w ciemnościach, zacinającym śniegu, zaspach i błocie.

Drogi na Islandii są niezłej jakości, ale niczym nie przypominają typowych w innych krajach, autostrad. Trasy szybkiego ruchu najczęściej mają po jednym pasie w każdą stronę, są wąskie i bywają bardzo kręte. Liczne na wyspie mosty są zbyt małe by mogły minąć się na nich dwa samochody. Niektórzy zdziwią się widząc tu sporo dróg żwirowych i szutrowych. Dotyczy to nawet odcinków okalającej wsypę, słynnej trasy nr 1. Trzeba więc uważać, na dziury i koleiny, a mijając inne auta, należy zwolnić, by odskakujący spod kół kamień nie uszkodził szyb czy lakieru.

Miłośnicy jazdy terenowej będą jednak musieli ograniczyć się do mniej uczęszczanych, wiodących przez góry, islandzkich dróg, bo jazda poza wyznaczonymi trasami jest w Islandii zakazana. Miejscowi bardzo cenią sobie malowniczy krajobraz i nie chcą oszczędzić go od pozostających na lata kolein, zrobionych przez miłośników terenowego szaleństwa. Podobnie surowe ograniczenia dotyczą wielbicieli szybkiej jazdy. Choć drogi na Islandii bywają puste, a znaki ograniczenia prędkości zdarzają się rzadko, trzeba trzymać się przepisów i w terenie zabudowanym nie jeździć szybciej niż 50 km/godz., po drogach żwirowych 80 km/godz. i 90 m/godz. na asfalcie. Kierowcy muszą też pamiętać o włączaniu świateł i zapinaniu pasów. Na wyspie obowiązuje też zakaz rozmawiania przez telefon komórkowy w czasie prowadzenia samochodu.

Stosując się do panujących na Islandii zasad ruchu, można w pełni doświadczyć niezwykłej przyjemności jaką jest zwiedzanie wyspy za kółka. Krajobraz jest tu dziki, bardzo malowniczy i zróżnicowany. Dzięki czystemu powietrzu i niewielkiej ilości drzew, rozciąga się w promieniu wielu kilometrów. Już w drodze z lotniska do miasta warto odbić nieco z trasy, by zobaczyć mleczno-błękitne wody kąpieliska geotermalnego Błękitna Laguna. To jedna z najbardziej uczęszczanych tu atrakcji. Szczególne duże wrażenie robi widok nocą, gdy unoszą się nad nią kłęby gęstej pary.

Udając się okalającą wyspę trasą nr 1 na południe od Rejkiawiku warto zatrzymać się w klimatycznym miasteczku Hveragerdi, szczególnie atrakcyjnym dla miłośników geotermalnych kąpieli. To także doskonały punkt wypadowy do Doliny Reykjadalur, z której zboczy spływają bijące w górach źródła.

Nieco dalej, około 130 km na południe od miasta, przy samej trasie widać przepiękny wodospad Seljalandsfoss. Warto zrobić tu przystanek i obejść go, bo za strumieniem wody kryje się wspaniała grota.

Jadąc na północ od Rejkiawiku dotrzemy do najbardziej wysuniętego na zachód zakątka Islandii i całej Europy. Krajobraz dominują tu imponujące fiordy i położone na nich klimatyczne wioski rybackie. I choć cała trasa nr 1 liczy ponad 1,3 tys. kilometrów, warto przejechać ją w całości. Krajobraz Islandii jest niezwykle różnorodny i praktycznie każdy zakątek wyspy kryje jakieś niespodzianki. A mając do dyspozycji samochód, można dokładnie zwiedzić każdą z nich. Warto jednak pamiętać że trasy wjazdowe do Rejkiawiku w niedzielę i pod koniec wydłużonych weekendów mogą być zakorkowane, bo sami Islandczycy również lubią korzystać z dobrodziejstw otaczającej ich przyrody.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.